כללית שלי
גרייה מוחית

יצירת קשר

טלפון: ​09-7470337

שעות פעילות

​ימים א'-ה', בשעות 15:00-12:00

מיקום

​בניין האשפוז, קומה ב'

גרייה מוחית עמוקה

מנהל: ד"ר אורי ניצן

הטיפול בגרייה מוחית עמוקה, TMS, הוא אחת הטכנולוגיות המתקדמות ביותר לטיפול בדיכאון עמיד

גרייה מוחית עמוקה (DeepTMS) היא אחת הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בהתמודדות עם דיכאון עמיד, והוא נמצאת כיום בחזית המחקר והיישום הקליני במטופלים אלה. הטיפול אושר לשימוש על ידי סוכנות התרופות של האיחוד האירופי (EMA) וסוכנות התרופות האמריקאית (FDA). בישראל המכשיר נמצא בשימוש מחקרי זה כמה שנים, ולאחרונה התקבל אישור של משרד הבריאות להפעיל אותו במסגרת של בתי חולים ומרפאות. 

איך מטפלים?

חובשים על הראש קסדה המפעילה, באמצעות סליל מסוג H Coil, גירוי מגנטי מוחי עמוק באזורים באונה הקדמית של המוח המעורבים בהפרעת הדיכאון. הטיפול מתפרס על פני חודש, וכולל 20 מפגשים שאורכו של כל אחד מהם הוא כחצי שעה. במרבית המקרים החולה מגיע ליחידה, מקבל את הטיפול, ומייד לאחר מכן יכול לנהוג בחזרה הביתה או לעבודה.

יש תופעות לוואי?

היתרון הפוטנציאלי של הטיפול הוא בסיכוי שיוביל לשיפור במצבו הנפשי של המטופל במהירות וללא תופעות לוואי חמורות. תופעות הלוואי השכיחות של הטיפול הן כאב ראש וכאב שיניים, אך נדיר שהן יפריעו למטופל להמשיך ולקבל את הטיפול.

למי זה מתאים?

1. מטופלים הסובלים מדיכאון שאינם מצליחים להגיע להטבה קלינית מספקת תחת טיפול בתרופות נוגדות דיכאון.
2. מטופלים הסובלים מדיכאון עם היענות נמוכה לתרופות נוגדות דיכאון עקב תופעות לוואי או מסיבה אחרת.
3. נשים בהריון שסובלות מדיכאון קליני.

חשוב לציין שהטיפול ניתן בנוסף על המעקב הפסיכיאטרי הקבוע של המטופל, ובמהלכו מומלץ למטופל להמשיך להיות בקשר עם הרופא המפנה וליטול תרופות.

זה בתשלום?

נכון להיום (אוגוסט 2016) הטיפול אינו בסל הבריאות, ועלותו חלה על המטופל.