כללית און-ליין
מחלקות כירורגיות
פנייה ליחידה

יצירת קשר

​טלפון מרפאה: 09-7471823
דוא"ל מרפאה: Plastic.surgery@clalit.org.il
פקס מרפאה: 09-7471319

טלפון מחלקה: 09-7471036
דוא"ל מחלקה: MeirSurgeryplst@clalit.org.il
פקס מחלקה: 09-7471319

מוקד זימון תורים למרפאות החוץ:
09-7471555, המוקד פעיל בימים א'-ה', בין השעות 16:00-08:00

מיקום

​קומת ​מרתף, חדר 149

כירורגיה פלסטית ואסתטית

מנהל המחלקה: פרופ' אבשלום שלום

כירורגיה פלסטית ואסתטית, מרכז רפואי מאיר

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​כירורגיה פלסטית הינה אחד התחומים הנרחבים ביותר ברפואה. הכירורגיה הפלסטית נותנת מענה למגוון בעיות בכלל איברי הגוף ובכל הגילאים, ומסיבות רבות ומגוונות, כולל מומים מולדים, טראומה, כוויות, גידולים שפירים וממאירים, ובעיות אסתטיות. 


הכירורגיה הפלסטית באה לתקן ולשפר את המראה האסתטי תוך-כדי שימור תפקודי של האיבר והרקמה המעורבים, ולשם כך נעזרת בטכניקות שמרניות וניתוחיות כאחד, תוך שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ברפואה. המחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי מאיר הוקמה בשנת 1991 וכוללת רופאים מומחים לכירורגיה פלסטית וצוות סיעודי מיומן. צוות המחלקה לכירורגיה פלסטית פועל בשיתוף פעולה מלא עם כלל מחלקות ויחידות בית-החולים הן בתחום הטיפולי והן בתחום ההדרכתי.

בין יתר שיתופי הפעולה ניתן למנות את שחזורי השד המבוצעים יחד עם מחלקות הכירורגיה הכללית, שחזורי גפיים במסגרת המחלקה האורתופדית, תיקון מומים מולדים כגון שפה וחך שסועים יחד עם מחלקת א.א.ג. ואבחון וטיפול בנגעי עור בשיתוף המרפאה לרפואת עור. בנוסף, המחלקה פועלת בשיתוף עם כלל המקצועות הפרה-רפואיים, כולל סיעוד, פיזיותרפיה, וריפוי בעיסוק במטרה ליצור טיפול כוללני והמשכי. רופאי המחלקה שותפים גם לעשייה (הוראה) האקדמית באוניברסיטת תל-אביב ובית-הספר לסיעוד המסונף לבית-החולים וכן לפעילות מחקרית ופרסומים אקדמיים בספרות הרפואית.

מנהל המחלקה, פרופ' אבשלום שלום, הינו מבכירי הכירורגים הפלסטיים בארץ, ומחלוצי השימוש בדרמוסקופיה לאבחון מוקדם וטיפול בנגעי עור. בנוסף לפעילותו הקלינית, פרופ' שלום משמש כמרצה בכיר בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב ויו"ר ועדת הבחינות למתמחים בכירורגיה פלסטית. יחד עם פרופ' שלום במחלקה לכירורגיה פלסטית מספר רופאים מומחים, כל אחד בעל תחומי עניין מגוונים ובעלי ניסיון רב בהם, אשר יחד נותנים מענה למגוון התחומים שהכירורגיה הפלסטית עוסקת בהם, ובאופן הטוב ביותר.

המרפאה לכירורגיה פלסטית כללית

מרפאה זו מרכזת את כלל תחומי הכירורגיה הפלסטית. הפניית מטופלים למרפאה זו נעשית מרופאי קופות-החולים, יחידות בית-החולים השונות, וחדרי-המיון. המטופלים ייבדקו על-ידי רופאי המחלקה ויופנו להמשך טיפול במסגרת הקהילה או בית-החולים. במידת הצורך, המטופל יופנה להמשך טיפול באחת המרפאות הייעודיות של המחלקה לכירורגיה פלסטית. בכל מקרה, יתבצע מעקב אחר הטיפול עד להשלמתו.

​המרפאה פועלת בימים ב', ג', וד' בין השעות 8:30 עד 13:30.


