כללית און-ליין
מרכז סבן לרפואת ילדים

חינוך לבריאות

בית הספר לילדים מאושפזים מוביל בריאות - מדברים בריאות, חושבים בריאות, לומדים בריאות וכותבים בריאות

בקיצור

1.

בריאותם ובטיחותם של הילדים הם תנאי הכרחי לקידום התפתחותם. בית הספר לילדים מאושפזים, משמש מסגרת תומכת לקידום הבריאות

2.

הצוות שואף לכך שהילדים שמגיעים לבית החולים יתאוששו יחלימו, וישתחררו עם כלים וידע שיסייעו להם לשמור על בריאותם ולהיות שגרירים של בריאות - כי הרי הרפואה הטובה ביותר היא המניעה!

3.

תוכנית הלימודים כוללת לימוד על מבנה גוף האדם, היגיינה ומניעת מחלות, שמירה על סביבה בריאה וחינוך לתזונה נכונה.

חינוך לבריאות בבית הספר לילדים מאושפזים:

 

לומדים סוכרת

התוכנית פועלת בשיתוף היחידה לאנדוקרינולוגיה וסוכרת נעורים ובמסגרתה, לומדים התלמידים על הלבלב, תפקיד הסוכר בדם, הורמון האינסולין ועוד. כמו־כן, ניתן דגש מיוחד על הרגלי תזונה נכונים ומתאימים.
הלמידה מתבצעת באמצעות קריאת קטעי מידע מקוונים, צפייה בסרטי הסברה, ראיונות עם רופאים אחיות ודיאטניות.
בסוף תהליך הלמידה, בונה התלמיד מצגת, מפיק סרטון או כותב כתבה לעיתון הבית ספרי.

אושפיזין סורוקה

במסגרת חגיגות ה־50 למרכז הרפואי, היחידה לקשרי חוץ בסורוקה והמרכז החינוכי השיקו יוזמה חדשה של תרומה לקהילה - "אושפיזין סורוקה". שמה של התוכנית הוא באדיבותם של ילדי בית הספר למחוננים, "מעוף", בבאר־שבע.
מטרת התוכנית היא ליצור מפגש של ילדי בתי הספר עם הצדדים הבריאים והמרתקים של בית החולים. במהלך הביקור, משתתפים התלמידים בסיורים לימודיים וחווייתיים במכונים ובמעבדות בית החולים כגון רנטגן, מעבדות דם, ושינה, ומשתתפים בהרצאות העוסקות בתחומי בריאות ומניעה שונים הניתנות להם על־ידי מיטב הרופאים, הדיאטניות ואנשי צוות אחרים צוות במרכז הרפואי. התלמידים מבקרים גם בבית הספר לילדים מאושפזים, שם הם מבצעים ניסויים מדעיים ומשתתפים בסדנה לתעתועי ראייה.
התוכנית מותאמת לתוכנית הלימודים במדעים בבתי הספר בקהילה ונבנית בתיאום עימם.

 

"העיקר הבריאות"

תוכנית רדיו שבועית תחנת אשל הנשיא – 106FM

מדי שבוע, עולה לשידור ברדיו התוכנית שאותה מפיקים ומקליטים תלמידים ומורים ממגמת הרדיו של תיכון אשל הנשיא בשיתוף המרכז החינוכי. במהלך התוכנית, עולים לשידור תלמידים מאושפזים והוריהם, אנשי צוות רפואי ופרה־רפואי, מורים מהצוות החינוכי ומבתי הספר בקהילה ועוד.
מטרת התוכנית היא לספק מידע בנושאים רפואיים כגון תכניות מניעה, התמודדות עם מחלות ובנושאים אחרים ולאפשר לתלמידים להביע את עצמם בעל־פה.
התוכנית מספקת לתלמידים חוויה מהנה ועוזרת בחיזוק הקשר עם הקהילה.​