כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 05.02.2019

בדרך לווגאס

מספר חסר תקדים לרופאי החטיבה למיילדות וגינקולוגיה בסורוקה בכנס המרכזי לרפואת האם והעובר בארה"ב.

רופאי החטיבה למיילדות וגינקולוגיה שוברים שיאים: מספר חסר תקדים של יותר מ-30 עבודות מחקר מקוריות התקבלו לכנס המרכזי והחשוב בעולם למיילדות וגינקולוגיה.

מרכז סבן למיילדות בסורוקה מוביל עם שיא של לידות ארצי תחת קורת גג אחת - יותר מ-17,000 לידות בשנת 2018.
החטיבה למיילדות וגינקולוגיה בסורוקה מובילה גם במחקר: צוות החטיבה יציג כ- 30 עבודות בכנס המוביל בארה"ב ברפואת האם והעובר שיתקיים החודש בווגאס, ארה"ב.
המרכז הרפואי סורוקה הוא בית חולים- על שמעניק שירותים רפואיים לכ מיליון תושבים בנגב.
נשים מכל אזור הנגב מגיעות אליו ללדת ובהמשך גם נשים וילדים עם מחלות שונות מגיעים לקבל טיפול בסורוקה, כך שניתן לבחון השלכות ארוכות טווח של סיבוכי הריון באם וביילוד.
בין המחקרים שיוצגו:

  • השוואת תחלואה זיהומית בין אחים לאותה אם
  • הקשר בין הפלות חוזרות ותחלואת קרישיות יתר ארוכת טווח ליולדת
  • משמעות רעלת הריונית על בריאות הצאצאים.

פרופ' אייל שיינר, מנהל מחלקת נשים ויולדות ב' במרכז הרפואי סורוקה: "בליבת עשייתנו כרופאים בחטיבה עומדות המטופלות שלנו, עם מטרה ברורה לתת את השירות הקליני המיטבי. אנו מאמינים שמחקר עוזר לנו להיות רופאים סקרנים יותר וטובים יותר. מחמם את הלב לראות את המתמחים האיכותיים שלנו, שיחד עם המשימות שעומדות בפניהם, הכוללות עבודה קלינית נרחבת ותורנויות מרובות, וכמובן את חייהם האישיים והמשפחתיים, הם עדיין חוקרים ומפרסמים עבודות משובחות. כל הכבוד".
חוקרי החטיבה למיילדות וגינקולוגיה מקיימים שיתופי פעולה רבים שכוללים מחלקות רבות ובינהן את המחלקה לבריאות הציבור באוניברסיטת בן-גוריון, את החטיבה לרפואת ילדים ואת היחידה למחלות זיהומיות בסורוקה.​