כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 01.12.2019

רופאים מסורוקה חוצים את גבולות המזרח התיכון

משלחת של תשעה רופאים ישראלים, שביניהם ארבעה מסורוקה, שבה לפני ימים אחדים מכנס בין-לאומי יוקרתי שהתקיים בדוחא שבקטאר.

בקיצור

1.

בשנים האחרונות מתרחב שיתוף הפעולה של ישראל עם מדינות המפרץ. ישראלים מקיימים קשרים ולוקחים חלק בעשייה האזורית בעסקים, באירועי ספורט ועכשיו הצטרף עולם הרפואה לעשייה המשותפת.

2.

למארגני הכנס היה חשוב שנציגות ישראלית תיקח בו חלק, במיוחד לפרופ' דיויד סיגלט, היו"ר לשעבר של WOFAPS, רופא כירורג ילדים קנדי, מנהל המחלקה לכירורגית ילדים במרכז Sidra לאם ולילד שבדוחא ולאחרונה ממלא תפקיד ניהולי של המערך הקליני במרכז זה.

3.

WOFAPS הוא האיגוד הגדול ביותר לכירורגית ילדים שחברות בו מדינות מכל העולם, מצפון אמריקה וממדינות בעולם השלישי. בכנס של האיגוד שהתקיים בדוחא, נטלה חלק פעיל משלחת של תשעה רופאים ישראלים בהובלתו של ד"ר דרגן קרברושיץ - מנהל המחלקה לכירורגית ילדים בסורוקה.

בכנס השתתפו 800 מנתחי ילדים מרחבי העולם, מה שאפשר לאנשי מקצוע ממדינות, מתרבויות ומגישות שונות להיפגש ולחלוק ידע וניסיון מקצועי. המפגש אפשר גם לרופאים הישראלים להיפגש עם קולגות מכל העולם להיחשף להרצאות וסימפוזיונים שעסקו בנושאים וסוגיות שונות ובעיקר ליצור  קשרים חשובים.

מהמרכז הרפואי סורוקה יצאו לכנס ארבעה רופאים:
ד"ר דרגן קרברושיץ, מנהל המחלקה לכירורגית ילדים בסורוקה, שהשתתף בוועדה שארגנה את הכנס והרצה בנושא התפתחות הכירורגיה הזעיר פולשנית בילדים במדינות העולם השלישי; ד"ר צחי לזר, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ ילדים בסורוקה, ד"ר זכי עאסי וד"ר אחמד זייד מהמחלקה לכירורגית ילדים בסורוקה.

כמו כן השתתפו בכנס:
ד"ר רן שטיינברג, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגית ילדים ומנהל המחלקה לכירוגית ילדים ברמב"ם, ד"ר מרואן אליאס וד"ר מאג'ד זבידאת מבית החולים העמק, פרופ' יחיאל שווידו מבית החולים לגליל המערבי ופרופ' איגור סוחוטניק, מנהל המחלקה לכירורגית ילדים באיכילוב.

ד"ר דרגן קרברושיץ, מנהל המחלקה לכירורגית ילדים בסורוקה: "ההשתתפות של משלחת רופאים ישראלים בכנס בקאטר היא מרגשת ועוצמתית ומדגישה את העידן החדש שלפנינו. מפגש של רופאים מכל העולם במדינה שהיא כל כך מודרנית ובעלת אמצעים מחד ומאידך מתנהלת על פי חוקי השריעה הוא בהחלט מאתגר. הכנס היווה מפגש תרבותי ומקצועי יוצא מן הכלל ואני מקווה שיתפתח לעשייה נוספת בתחומנו".

IMG-20191121-WA0026.jpg