אורולוגיה

יצירת קשר

טלפונים במזכירות:
09-7471557, 09-7471438   

טלפונים בעמדת אחיות:
09-7472138, 09-7472983

פקס: 09-7471292​

ביקורי משפחות

​ימי חול:
13:00 - 14:00, ו- 17:00 - 19:30
שבת:
11:00 - 13:00, ו- 16:00 - 19:30
​​

מיקום

בניין אשפוז - קומה 1 אגף מזרחי​​​

מחלקת אשפוז אורולוגית

מנהל המחלקה: פרופ' אילן לייבוביץ'

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​המחלקה האורולוגית בבית חולים מאיר משרתת את כלל לקוחות שרותי הבריאות במדינה המחפשים שרות אורולוגי איכותי והפונים למחלקה לאבחון וטיפול במגוון רחב של בעיות ומחלות בתחום האורולוגיה הכללית והסגולית. המחלקה לאו​רולוגיה ניתוחית מונה מעל 30 מיטות אשפוז ומפעילה מדי שבוע ששה חדרי ניתוח אורולוגים. כחלק בלתי נפרד ממחלקת אשפוז גדולה, מפעילה המחלקה האורולוגית גם מרפאת חוץ עסוקה. במחלקה פעילים 8 רופאים בכירים ו- 5 מתמחים בשלבי התמחות שונים. 

במרפאה האורולוגית מתבצעות פעולות אבחנתיות, טיפולים וייעוציים בתחומי אורולוגיה כללית במבוגרים וילדים, אורולוגיה אונקולוגית, מחלות ערמונית, מחלות אבנים של מערכת השתן במסגרת מרפאת אבנים ייעודית, הפרעות עצביות של מערכת השתן (נוירו אורולוגיה), אורולוגית נשים והפרעות בתפקוד המיני במסגרת המרפאה ליעוץ וטיפול מיני. 

במסגרת האמבולטורית של המרפאה מבוצעות גם פעולות אבחנתיות וטיפוליות זעיר פולשניות כמו ציסטוסקופיות ביופסיות ערמונית, הכנסת והחלפת צנתרים ובדיקות אורודינמיות. כן ניתנים טיפולים אונקולוגים הכוללים שטיפות שלפוחית השתן בתכשירים כימותרפיים ואימונותרפיים והזרקת תכשירים הורמונליים. במרפאה, ציוד אנדוסקופי מתקדם, מכשיר על קול (אולטרסאונד) משוכלל המצויד בדופלר צבע ''כח'' בעל אפשרויות ''חכמות'' לדימות, אבחון וטיפול במחלות הערמונית, מערכת אורודינמית חדישה ועוד.


 

הפעילות בחדרי הניתוחים מקיפה את מרבית סוגי הניתוחים האורולוגים:


  • ניתוחי ערמונית לטיפול בהגדלה שפירה המבוצעים בגישה אנדוסקופית או כניתוח פתוח, ניתוחי ערמונית לטיפול בגידולים ממאירים המבוצעים בגישה בטנית או פריניאלית

  • ניתוחים של גידולים בכיס השתן הכוללים את כל הטווח הניתוחי החל בכריתות אנדוסקופיות מוגבלות ועד לניתוחים רדיקלים ושחזורים שונים של מערכת השתן. 

  • ניתוחים בגידולי כליה מתבצע טיפול ניתוחי עדכני ב גידולי כליה עם דגש על ניתוחים משמרים בהם ניכרת הגידול הסרטני בלבד, תוך שימור של רקמת הכליה הבריאה לצד ניתוחים רדיקלים באותם מקרים המחייבים כריתת הכליה כולה. חלק ניכר מניתוחי הכליה כולל כריתת כליה, כריתת כליה חלקית ותיקוני הצרות מוצא אגן כליה. מבוצעים בגישה זעיר - פולשנית (לפרוסקופית)

  • ניתוחים אנדרולוגים לטיפול בעקמת הפין והשתלת תותבים לשיקום הזקפה בחולים הסובלים מאין-אונות.

  • ניתוחי ילדים מתבצעים בנוסף למגוון הניתוחים האורולוגים הכללים גם ניתוחים לתיקון מומים מולדים במערכת השתן חלקם מתבצעים בגישה זעיר פולשנית (לאפרוסקופית).


גידולי אשכים:

בתחום גידולי אשכים מציעה המחלקה אפשרויות טיפול מגוונות הכוללות כריתת אשך רדיקלית, כריתת אשך משמרת ובהוריות המתאימות גם כריתת קשרי הלימפה של האשך תוך שימור העצבים המותירים את תהליך פליטת הזרע ללא פגיעה.


​​​​​מחלות אבנים של מערכת השתן:

בנושא מחלות אבנים של מערכת השתן , המחלקה מציעה פתרונות טיפולים כוללניים על ידי ריסוק חוץ גופי, ניתוחי אבנים מלעוריים ואנדוסקופים עד לפינוי מלא של מערכת השתן מאבנים.

​המחלקה משתפת פעולה עם יחידת ההפריה החוץ גופית (IVF ) בהפקת זרע בטכניקות ניתוחיות שונות.  בנוסף מתבצעים גם ניתוחים אנדרולוגים לטיפול בעקמת הפין והשתלת תותבים לשיקום הזקפה בחולים הסובלים מאין-אונות. המחלקה האורולוגית במאיר מהווה מרכז מצוינות לטיפול במחלות השופכה ומציעה טיפול בהיצרויות חסימתיות של השופכה באופנים מגוונים של ניתוחים שחזורים, וטיפול בדליפת שתן לא רצונית על ידי השתלת סוגר שתן מלאכותי.

פעילות מחקרית:

במסגרת המחלקה נערכים מחקרים קליניים בנושאים שונים: הגדלת ערמונית שפירה, סרטן כליה ופגיעה בתפקוד המיני. בנוסף קשורים רופאי המחלקה במחקר בסיסי בנושאים שונים ובמיוחד גנטיקה של סרטן הערמונית וסרטן השלפוחית בשיתוף פעולה עם חוקרים מאוניברסיטת תל-אביב, מכון ויצמן והאוניברסיטה העברית. על בסיס קשרי המחקר ניתנים טיפולים חדשניים לסרטן שלפוחית השתן.  

​לעיון במאמר בנושא אין-אונות הקליקו כאן.

הצוות הרפואי

מנהל המחלקה: פרופ' אילן ליבוביץ'
סגן מנהל המחלקה: ד''ר איתי שטרנברג
מנהל השירות לאונוקלוגיה: משה שלו
מנהל היחידה לאורולוגיה אונקולוגית: ד''ר גיורא טיקוצ'ינסקי
מנהל השירות לאורולוגיה זעיר פולשנית: ד''ר איתי ורדי
מרכז תחום מחלות שופכה ותפקוד מיני: ד''ר אורי גור 
מרכז תחום מחלות רצפת האגן: ד"ר מיכאל ויינריב

רופאים בכירים:

ד''ר דוד סלוצקר

​אחות אחראית: סמדר אזולאי
עו"ס: אורית וורשבסקי
מזכירת המחלקה: מלכית גרינוולד​​​

זקוקים לסיוע?

​​​​במרכז השירות והמידע של מאיר​ אנו נסייע לכם ונעניק הכוונה לכל פונה

אינדקס תחומים רפואיים

​​​הקליקו ​כאן​ ותוכלו לאתר בקלות כל מחלקה, מרפאה ויחידה