כללית און-ליין
אורולוגיה
פנייה ליחידה

יצירת קשר

טלפונים במזכירות:
09-7471557, 09-7471438   

טלפונים בעמדת אחיות:
09-7472138, 09-7472983

תיבת דוא"ל:
urologymeir@clalit.org.il

פקס09-7471292​

ביקורי משפחות

​ימי חול:
13:00 - 14:00, ו- 17:00 - 19:30
שבת:
11:00 - 13:00, ו- 16:00 - 19:30
​​

מיקום

בניין אשפוז - קומה 1 אגף מזרחי​​​

מחלקת אשפוז אורולוגית

מנהל המחלקה: פרופ' אילן ליבוביץ'

המחלקה לאורולוגיה ניתוחית מונה מעל 30 מיטות אשפוז ומפעילה מדי שבוע ששה חדרי ניתוח אורולוגים. כחלק בלתי נפרד ממחלקת אשפוז גדולה, מפעילה המחלקה האורולוגית גם מרפאת חוץ עסוקה. במחלקה פעילים 7 רופאים בכירים ו- 6 מתמחים בשלבי התמחות שונים. במסגרת הרחבה של המרפאה מופעלות מרפאות ייעוץ מיוחדות המתמקדות ומתמקצעות כל אחת בתחום ספציפי ובהן ניתן לקבל ייעוץ וטיפול מאורולוגים העוסקים בתחומים השונים כתת התמחות.

על המרפאות המיוחדות נמנות מרפאת ה-''אבנים'' המהווה חלק בלתי נפרד מן השרות לאורולוגיה זעיר פולשנית בניהולו של ד''ר ורדי איתי והמציעה את שירותיה המקצועיים לסובלים מבעיות של אבנים במערכת השתן, פרופ' ליבוביץ', דר' שטרנברג ודר' שלו ומשרתת בנאמנות ומקצועיות את הסובלים מגידולים ממאירים של הערמונית, שלפוחית השתן, הכליות והאשכים, המרפאה לאורולוגית נשים רצפת אגן ובעיות עצביות של שלפוחית השתן מופעלת על ידי ד''ר מיכאל וינריב אשר גם אחראי על ביצוע ופענוח הבדיקות האורודינמיות המרפאה לייעוץ וטיפול מיני המתמקדת בסיוע לסובלים מהפרעות בתפקוד המיני, מנוהל ע"י ד''ר אורי גור המתמחה בניתוחי שיחזור שופכה, תיקון היצרויות, יישור עקמת הפין והשתלת תותבים לשיקום הפרעות בזקפה, והמרפאה לפוריות הגבר המנוהלת על ידי דר' דנה ליבנה.


במסגרת האמבולטורית של המרפאה מבוצעות גם פעולות אבחנתיות וטיפוליות זעיר פולשניות כמו וידאו-ציסטוסקופיות ביופסיות ערמונית, הכנסת והחלפת צנתרים, הוצאת תומכנים שופכניים  ובדיקות אורודינמיות ווידאואורודינמיות באמצעות מערכת אורודינמית חדישה. כן ניתנים טיפולים אונקולוגים הכוללים שטיפות שלפוחית השתן בתכשירים כימותרפיים ואימונותרפיים והזרקת תכשירים הורמונליים. 
 

במרפאה ניתן גם טיפול בסרטן שלפוחית שתן עקני על ידי טכנולוגית "סינרגו" המשלבת היפר-תרמיה (יחמום יתר) עם מתו כימותרפיה מקומית. במרפאה, ציוד אנדוסקופי מתקדם, מכשיר על קול (אולטרסאונד) משוכלל המצויד בדופלר צבע ''כח'' בעל אפשרויות ''חכמות'' לדימות, אבחון וטיפול במחלות הערמונית, בשנים האחרונות אנו מבצעים חלק גדול מן הביופסיות של הערמונית (לאבחון סרטן הערמונית) בשיטה חדישה ומדויקת בטכנולוגיה המחברת (FUSION) בין ממצאים חשודים לסרטן ערמונית שנראים בבדיקת ה MRI  לבין מערכת האולטרסאונד הטרנסרקטלי בזמן אמת. טכנולוגיה המאפשרת לבצע ביופסיות מוכוונות מדויקות לאזורים החשודים לסרטן במקום בשיטה הסטנדרטית של ביופסיות אקראיות "עיוורות" . מרבית הביופסיות מבוצעות במרפאה באופן אמבולטורי דרך הרקטום תחת אלחוש בחסם עצבי המאפשר למנוע לחלוטין את אי הנוחות והכאב הכרוכים בביופסיית ערמונית. בחלק מן המקרים כאשר נדרשת ביופסיית ערמונית שלא דרך הרקטום (דרך חייץ הנקבים) מתבצעת הביופסיה בהרדמה כללית במסגרת אשפוז יום. במטופלים הסובלים משלפוחית רגיזה עם או בלי דליפת שתן לא רצונית שאינם מגיבים לטיפולים תרופתיים מתבצעות במרפאה הזרקות BOTOX  לדופן השלפוחית באופן אנדוסקופי ובהרדמה מקומית. לאחרונה, נפתחה מרפאה ייעודית לבירור של הפרעות בפוריות הגבר המשרתת גברים הסובלים מבעיות בפוריות, ורידים מורחבים של חבל הזרע (וריקוצלה) וכאבים באשכים. הפעילות במרפאה משלימה את הטיפול בזוג עם קשיים לכניסה להריון מול יחידת ה- IVF  של בית החולים.
 

