כללית שלי
מחלקות כירורגיות
פנייה ליחידה

יצירת קשר

מרפאה: 09-7472978
מזכירות המחלקה: 09-7471113
תחנת אחיות: 09-7471950
דוא"ל - יחידה: Vascunit@clalit.org.il
דוא"ל - מרפאה: meir.vascularclinic@clalit.org.il

מוקד זימון תורים למרפאות החוץ:
09-7471555, המוקד פעיל בימים א'-ה', בין השעות 16:00-08:00

שעות ביקור

ימי שני בין 9:00-13:00
ימי שלישי בין 10:00-12:30

מיקום

​בניין סטולברג, קומה 5

כירורגית כלי דם

מנהלת היחידה: ד"ר סימון פייר

​​היחידה הוקמה כיחידה נפרדת ב- 1993. צוות הרופאים מורכב משני מומחים בכירורגית כלי דם, מתמחה בכירורגית כלי דם ומתמחה ברוטציה מאחד המקצועות הכירורגים. ביחידה מטפלים ומבצעים ניתוחים בכל מגוון הבעיות של כירורגית כלי הדם לרבות ניתוחי עורקי התרדמה, ניתוחי הוותין הבטני וענפיו ומעקפים לעורקים היקפיים. היחידה נותנת שרות בכל מגוון ניתוחי גישה וסקולרית למחלקה הנפרולוגית של בית חולים מאיר וליחידת הימודיאליזה שביחד מהוות את אחת היחידות להימודיאליזה הפעילות בארץ. 

היחידה עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם מכון הרנטגן בתחומי הרדיולוגיה הפולשנית, האולטראסונד והטומוגרפיה הממוחשבת גם במישור האבחנתי וגם במישור הטיפולי. היחידה נותנת שרות במשך 24 שעות ביממה לאחד מחדרי המיון העמוסים במדינה ורכשה ניסיון רב בכל מגוון הבעיות הדחופות בכלי הדם לרבות טראומה. ליחידה מרפאת חוץ שבה נותנים יעוץ בכל תחומי כירורגית כלי הדם למופנים ממרפאות בקהילה.


ביחידה מטפלים ומבצעים ניתוחים מכל מגוון המחלות של כירורגית כלי הדם:

*ניתוחי עורקי התרדמה/צוואר (CAROTIS).
*ניתוחיים וטיפוליים אנדו וסקולריים(סטנט גרפט)  של אבי העורקים הבטני ועורקי האגן במקרים של מפרצות ו/או מחלות טרשתיות.
*ניתוחים, צנתורים/וטיפוליים אנדו וסקולריים של עורקי רגליים במקרים של הפרעות זרימה הגורמות להפרעות הליכה או הפרעה בריפוי פצע ובחולים עם כף רגל סכרתי.
* ניתוחי ורידים וגישות וסקולריות לחולי המו דיאליזה.


במהלך חודש נובמבר 2011 היחידה לכירורגית כלי דם עברה למחלקה חדשה בבניין סטולברג בקומה 5 עם צוות הכולל עוד 2 רופאים בכירים- ד"ר עלי שנאכר וד"ר יונתן להמן ובנוסף רופא בית, תורני כלי דם ורופא מתמחה.  בצוות הסיעודי - אחות אחראית כלי דם (וע"ש)- ג'ודי ממרוד וראש צוות סיעוד כלי דם מרינה קרופיצקי. 

בנוסף, הורחבה פעילות יחידת כלי הדם והוקמה מעבדה וסקולרית בה מבוצעים דופלר עורקי צוואר ורגליים. קיים שיתוף פעולה הדוק עם היחידה לרדיולוגיה פולשנית (בניהולו של ד"ר י.גריטון) ומחלקת הדימות בנושא בדיקות CTA ודופלרים. הורחב השירות בנושא הצרויות בעורקי צוואר בחולים המתאשפזים עם מחלה סימפטומטית- (אירוע מוחי קל או זמני).– חולים עוברים בירור מהיר באשפוז ועוברים ניתוח Urgent Carotid Endarterectomy

אנו מקיימים שיתוף פעולה עם המחלקה האורתופדית, המאפשר אבחון וטיפול בחולים הסובלים מסכרת ופצעים קשיי ריפוי על רקע הפרעה וסקולרית. מרפאת כלי דם פועלת פעם בשבוע יחד עם מרפאת כף רגל סכרתי במרפאות חוץ לאפשר אבחון וטיפול מהיר.

הפעילות של כירורגית כלי דם במרפאות החוץ הורחבה ופועלת עם רופאי כלי דם בכירים בשעות הבוקר בימי שני וחמישי עם האחות האחראית טובה משעלי.

​במידה וישנה דחיפות רפואית בהקדמת תור ללקוח הינכם מוזמנים לשלוח את ההפניה לפקס שמספרו: 09-7471112.

הצוות הרפואי

מנהלת היחידה: ד''ר סימון פייר
רופאים בכירים: ד"ר שנאכר עלי, ד"ר חדד מנשה
אחות אחראית: אורנה מצרפי
ראש צוות כלי דם: מרינה קרופיצקי

עובדת סוציאלית: מיכל שטרן
מזכירה: רוני אביטבול

זקוקים לסיוע?

​​​​במרכז השירות והמידע של מאיר​ אנו נסייע לכם ונעניק הכוונה לכל פונה

אינדקס תחומים רפואיים

​​​הקליקו ​כאן​ ותוכלו לאתר בקלות כל מחלקה, מרפאה ויחידה