כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 03.08.2015

פעילות יחודית לילדים בסורוקה

בסורוקה מתקיימת פעילות יחודית לילדים שעל הספקטרום האוטיסטי מבית ספר "רעים"

​שיא הפעילות היה במסיבת סיום מרגשת עם הצוות של מחלקת יולדות ד' ובמפגש הוקרה אצל ראש העיר באר-שבע

 

פרוייקט יחודי מתקיים בשנתיים האחרונות במחלקת יולדות ד' בסורוקה. צוות המחלקה, בראשותם של פרופ' אייל שיינר ושל יפה ממן, קיבל את פניהם של ילדים מבית ספר "רעים" על הרצף האוטיסטי בבאר שבע, וליווה אותם בפעילות העשרה במחלקה.
זו הפעם הראשונה שניתנה לילדים אלה הזדמנות לתרום לקהילה - במסגרת הפרויקט הגיעו למחלקה פעם בשבוע תלמידי כיתה מבית ספר "רעים" (בית ספר לחינוך מיוחד) להתנדבות.

במסגרת ההתנדבות הם מסייעים לצוות במחלקה: מקפלים כביסה של תינוקות, מכינים ערכות ליולדות וערכות לתינוקות.
נוסף על כך, הילדים שומעים הרצאות ע"י צוות המחלקהבמגוון נושאים כגון: אכילה נכונה, בריאות השן, בטיחות וכדומה.

את הפרוייקט יזמו פרופ' אייל שיינר, מנהל יולדות ד', בשיתוף עם מנהלת בית ספר רעים סיגל מזרחי.יחד עם הצוות החינוכי אתי אלטמן שמש ומיטל שלו.

אמא של אחד הילדים המשתתפים בפרויקט מספרת: "אני מודה על התרומה הרבה שלכם, בית החולים סורוקה,  לנו ההורים לילדי החינוך המיוחד. גרמתם לנו להכיר את בית החולים כארגון שנותן ותורם לקהילה.
באחת הפעילויות צפיתי בזמן שהילד נוכח בפרויקט, הייתי מוקסמת. נרגשת משיתוף הפעולה של הצוות. התקבלנו במחלקה באהבה ובשמחה".

במסיבת סיום מרגשת שהתקיימה במפגש האחרון, העניקו ילדי "רעים" לצוות המחלקה חוברת שהכינו ובה חוויות משנת פעילות מוצלחת, כאות הוקרה על הפרויקט הייחודי שהתקיים בסורוקה במהלך שנת הלימודים האחרונה.

רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר שבע שמע על הפרוייקט הייחודי והזמין את ילדי בית הספר "רעים", ואת צוות המחלקה למפגש הוקרה מרגש במיוחד.

פרופ' אייל שיינר: "הפרוייקט מחמם את הלב.  מדהים לראות את התרומה של הילדים המקסימים שמגיעים במרץ כל שבוע למחלקה ומרגישים ממש כמו בבית. אנו רואים בפרוייקט מתן הזדמנות לילדים לקחת חלק בחברה, ולמחלקה להתגבש לטובת מטרה חשובה: נתינה ."