הפעילות בחדרי הניתוחים מקיפה את מרבית סוגי הניתוחים האורולוגים:

  • ניתוחי ערמונית לטיפול בהגדלה שפירה המבוצעים בגישה אנדוסקופית או בניתוח פתוח
  • ניתוחי ערמונית לטיפול בגידולים ממאירים המבוצעים בגישה בטנית פתוחה או בלאפרוסקופיה נתמכת רובוט (כריתת ערמונית "רובוטית") 
  • ניתוחים של גידולים בכיס השתן הכוללים את כל הטווח הניתוחי החל בכריתות אנדוסקופיות מוגבלות ועד לניתוחים רדיקלים ושחזורים שונים של מערכת השתן הנדרשים במצבים מתקדמים של סרטן שלפוחית השתן
  • ניתוחים בגידולי כליה מתבצעים לרוב עם דגש על ניתוחים משמרים בהם ניכרת הגידול הסרטני בלבד, תוך שימור של רקמת הכליה הבריאה לצד ניתוחים רדיקלים באותם מקרים המחייבים כריתת הכליה כולה. חלק ניכר מניתוחי הכליה כולל כריתת כליה, כריתת כליה חלקית ותיקוני הצרות מוצא אגן כליה. מבוצעים בגישה זעיר - פולשנית (לפארוסקופית)
  • ניתוחים לטיפול בבעיות אורוגניקולוגיות כגון צניחת שלפוחיתו דליפת שתן לא רצונית בנשים
  • בתחום גידולי אשכים מציעה המחלקה אפשרויות טיפול מגוונות הכוללות כריתת אשך רדיקלית, כריתת אשך משמרת ובהוריות המתאימות גם כריתת קשרי הלימפה של האשך תוך שימור העצבים המותירים את תהליך פליטת הזרע ללא פגיעה.

  • בנושא מחלות אבנים של מערכת השתן, המחלקה מציעה פתרונות טיפולים כוללניים על ידי ריסוק חוץ גופי, ניתוחי אבנים מלעוריים ואנדוסקופים עד לפינוי מלא של מערכת השתן מאבנים. כמו כן אבחון הסיבה לאבנים והתאמת טיפול מניעתי. 

 

המחלקה משתפת פעולה עם יחידת ההפריה החוץ גופית (IVF ) בהפקת זרע בטכניקות ניתוחיות שונות וכן קשירת וריקוצל תחת מיקרוסקופ ניתוחי. כמו כן, מתבצעים גם ניתוחים אנדרולוגים לטיפול בעקמת הפין והשתלת תותבים לשיקום הזקפה בחולים הסובלים מאין-אונות. המחלקה האורולוגית במאיר מהווה מרכז מצוינות לטיפול במחלות השופכה ומציעה טיפול בהיצרויות חסימתיות של השופכה באופנים מגוונים של ניתוחים שחזורים, לרבות שתלים של רירית הפה ובטיפול בדליפת שתן לא רצונית על ידי השתלת סוגר שתן מלאכותי.


פעילות מחקרית:

במסגרת המחלקה נערכים מחקרים קליניים בנושאים שונים: הגדלת ערמונית שפירה, סרטן כליה ופגיעה בתפקוד המיני. בנוסף קשורים רופאי המחלקה במחקר בסיסי בנושאים שונים ובמיוחד גנטיקה של סרטן הערמונית וסרטן השלפוחית בשיתוף פעולה עם חוקרים מאוניברסיטת תל-אביב, מכון ויצמן והאוניברסיטה העברית. על בסיס קשרי המחקר ניתנים טיפולים חדשניים לסרטן שלפוחית השתן.  

​לעיון במאמר בנושא אין-אונות הקליקו כאן.

הצוות הרפואי

מנהל המחלקה: פרופ' אילן ליבוביץ'
סגן מנהל המחלקה ומנהל היחידה לאורולוגיה אונקולוגית: ד''ר איתי שטרנברג
מנהל השירות לאונוקלוגיה: משה שלו
מנהל השירות לאורולוגיה זעיר פולשנית: ד''ר איתי ורדי
מרכז תחום מחלות שופכה ותפקוד מיני: ד''ר אורי גור 
מרכז תחום מחלות רצפת האגן: ד"ר מיכאל ויינריב
רופא בכיר: ד''ר דוד סלוצקר


​אחות אחראית: סמדר אזולאי
עו"ס: אורית וורשבסקי
מזכירת המחלקה: מלכית גרינוולד​​​


מן התקשורת


סרטן שלפוחית השתן

זקוקים לסיוע?

​​​​במרכז השירות והמידע של מאיר​ אנו נסייע לכם ונעניק הכוונה לכל פונה

אינדקס תחומים רפואיים

​​​הקליקו ​כאן​ ותוכלו לאתר בקלות כל מחלקה, מרפאה ויחידה