כללית און-ליין
מרפאות ומכונים
פנייה ליחידה

יצירת קשר

חדש!
פנייה למרפאה באמצעות וואטסאפ לטלפון נייד שמספרו: 050-6191025
מזכירה ומתאמת תורים: גב' סיגל כהן
טלפון: 09-7709102
פקס: 09-7709034
דוא"ל: lvmirp@clalit.org.il

שעות קבלה

​בתיאום תור מראש למרפאה

מיקום

​בניין מרכזי, קומה ב', אשפוז יום, חדר 210

שיקום אסתטי

מנהלת היחידה: ד"ר אירינה צווקר לזר

אנשים שסובלים מצלקות קשות לאחר תאונות, ניתוחים ו/או כוויות שמגבילות את התפקוד ופוגעות בדימוי העצמי ושמעוניינים לשפר את המראה ואת התפקוד כתוצאה מהצלקת יכולים לקבוע תור למרפאה לשיקום אסתטי של המרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין

מרפאה-לטיפולי-לייזר

בעשור אחרון, הורחב השימוש בטכנולוגית לייזר לטיפול בצלקות קשות, לאחר כוויות מפושטות, תאונות וניתוחים.

עד היום הטיפול בצלקות בוצע בעזרת חבישות, עיסוים ומדבקות סיליקון. כשהטיפול השמרני הממושך כשל, המטופל הופנה לכירורג פלסטי להתערבות ניתוחית.

טכנולוגית הלייזר שנכנסה בעשור אחרון גם לטיפול בצלקות טראומטיות מאפשרת שיפור תפקודי מרשים, טשטוש וריכוך צלקות קשות, הקלה בכאבים,  שיפור בדימוי עצמי ואיכות חיים.

מטרת הטיפול בלייזר

השימוש בלייזר מיועד לשיפור התפקוד של המטופל במסגרת השיקום.
מטרת העל של טיפול בלייזר בשיקום הינה תפקודית, מניעת \ שיפור הגבלות תפקודיות כתוצאה מקיבוץ של צלקות קשות ומעובות, שיפור טווחי תנועה והקלה בכאבים ו\או גירודים שנגרמים מצלקות נוקשות. לשיקום האסתטי בנוסף לשיפור התפקודי גם תרומה לשפר ביטחון, דימוי העצמי ואיכות חיים של הנפגע.

תהליך הטיפול

הפעולה מתבצעת לאחר ייעוץ, מתן הסבר על הפרוצדורה ועל שילוב עם טיפולים תרופתיים ופיזיקאליים נוספים וצילום הצלקת.

זוהי פעולה פולשנית זעירה בעזרת קרני לייזר באזור המצולק. קרני הלייזר גורמות לכוויה מבוקרת של הצלקת שמטרתה לעודד את רה-ארגון סיבי הקולגן ובכך להשיג שיפור, השטחה וריכוך של הצלקת.

הפרוטוקול של טיפול בצלקות קשות כולל כ-6 עד 8 פגישות בתדירות של פעם בחודש. משך הטיפול בכל מפגש הינו פונקציה של גודל וחומרת הצלקת.