כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 18.11.2019

מפגש מרגש בסורוקה

במפגש המרגש, פגש נתנאל ויצמן - לוחם גולני שנפצע קשה במבצע עופרת יצוקה את פרופ' גידי סהר - מנהל המחלקה לכירורגית לב חזה ואת צוותו שטפלו בו והצילו את חייו

בשבוע שעבר, הגיע נתנאל לבקר את אימו בסורוקה לאחר שעברה ניתוח מורכב. בעת שהמתין בסמוך לחדר הניתוח, ראה לפתע את פרופ' גידי סהר שניתח אותו ויחד עם צוות המחלקה טיפל בו לאחר פציעתו הקשה לפני יותר מעשור.

סמ"ר נתנאל - לוחם גולני, נפצע בשנת 2008, בשבוע השני של הלחימה במבצע עופרת יצוקה. בשעה שנכנס  עם הכוח שלו לעומק הרצועה, נחתו עשרות פצצות מרגמה באזור ופצצה פצעה  קשה את נתנאל ושני חיילים נוספים מהכוח. נתנאל  פונה במצב קשה במסוק לסורוקה. אחד הרסיסים חדר את קרום ליבו והתיישב בסמוך לאבי העורקים.  נתנאל עבר ניתוח ארוך ומורכב על ידי צוותים רב מקצועיים של המחלקה לכירורגית לב חזה, אורתופדיה וחטיבת הרדמה שהצליחו להוציא את הרסיס שסיכן את חייו.

במהלך המפגש המרגש, הציג פרופ' גידי סהר לנתנאל את סרטון הוידיאו שצולם במהלך הניתוח שבו הוסר הרסיס.

נתנאל ויצמן סיפר בהתרגשות: "אני חב לפרופ' גידי סהר ולצוותו את חיי. ברגע שזיהיתי אותו ניגשתי אליו הזדהתי בפניו בלי להסס, ופשוט חיבקתי אותו חיבוק ענק. הוא ללא ספק נלחם על חיי והציל אותי".

פרופ' גידי סהר, מנהל המחלקה לכירורגית לב וחזה בסורוקה: "לא לעיתים קרובות זוכה הרופא לראות מטופל שהמפגש עימו מבטא בעצם את המשימה העליונה של הצלת חיים. נתנאל לחם בעזה במבצע עופרת יצוקה, רסיס פלדה פילח את בית החזה שלו , חדר את קרום ליבו ונתקע באבי העורקים. רק חוט השערה הפריד בינו לבין קרע שלם של אבי העורקים – שתוצאותיו ידועות לכול". פרופ' סהר הוסיף: "חייו של נתנאל ניצלו הודות לטיפול שקיבל בשטח, לפינוי המהיר לסורוקה, לאבחנה המהירה במיון, ולניתוח שבו חולץ הרסיס הקטלני מגופו. הלב ממש מתרחב לראותו כיום, נשוי ואב ושלושה, עובד, בריא נמרץ ומלא באופטימיות! זהו הגמול הנפלא ביותר שרופא יכול לקבל על בחירתו במקצוע כה מורכב ותובעני!".