המרפאה לטיפול בפצעים קשיי ריפוי, כוויות, וצלקות
פצעים קשיי ריפוי הינם פצעים שאינם משלימים את כל שלבי ריפוי הפצע התקינים עד ליצירה של רקמת צלקת תקינה. לפצעים קשיי ריפוי סיבות רבות ומגוונות, והם לעיתים קרובות מופיעים בחולים מבוגרים עם בעיות רפואיות מורכבות, כגון מחלת לב, סכרת, ומחלות כלי-דם. לרוב מדובר בפצעים ממושכים שגורמים סבל רב לחולה ומשפחתו.
כוויה הינה פגיעה בעור כתוצאה מחשיפה לאש, נוזלים חמים, או חומרים כימיים שונים. לכוויה השפעה מקומית וסיסטמית כאחד. הטיפול ההולם בכוויה מחייב הערכה מדויקת של חומרתה וטיפול מתאים ומהיר, שמרני או ניתוחי. לעיתים קרובות, הריפוי של פצע מסתיים בצלקת מוגזמת, צלקת היפרטרופית או קלואידית, שמהווה בעיה אסתטית ותפקודית כאחד, המצריכה המשך טיפול.

מטרת המרפאה לטיפול בפצעים קשיי ריפוי, כוויות, וצלקות היא להעריך ולטפל באותם חולים, תוך שימוש באמצעי חבישה מתקדמים וכן טיפולים שמרניים וניתוחיים. המרפאה פועלת בשיתוף פעולה עם המחלקה האורתופדית, היחידה לכירורגית כלי-דם, רופאים פנימאים, וכן פיזיותרפיסטים ומרפאים בעיסוק. לרופאי המחלקה ניסיון רב בטיפול בפצעים מורכבים אלו והם מקפידים להתעדכן בטכנולוגיות החדשות ביותר לאבחון וטיפול.


המרפאה לאבחון וטיפול בנגעי עור
נגעי עור, שפירים וממאירים כאחד, הינם מהבעיות הרפואיות השכיחות ביותר. ישראל היא אחת המדינות בה השכיחות הגבוהה ביותר של סרטני עור. לרפואה המונעת והאבחון המוקדם של נגעי עור חשיבות עליונה במניעת הפיכתם של נגעי עור שפירים לממאירים, ובהינתן נגע ממאיר, חשוב הטיפול בשלביו המוקדמים שביכולתו אף להציל חיים. לנגעי עור מגוון של טיפולים - מקומיים, תרופתיים, וניתוחיים, כל אחד בהתאם לאופיו של הנגע ולמצבו הרפואי של המטופל.

אחד הכלים שעומדים לרשותו של הרופא העוסק באבחון ובטיפול של נגעי עור הוא הדרמוסקופ, אשר מאפשר אבחון מקדים ומדויק יותר של נגעי העור לפני ההחלטה על הטיפול בנגע, ומאפשר לצמצם משמעותית הסרה של נגעי עור לצורך אבחנה בלבד ואת התחלואה הכרוכה בכך. במסגרת המרפאה לאבחון וטיפול בנגעי עור מבוצעת בדיקה של נגעי העור הכוללת אבחון דרמוסקופי, ובהתאם לכך טיפול מתאים בנגע העורי, שמרני או ניתוחי, ומתבצע המשך מעקב לאחר הטיפול.
 

מרפאת מלנומה
מלנומה ממארת היא סרטן העור הקטלני ביותר! שכיחותה עולה עם השנים, וישראל נמצאת במקום השני בעולם בשכיחות המקרים של מלנומה (אחרי אוסטרליה).
אבחון וטיפול מוקדמים הינם חיוניים ביותר ועשויים להציל חיים. אבחון מתאים נועד לזהות את אותם נגעי עור ממאירים וטרום-ממאירים ולהבדיל אותם מנגעי העור השפירים. מטופל המאובחן עם מלנומה ייבדק במרפאה ויופנה לבירור המתאים (מעבדתי והדמיתי) טרם הטיפול. הטיפול נקבע לפי מספר פרמטרים, שביניהם ניתן למנות את עומק חדירת המלנומה בעור ומאפיינים היסטופתולוגים שונים. הטיפול במלנומה כולל הסרה רחבה של הנגע, לעיתים יחד עם הסרה של בלוטות לימפה אזוריות, ובמידת הצורך טיפול אונקולוגי. הניתוח המתאים יבוצע על-ידי רופאי המחלקה, במסגרת אשפוז יום כירורגי או במסגרת אשפוז בבית-החולים. המשך המעקב לאחר הניתוח מבוצע במסגרת המרפאה בשיתוף פעולה עם המכון האונקולוגי.
 

