כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 10.02.2019

נפתח מרכז הסרטן החדש בסורוקה

מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון בסורוקה פתח הבוקר את שעריו ומציב סטנדרט חדש של שירותי רפואה בתחום האונקולוגיה בישראל.

בקיצור

1.

המרפאות ואשפוזי היום לאונקולוגיה והמטולוגיה פתחו היום שעריהם למטופלים במרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון בסורוקה.

2.

המרכז מצעיד את המערכים לאונקולוגיה, להמטולוגיה ולכירורגיה אונקולוגית בבית החולים לעידן.

3.

זהו ציון דרך היסטורי לתושבי הנגב בפרט ולתושבי הארץ בכלל, בכל הנוגע לטיפול ולחקר של תחלואת הסרטן.
 

איתן טוביה, תושב נחל עוז, הוא המטופל הראשון במרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון בסורוקה, שפתח הבוקר את שעריו ומציב סטנדרט חדש של שירותי רפואה בתחום האונקולוגיה בישראל. 

בחוד החנית של מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה עומדים:

  • פרופ' יצחק אביטל - מנהל המרכז, שמביא לסורוקה את הניסיון הרב שצבר הן בתחום ניהול מרכזי סרטן בעולם והן בתחום הכירורגיה האונקולוגית
  • פרופ' ניר פלד - מנהל המערך האונקולוגי, בעל שם עולמי בתחום סרטן הריאה
  • ד"ר איתי לוי - מנהל המחלקה ההמטולוגית בסורוקה ומוביל בתחומו.

 ימין: פרופ' ניר פלד, ד"ר איתי לוי, איתן טוביה ופרופ' יצחק אביטל
מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון, מהווה מרכז כוללני לטיפול ולחקר מחלת הסרטן ומחולל מהפיכה בטיפול במחלת הסרטן בנגב. זהו מרכז מוביל מסוגו בארץ ובעולם, ומוענקים בו טיפולים באיכות הרפואית הטובה שיש ובטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות ביותר, בשילוב עם תנאי הטיפול הטובים ביותר בארץ, וכל זאת בקרבה למקום מגוריהם של המטופלים.
 
ליוונו את איתן טוביה, המטופל הראשון של מרכז לגסי, שמספר בהתרגשות רבה על המשמעות של פתיחת מרכז לגסי עבורו ועבור שאר המטופלים: "יום זה מרגש ביותר עבורי. המקום ותנאי הטיפול הם ברמה גבוהה מאוד והחוויה הטיפולית שונה לגמרי. מאז ומתמיד הצוות הטיפולי העניק טיפול מיטבי ובאדיבות רבה.
האכסניה הראויה שנכנסנו אליה, זה מה שהופך את חווית הטיפול למושלמת.רואים אור בכל מקום אליו מביטים וזה יחד עם הצוות המדהים שמטפל בנו- מרחיב את הלב".
DSC_9859.jpg
פרופ' יצחק אביטל, מנהל מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומנהל מחלקה כירורגית א' בסורוקה: "זהו יום היסטורי ומרגש. מבחינתי זו שליחות להוביל את מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון למרכז המוביל בארץ ובין המובילים בעולם, ביחד עם הצוות המקצועי הקיים במערך.
מדובר במרכז כוללני, שבו תתבצע העבודה באשכולות בהתאם לסוג המחלה ויינתן טיפול מותאם אישית בהתאם לסוג הגידול והגנטיקה של המטופל, תוך מתן דגש על חוויית המטפל והמטופל כמקשה אחת.
המרכז יאפשר לתושבי הדרום לקבל את הטיפול האיכותי והמיטבי מהצוותים המובילים בארץ וקרוב לבית".

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "זהו יום היסטורי וחשוב לתושבי הנגב ולמטופלים האונקולוגיים. אני מודה לכללית ולתורמים על שאפשרו לנו להעמיד תשתית שבה מוענק טיפול רפואי איכותי ומקצועי בתנאים ראויים, מהטובים שיש כיום בארץ ובעולם. איכות הגבוהה של הטיפול הרפואי, הנסיון של הצוות הרפואי והסיעודי במערך, שאין שני לו בארץ, בצירוף תנאי טיפול מתקדמים – מציבים את מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון בסורוקה כאחד מהמרכזים המובילים ביותר ברפואה האונקולוגית. אני מאחל לכולנו שלא נזדקק לשירותי המרכז, אך מברך על כך שהשירות קיים כעת ברמה גבוהה זו".