כללית און-ליין
החטיבה למיילדות וגינקולוגיה

על מרכז סבן למיילדות

מרכז סבן למיילדות הוא פרוייקט משותף למשפחת סבן, לשירותי בריאות כללית ולמשרד הבריאות. המרכז נותן מענה לאלפי נשים באזור הנגב ומציב סטנדרט חדש של חדרי לידה

בקיצור

1.

מרכז סבן למיילדות בסורוקה, נחנך בנובמבר 2011 לצד מרכז סבן לרפואת ילדים שנחנך בשנת 2008.שני הבניינים מהווים קומפלקס לרפואת ילדים, מיילדות וגינקולוגיה מהמתקדמים בארץ.

2.

הקמתם והפעלתם של שני המרכזים זה לצד זה, התאפשרה בזכות תרומתם של הפילנתרופים - איש העסקים חיים סבן ורעייתו שריל.

3.

לתושבות הנגב מוענקים: חווית לידה, שירותי אשפוז ורפואה מהמתקדמים שיש. הבניין, הבנוי בסטנדרט גבוה ומאובזר בציוד רפואי חדיש, כולל שני חדרי מיון חדישים (מיילדותי וגינקולוגי), חדרי ניתוח מתקדמים ו-25 חדרי לידה אישיים, מרווחים וממוגנים.

מרכז סבן למיילדות בטקס מרגש בהשתתפות גב' שריל ומר חיים סבן, מר סילבן שלום, המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל והשר לפיתוח אזורי,  מר רוביק דנילוביץ', ראש עירית באר־שבע, מר אלי אדמוני, יו"ר דירקטוריון כללית,  מר אלי דפס, מנכ"ל כללית, ראשי רשויות, אישי ציבור, הנהלת המרכז הרפואי ועובדי החטיבה למיילדות וגינקולוגיה.

המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, מר סילבן שלום השתתף בטכס חנוכת הבניין: "הגיע הזמן לעשות שינוי בסדרי העדיפויות הלאומיים, לעבור לחשיבה אזרחית ולהסית תקציבים לטובת חינוך, תשתיות ובריאות. צמצום פערי הבריאות בין מרכז לפריפריה הוא הכרחי ודחוף". השר ציין כי משרדו פועל רבות בנושא זה. הוא הודה למנהל המרכז הרפואי סורוקה ולשריל וחיים סבן: "בית החולים סורוקה מעניק טיפול מקצועי לתושבי הנגב כולו, מושך סטודנטים ומייצר אלפי מקומות תעסוקה. בזכות שריל וחיים סבן, מערכת הבריאות בפריפריה קיבלה היום חיזוק משמעותי".

מר אלי דפס, מנכ"ל כללית: "ההשקעה של כללית בבית חולים סורוקה בעשור האחרון מתקרבת לכמילארד ₪. זו השקעה חסרת תקדים בהיקפה ומביאה לידי ביטוי את מחויבותה של הכללית לפריפריה בתשתיות מתקדמות ובטכנולוגיות מהמעלה הראשונה.
מרכז סבן למיילדות מציב סטנדרט חדש של חדרי לידה בבית חולים ובו למעלה מ־13,000 לידות בשנה.
סגל סורוקה המצוין ותושבי הדרום יזכו לתנאים הטובים ביותר גם בחדרי הלידה".

ד"ר מיקי שרף, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "זהו בהחלט יום היסטורי וחשוב במיוחד לנשות הנגב.
אני מודה לחיים ולשריל סבן על שאפשרו לנו לשלב טיפול רפואי איכותי ומקצועי בתנאים ראויים, מהטובים שיש כיום בארץ. איכות הטיפול הרפואי הגבוהה, הניסיון של הצוות הרפואי והסיעודי בחטיבה, שאין שני לו בארץ, בצירוף תנאי אשפוז מתקדמים – מציבים את מרכז סבן למיילדות כאחד מהמרכזים המובילים ביותר ברפואת מיילדות וגינקולוגיה. אני מברך ומודה לכל עשרות העובדים בסורוקה שהיו שותפים ומעורבים בתכנון ובביצוע הפרויקט".
חיים ושריל סבן: "אנחנו מאוד מתרגשים מפתיחת מרכז המיילדות החדש בסורוקה. עבורנו זו סגירת מעגל: חנכנו לפני שלוש שנים את מרכז סבן לרפואת ילדים, והיום אנו עושים את אותו דבר עבור האימהות וכלל משפחות הנגב. בחרנו להשקיע באמצעות קרן סבן בפריפריה בנושא הבריאות שקרוב ללבנו, הן בפעילותינו בישראל והן בלוס אנג'לס.


גב' שריל סבן שיתפה את הקהל בתחושותיה: "הערב אני גאה בעיקר כאישה, כאם לארבעה ילדים וכסבתא לארבעה נכדים יקרים, להיות חלק מבניין מהותי כל כך בצמיחה של אמהות ישראליות. אם להודות, אימהות היא התפקיד המגדיר החשוב והמשמעותי ביותר שלי. אני נותנת לחלק הזה בחיי עדיפות עליונה ואני חושבת שהאימהות היא התפקיד המאתגר, המתחשב, משביע הרצון והמעניק ביותר שלקחתי בו חלק. לכל אישה מגיע לקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר כאשר היא עומדת למלא את התפקיד המשמעותי ביותר בחייה – להיות אם. לנשות הנגב קיימת הזכות הגדולה ביותר לחוות את חוויה שתשנה את חייהן ותעניק חיים לאחרים בסביבה".