כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 01.01.2020

תינוקות העשור של סורוקה

מרכז סבן למיילדות בסורוקה מוביל עם יותר מ-150,000 תינוקות שנולדו בסורוקה בעשור האחרון, ובשנת 2019 ממשיך עם מספר גבוה של יותר מ-17,000 תינוקות

עם פתיחתם לפני מספר שנים, הביאו חדרי הלידה במרכז סבן סטנדרט חדשני עם הצוות המנוסה בארץ שנמצא תמיד בשביל היולדת ומייצר חוויית לידה מותאמת אישית. לרשות היולדות עומדים 25 חדרי לידה אישיים וממוגנים בדרגת מלונאות גבוהה ומאובזרים בציוד החדיש ובטכנולוגיה המתקדמת ביותר.

ד"ר דורון דוקלר, מנהל חדר הלידה במרכז סבן למיילדות בסורוקה: "בכל שנה מוביל מרכז סבן למיילדות עם המספר הגבוה ביותר של תינוקות שנולדים בישראל תחת קורת גג אחת. עם סיומה של שנת 2019  ותחילתו של עשור חדש אני גאה לספר שהצוות שלנו בצע במהלך שנה זו כ- 17,000 לידות. זו הזדמנות להודות לכל אנשי הצוות המנוסים בחדר הלידה, בחדרי הניתוח, במחלקת יילודים ופגים ובמחלקות היולדות במרכז סבן למיילדות בסורוקה שעובדים לילות כימים בהבאת חיים חדשים לעולם״.

מוניק אטיאס, מנהלת סיעוד חדרי הלידה ומיון יולדות  בסורוקה: "המיילדות במרכז סבן בסורוקה הן שחקניות נשמה אמיתיות שנמצאות עם עשרות אלפי נשים בשנה ברגע המאושר בחייהן, בהבאת חיים חדשים לעולם ומטפלות במקצועיות וברגישות עצומה באם וביילוד".

כבשאר ימות השנה, גם ביום הראשון של שנת 2020 חדר הלידה בסורוקה היה פעיל במיוחד. מחצות ועד השעה 08:00 נולדו ארבעה בנים ועשר בנות במזל טוב. צהלה חווה היא בין היולדות הראשונות לשנת 2020.
צהלה חווה, רואת חשבון, תושבת תל אביב, ילדה בשבוע 38, בן בכור במשקל 2.500 ק"ג. צהלה החלה לחוש צירים ונסעה במיוחד מתל אביב לבאר שבע ללדת במרכז סבן למיילדות בסורוקה קרוב לאמה.

צהלה חווה, ספרה בהתרגשות: "בחרתי ללדת בסורוקה שידוע בצוות המקצועי והמיומן שבו. כשהגעתי למיון יולדות במרכז סבן הייתי נרגשת מאוד, בכל זאת מדובר בלידה הראשונה, את לא בדיוק יודעת מה נכון לעשות ואיך נכון להרגיש, ליאת הרשקוביץ המיילדת שקיבלה אותי הרגיעה אותי הפיגה את לחצי והסבירה לי בדיוק מה אעבור בכל שלב. תוך 3 שעות מרגע הגעתי לבית החולים והמיילדת מיכל בארי ילדה אותי במקצועיות ובמיומנות רבה. בנינו בכורנו הגיח ועשה לנו את העשור החדש. אני מודה לכל מי שליווה אותי בכל שלב עד להגעתי למחלקת יולדות ד' שקיבלו את פנינו בשמחה ובשירותיות .כיף לחוות לידה ראשונה כזו. אני מאחלת אותה לכל הילדות בשנה זו ובעשור זה. לכל הצוות במרכז סבן למיילדות בסורוקה ולכולם שנה אזרחית טובה ומוצלחת".