מרפאה לשחזור שד
סרטן שד הינו אחד הסרטנים השכיחים ביותר. הטיפול בסרטן זה הוא בעיקרו טיפול ניתוחי המבוצע על-ידי מנתחי היחידה לכירורגית שד, ולעיתים קרובות כולל גם טיפול אונקולוגי משלים, קרינתי ו/או תרופתי. הטיפול הניתוחי מותיר חסר חלקי או מלא של השד, שמצריך טכניקות ניתוחיות שחזוריות על-מנת ליצור מחדש את מבנה השד החסר.

למרפאה לשחזור שד מופנות נשים לפני או אחרי טיפול ניתוחי בסרטן השד, לצורך בדיקה והערכה של אפשרויות השחזור הקיימות, והאם יבוצע שחזור מידי (יחד עם הטיפול הניתוחי בסרטן השד) או מאוחר (לאחר השלמת הטיפול האונקולוגי). אפשרויות השחזור הינן רבות ומגוונות, וכוללות שימוש במשתלים ומותחני רקמות, וכן ברקמה עצמונית הכוללת מתלי עור, רקמה רכה, ושריר. ההחלטה על אפשרות השחזור המומלצת תעשה לאחר בדיקה מקיפה ובתיאום מלא עם המטופלת וצוות היחידה לבריאות השד. 


​מרפאה לניתוחי אף מורכבים

ניתוח אף נחשב לאחד הניתוחים הקשים והמורכבים בכירורגיה פלסטית. מיקומו המרכזי של האף בפנים והיותו איבר רב-שכבתי בעל חשיבות אסתטית ותפקודית תורמת לחשיבות המכרעת של הערכה מדויקת של המטופל וביצוע טיפול ניתוחי מוצלח. למרפאה לניתוחי אף מורכבים מופנים מטופלים שכבר עברו ניתוחי אף בעבר ונותרו עם הפרעה תפקודית ו/או אסתטית (שלעיתים קרובות משולבות יחדיו) או מטופלים עם הפרעה ראשונית ניכרת במראה ובתפקוד של האף מסיבות מולדות או נרכשות (לאחר חבלה). לאחר בדיקה והערכה במסגרת המרפאה, ובתיאום מלא עם המטופל, יבוצע הניתוח המתאים.

הצוות הרפואי

מנהל המחלקה: פרופ' אבשלום שלום
אחות אחראית: גב' דורית אביב

רופאים בכירים:

ד"ר אמיר ענבל - מנהל השירות לניתוחי מיקרו-כירורגיה ולימפדמה
ד''ר קרן אגם - אחראית תחום שחזורי שד
ד"ר ניר רוזנברג - אחראי תחום ריפוי פצע וניתוחי MOHS
ד"ר מרקוס הראל - אחראי תחום ניתוחי אף תפקודיים
ד"ר עמנואל בדני - אחראי תחום ניתוחי שד
ד"ר אברהם לוי - אחראי תחום ניתוחי עיצוב הגוף לאחר ירידה במשקל
ד"ר רפאל דגן - אחראי תחום גידולי עור
ד"ר איתן וייס - אחראי תחום גידולי עור וניתוחי MOHS


רופאים מתמחים:

ד"ר אפיר שיר-עז
ד"ר שרון שבו
ד"ר פארוק נאטור
ד"ר עידן בן צרויה
ד"ר ניר איל
ד"ר נטע ישראלי


מזכירות המחלקה:
גב' תמי היללי - אחראית מרפאות חוץ פלסטיקה
גב' רומי סולומון עזרא - אחראית יחידת כירורגיה פלסטית
מתנדבים: גב' חגית לופוביץ', גב' שירה דגן, מר בני רדליך

זקוקים לסיוע?

​​​​במרכז השירות והמידע של מאיר​ אנו נסייע לכם ונעניק הכוונה לכל פונה

אינדקס תחומים רפואיים

​​​הקליקו ​כאן​ ותוכלו לאתר בקלות כל מחלקה, מרפאה ויחידה