כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 21.05.2020

יחידת קורונה בסורוקה נסגרה

לאחר שהחולה האחרונה שוחררה הביתה, נסגרה היחידה לטיפול באירועים מיוחדים לחולי קורונה בסורוקה. במקביל נפתח אגף יעודי לקליטה מיידית ולטיפול בחולי קורונה בהתאם לצורך.

בקיצור

1.

עם סגירה הדרגתית של מחלקות קורונה בבתי חולים בישראל, נסגרו בסורוקה היחידה לטיפול באירועים מיוחדים לחולי קורונה והיחידה לטיפול נמרץ קורונה. במקביל נפתח אגף לקליטה מיידית ולטיפול בחולי הנגיף בהתאם לצורך.

2.

המיון הנשימתי, בתוך מלר"ד סורוקה שהווה מודל ליתר בתי החולים בישראל, ימשיך לפעול כדי ליצור הפרדה ככל שניתן בין חולים עם תסמינים נשימתיים עם חשד לנגיף קורונה לבין יתר החולים.

3.

גם המעבדה לווירולוגיה, שהיא בין הראשונות בארץ שהחלו לפעול עם פרוץ המגיפה, תמשיך בביצוע בדיקות לזיהוי הנגיף, כדי להבטיח המשך התנהלות רציפה ובטוחה בבית החולים, וכן תבצע בדיקות עבור מטופלים מהקהילה.

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "לאור היקף התחלואה הנמוך באיזורנו כעת, אין עוד צורך בהפעלה של מספר מחלקות ייעודיות ואני שמח לבשר שהיחידה לטיפול באירועים מיוחדים, בראשותם של ד"ר לאוניד ברסקי וגליה רוד נסגרה היום. אגף יעודי שכולל 16 מיטות אשפוז בו בוצעו התאמות נוספות לחולי קורונה יישאר פתוח. במקביל אנו פועלים לפי הנחיות משרד הבריאות להיערכות לקראת האפשרות של עליה בתחלואה"

כחלק מהחזרה לשיגרה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות:

  • הניתוחים האלקטיביים בסורוקה חזרו לפעילות מלאה
  • מרפאות החוץ בבית החולים חזרו לפעילות בשילוב שירותים דיגיטליים וביקורים און-ליין שהופעלו בתקופה האחרונה

חלק מהטכנולוגיות החדשניות שפותחו והופעלו ביחידות הקורונה בסורוקה שסייעו לצוותים הרפואיים ולמטופלים, ימשיכו לשמש את הצוותים ביחידות שונות בבית החולים בהתאם לצורך. כמו למשל: הרובוט של חברת רובוטיכאן שפותח במיוחד למחלקת הקורונה בסורוקה, הסתובב במחלקה ואפשר תקשורת ישירה מרחוק בין המטפל למטופל ללא צורך בקרבה פיזית ביניהם.

 הנחיות לחזרה לשגרה בבתי חולים

ד"ר ליאור נשר, מומחה במחלות זיהומיות בסורוקה: "אין לדעת בוודאות האם יתעורר גל תחלואה נוסף, מתי, מה תהיה עוצמתו ומה יהיה משכו, אך ישנן תחזיות כי בעונת החורף צפוי גל תחלואה נוסף שישתלב עם תחלואת החורף העונתית. על כן, נמשיך את ההיערכות והמוכנות שלנו ונמשיך להכשיר מחלקות למקרה הצורך. אנו נערכים גם למשמעויות של תחלואה משולבת שכזו – בתקווה שנישאר בגדר היערכות בלבד".

 

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "אני שמח על החזרה לשיגרה. חשוב מאוד שנעשה את זה באופן בטוח. נמשיך לנהוג באחריות תוך מיגון רציף ועטיית מסכות, הקפדה על היגיינת ידיים, ריחוק חברתי וערנות לתחלואת קורונה, והכל תוך הקפדה מקסימלית על הגנת הצוותים המטפלים והמטופלים. זוהי הזדמנות נוספת להודות לכל הצוותים הרבים שעסקו במלאכת ההיערכות הלוגיסטית, הקלינית והשירותית ובמלאכת האבחון והטיפול ".