כללית שלי
חדשות ומחקרים בסורוקה

פרחי טיס בסורוקה

פרחי טייס השתתפו בפעילות עם ילדים מאושפזים במרכז סבן לרפואת ילדים בסורוקה

ילד מאושפז לובש סרבל טיסה עם אחד מפרחי הטיס

​היום ביקרו בסורוקה כ־30 פרחי טייס והעבירו פעילויות מגוונות לילדים המאושפזים, הלבישו אותם בסרבלי טיסה והחליפו איתם חוויות

בית הספר לילדים מאושפזים בסורוקה, בראשותה של גב' אסתר פרידמן, פועל במרכז סבן לרפואת ילדים בסורוקה לשיפור איכות זמן האשפוז של התלמידים, ומשרת בשנה יותר מ־ 12,000 ילדים בגילים 21-3.

פעילותו של בית הספר כוללת הוראה פורמלית ותמיכה לימודית, שמירה על קשר רציף עם בית הספר של הילד בקהילה,  הפעלת תכניות להפחתת חרדות עקב האשפוז, תכניות העשרה ותכניות ערכיות וחברתיות.

במהלך השנה, מתקיים קשר רציף עם מתנדבים מכל שכבות הגיל והאוכלוסיה בקהילה ורבים מגיעים לעודד ולהעלות חיוך בקרב הילדים המאושפזים - ביניהם פרחי טייס מביה"ס לטיסה בחיל האוויר.

רס"ן י', מפקד הקורס: "בית הספר לטיסה רואה חשיבות עליונה בתרומה לקהילה. זה לא מובן מאליו שהחבר'ה בקורס, שנמצאים כעת בעיצומם של מבחנים קשים, טיסות ראשונות והסתגלות למערכת הצבאית, עושים פסק זמן ומגיעים לסורוקה. אנו שמחים על ההזדמנות שניתנת לנו כאן לתרום את חלקנו הקטן במפגשים מרגשים עם הילדים".

את פרחי הטייס בירכו פרופ' מתי ליפשיץ, יו"ר החטיבה לרפואת ילדים ומשה שדה, המשנה למנהל המרכז הרפואי סורוקה, שפגש בביקור את אחיינו - אחד מפרחי הטייס.