כללית און-ליין
ידיעות ומחקרים בסורוקה

פורסם בראשונה: 10.03.2019

ראשי רשויות בקרו בסורוקה

ראשי רשויות בפורום ראשון מסוגו בסורוקה לקידום נושאים משותפים בתחום הבריאות בהובלת ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ וד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה.

בקיצור

1.

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה ורוביק דנילוביץ', ראש העיר באר שבע אירחו היום בסורוקה את ראשי הרשויות בנגב. במפגש השתתף גם מיכאל מישורי דרעי מנהל כללית מחוז דרום.

2.

ד"ר קודש סקר את פעילות בית החולים בתחומים שונים: שירותים חדשים, טכנולוגיות חדשות, מרכזי מצוינות, בינוי והרחבת תשתיות ותכניות לעתיד, תוך התמודדות עם האתגרים הצפויים בשנים הקרובות.

3.

במהלך הפגישה עלו נושאים רבים, שביניהם הצורך ביצירת שתופי פעולה במטרה לחזק את שירותי הרפואה בנגב, חיזוק רפואת הקהילה כמו גם המשך חיזוק סורוקה.

ביקור ראשי רשויות סורוקה 2019.jpg

ראשי הרשויות סיירו במרכז האונקולוגי החדש בסורוקה בראשותו של פרופ' יצחק אביטל ונחשפו לשירותים טכנולוגיים חדשים במתחם החדשנות על ידי ירדן נבו, המשנה למנהל המרכז הרפואי.
מנהל בית החולים, ד"ר שלומי קודש, הדגיש את הצורך ביצירת העדפה מתקנת של סטודנטים לרפואה תושבי אזור הדרום: "כדי להשאיר בדרום את כח האדם הרפואי האיכותי יש מקום לייצר העדפה לסטודנטים בבית הספר לרפואה באוניברסיטת בן גוריון שגדלו וגרים באזור".
ד"ר קודש הוסיף: "מפגש זה חשוב לחשיפה של ראשי הרשויות ושיתופם בפרויקטים שונים לקידום שירותי הרפואה בנגב בכלל ובסורוקה בפרט, למען תושבי האזור".

סורוקה הוא מרכז רפואי אוניברסיטאי המוביל תהליכי חדשנות ומחקר מהמתקדמים בישראל. סורוקה לקח על עצמו אתגר של פיתוח פתרונות לצרכי רפואה ברמה בין-לאומית, פיתוח של ידע וטכנולוגיה רפואית במענה לצרכים רפואיים טיפולים ובעיצובו של בית חולים חכם וחדשני.
במהלך הביקור סיירו ראשי הרשויות במתחם חדשנות ייחודי שכולל פלטפורמות דיגיטליות שונות לשימוש המאושפזים: מתחם יולדות וירטואלי המלווה את היולדת בתכנים מקצועיים ואינפורמטיביים בזמן האשפוז ולאחריו; אפליקציית שיקום באמצעותה מקבל המטופל במחלקת השיקום תרגילי פיזיותרפיה מותאמים אישית כולל משוב על ביצועם; פרויקט חיטוי ידיים למניעת זיהומים באמצעות סנסורים הבודקים את מספר הפעמים בהם בוצע חיטוי ידיים בעת מגע עם מטופל ושיקום באמצעות מציאות מדומה – נטרול המטופל מסביבתו הקיימת ויצירת סביבה וירטואלית של משחקי מציאות מדומה שנבנית לפי צרכיו. 

רוביק דנילוביץ', ראש העיר באר שבע: "האמירה המשותפת שלנו כראשי רשויות היא שסורוקה הוא העוגן החזק והמרכזי שיש לנו בנגב. מערכת הבריאות זה הדבר הכי חשוב לנו. סורוקה יישאר תמיד מרכזי, גם כשיפתח בית חולים נוסף בעוד מספר שנים, שיהיה בית חולים משלים. בסורוקה יש שחקני נשמה, נכונות, מקצועיות והוא שלנו, של כל תושבי האזור".
 דנילוביץ' הוסיף: "היום חדשנות באה לידי ביטוי כמעט בכל ארגון ובכל מקום, אך כשמחברים חדשנות וטכנולוגיה עם לב, כמו שקורה כאן בסורוקה זה מצליח".​