כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 18.02.2019

אות כבוד בסנגל

נשיא סנגל ויו"ר האיגוד הכירורגי בסנגל אפריקה העניקו אות כבוד לד"ר דרגאן קרברושיץ' מנהל מחלקת כירורגיית ילדים בסורוקה

בטקס שהתקיים בחודש שעבר במכללת WACS – West African College of Surgeons בסנגל שבאפריקה, הוענק אות כבוד לרופאים מרחבי העולם וביניהם לד"ר דרגאן קרברושיץ', מנהל המחלקה לכירורגית ילדים בסורוקה.

מכללת WACS מעניקה אותות כבוד לרופאים על מחויבות ללא פשרות לשיפור הכירורגיה באופן אופטימלי ועל טיפוח של שיתופי פעולה בין מכללות כירורגיות בין-לאומיות ועמותות באזורים שונים ביבשת אפריקה.

נשיא סנגל ויו"ר האיגוד הכירורגי של מערב אפריקה העניקו לד"ר דרגן את אות הכבוד מהאיגוד המערב האפריקני על פועלו ועל תרומתו רבת השנים ללימוד רופאים ממדינות מתפתחות באפריקה לצורך מתן טיפול אופטימלי וחדשני בתחום כירורגיית ילדים.

ד"ר דרגאן קרברושיץ', מנהל המחלקה לכירורגית ילדים בסורוקה: "כבר עשור אני שותף לעשייה ולתוכנית השתלמות בין-לאומית לרופאים ממדינות מתפתחות בנושא מתן טיפול מתקדם בתחום של כירורגית ילדים, בשימת דגש על גישה זעיר פולשנית בניתוחי ילדים. 17 רופאים ממדינות אפריקניות ומזרח אירופאיות עברו הכשרה במסגרת תוכנית זו. לכל משתתף הותאמה תוכנית אישית בהתאם לצרכיו ולבקשת המוסד שבו הוא עובד. במסגרת התוכנית אף הגיעו אלינו רופאים ללמידה בסורוקה. אני רואה בפעילות זו שליחות לאומית ומרגיש כי כל משתתף שנטל חלק בתוכנית הוא שגריר של ישראל במדינת מוצאו".