כללית און-ליין
גריאטריה

פורסם בראשונה: 25.09.2016

הילדים המאושפזים בקפלן אפו עוגיות לקשישים המאושפזים במחלקה הגריאטרית

לקראת ערב ראש השנה הקרב, החליט צוות המורות בבית הספר של חטיבת הילדים בקפלן על פרויקט יצירתי של שילוב בין דורי: ילדים ובני נוער המאושפזים במחלקה אפו עוגיות אישיות עבור המאושפזים במחלקה הגריאטרית.

אסנת שגב, מנהלת בית הספר בקפלן, אמרה כי הפעילות הינה חלק מתכנית חברתית שמפעיל ביה"ס במחלקה במסגרתה הילדים רוכשים מיומנויות חברתיות וערכים של נתינה לזולת.  "הילדים הקונדיטורים" המאושפזים בחטיבת הילדים מסתייעים כמו חבריהם המאושפזים בצוות המורים בבית הספר של חטיבת הילדים במהלך האשפוז על מנת להישאר מעודכנים בחומר הלימוד בצד לימוד חוויתי שנועד להתמודד עם הקושי הקיים לילד באשפוז בבית חולים. צוות בית הספר כולל מורים לחינוך מיוחד, מורים מתחומי דעת שונים, ותרפיסטיות.

בית הספר דואג להשלמת חומר לימודי לילדים המאושפזים בשיתוף ובתאום עם הנהלת בית הספר והמחנכת.  "כל ילד שמעוניין מקבל תמיכה לימודית, ועבור ילדים המתאשפזים לתקופה ארוכה יותר נבנית תכנית לימודית אישית", היא מוסיפה. "בבית הספר מתקיימות כל בוקר קבוצות למידה שמטרתן להעשיר את עולם הילדים בידע באופן חווייתי, מהנה, וכמובן בקבוצות קטנות, והפעם החלטנו באופן חריג על אפייה והעברת העוגיות לקשישים שאותם ממעטים לבקר קבוצות מתנדבות". שגב אמרה כי התגובות של המאושפזים היו משמחות מאוד הן עבור הצוות הפדגוגי והן עבור הקונדיטורים הצעירים.

 

מילו סולומון (81), תושב אשדוד, מאושפז כבר שבועיים ימים במחלקה הגריאטרית והילדים המאושפזים הפתיעו אותו עם העוגיות. "אני כבר מאושפז מספר ימים ובמהלך הבדיקות והטיפול הרפואי של הצוות המסור בקפלן, היה מרגש מאוד לפגוש ילדים עם העוגיות וזה שימח אותי מאוד. יש לי 6 נכדים ואני מאחל לעצמי לצאת מבית החולים לקראת ראש השנה ולפגוש אותם וגם לילדים המאושפזים המקסימים שהגיעו אלי, לצאת בריאים וחזקים ולהמשיך בשגרת חייהם".