כללית און-ליין
גינקולוגיה ומילדות
פנייה ליחידה

יצירת קשר

​טלפון: 09-7472227

תיבת דוא"ל: meir.ivf@clalit.org.il

היחידה לפוריות והפריה חוץ גופית IVF

מנהל היחידה: פרופ' אמיר ויזר

מדי שנה פונות למרכז כ-500 נשים עם בעיות של אי-פריון 250 מהן עוברות שאיבת ביציות והחזרת עוברים בכ- 600 מחזורי טיפול. המרפאה לפוריות והיחידה להפריה חוץ-גופית מציעים מגוון שירותים וטיפולים הקשורים לנושא הפוריות:

  • הערכת מצב ראשונית לברור הסיבה לאי הפוריות במסגרת זו נערך ברור למיפוי הסיבות לאי ההצלחה להרות
  • טיפולי פוריות שאינם מצריכים הפריית מבחנה כגון טיפולי הזרעה מורכבים
  • טיפולים לקראת שאיבת ביציות שנערכת בהרדמה מלאה
  • טכניקות מגוונות להפריית ביציות רגילה אוטכניקות של מיקרומניפולציה
  • החזרת עוברים בשלבים שונים תחת הנחיית אולטרה סאונד
  • הקפאת עוברים לצורך שימוש עתידי

במקרים מסוימים מקפיאים ביציות ללא תהליך של הפריה. לעיתים מקפיאים ביציות ללא הפריה בנשים שעדיין לא מצאו בן זוג ורוצות לשמור על ביציות צעירות יותר לעתיד או בנשים שמתחילות להרות מאוחר יחסית ומעוניינות להקפיא ביציות עוברים לעתיד. במקרה והבעל לא הגיע לתהליך ההפריה, ניתן להקפיא את הביציות ולהפרות אותן בשלב מאוחר יותר.

ליחידה להפריה חוץ-גופית מגיעות נשים לפני טיפולים קשים העלולים לפגוע בפוריות שלהן בעתיד. בחולות אונקולוגיות או מחלות קשות אחרות, לעתים שואבים את הביציות ללא גירוי הורמונאלי (לרוב כשהביצית עדיין לא כשלה כתלות בדחיפות המקרה) מגדלים אותן תחת תנאי מעבדה ומקפיאים אותן לפני או לאחר ההפריה).

במעבדה של היחידה להפריה חוץ-גופית נעזרים בטכניקה חדשה המאפשרת הבשלה ושימור הביציות בשלמותן לשם הזרעה בעתיד. הטיפול במקרים המורכבים האלה נעשה בשיתוף פעולה הדוק של היחידה להפריה חוץ-גופית עם מחלקות שונות בבית החולים.

המיוחד במעבדה שלנו היא שאנו מיישרים קו עם הקדמה והחידושים בעולם בכל הקשור לנושא הקפאת הביציות, ומשתמשים בשיטה חדשה שפותחה לשם הקפאת הביצית, הנקראת ויטריפיקציה (בעברית: זיגוג). מדובר בתהליך הקפאה מהיר של הביצית באופן מיידי לאחר שאיבתה מהרחם ועל ידי כך מניעת היווצרותם של גבישים והעלאת שיעור ההישרדות של הביצית.

במיקום היחידה להפריה חוץ-גופית מרוכזת כל פעילות היחידה כולל חדר ניתוח והתאוששות, מעבדה ומרפאות. צוות היחידה כולל רופאים בעלי תתי התמחות שונים בתחום אי הפריון, אחיות מוסמכות המתאמות את הטיפול ופסיכולוגית רפואית המלווה את בני הזוג כשיחות אישיות ובמפגש תמיכה.

הצוות הרפואי

מנהל היחידה לפוריות והפריה חוץ גופית: פרופ' אמיר ויזר

זקוקים לסיוע?

​​​​במרכז השירות והמידע של מאיר​ אנו נסייע לכם ונעניק הכוונה לכל פונה

אינדקס תחומים רפואיים

​​​הקליקו ​כאן​ ותוכלו לאתר בקלות כל מחלקה, מרפאה ויחידה