כללית שלי
חדשות קפלן

הנחיות ליולדת, מבקרים ומלווים

יולדות יקרות, לאור המצב ריכזנו כמה נקודות חשובות ותשובות לשאלות נפוצות לקראת לידה ואשפוז במחלקת היולדות בימי הקורונה. שימו לב להנחיות המעודכנות

1. לשחרור לאחר לידה: מתבצע שחרור מוקדם לקהילה של יולדות – לאחר 36 שעות בתנאי שמולאו כל התנאים המתאימים לשחרור האם והילוד.

אחרי ניתוח קיסרי ניתן להשתחרר במידה והאמא והתינוק בסדר לאחר 3 ימים.

2. הכל יולדת/הריונית שמגיעה למיון עוברת מיד תשאול בו מבוצעת הערכת סיכונים לגבי הסיכוי שהיא חולה בקורונה. נשים חולות בקורונה הנמצאות בדרכן לביה"ח ילוו ע"י מד"א או אנשי אבטחה מוגנים. כל אישה חשודה/חולה בקורונה תבודד באופן מידי בחדר ייעודי ונפרד.

3. מלווים: אנו מאפשרים מלווה אחד בלבד ליולדת בכל זמן נתון, אך מאפשרים החלפה על ידי מלווה מוגדר אחד נוסף כל מספר שעות (מעבר לשני מלווים אלו כל השאר מתבקשים לא להגיע). המלווה הנוספת יכולה להיות דולה.

על המלווים להיות בריאים, מתחת לגיל 70, ללא חום וללא תסמינים נשימתיים.

המלווה הראשי יוכל להתחלף כל מספר שעות רק בתיאום עם צוות חדר לידה ולהמתין מחוץ למתחם חדר לידה ומיון יולדות.

אנו מבקשים מהיולדת והמלווים להגיע עם מסיכה אישית.

 

4. מבקרים: במחלקת יולדות אנו מאפשרים מבקר אחד בלבד.

5. לא ניתן לבצע אפס הפרדה בנשים חשודות/חולות בקורונה. אנו מאפשרים אפס הפרדה ליולדות אך לא למי שילדה בניתוח קיסרי.
 

6. מבודדת עם תסמינים החשודים לקורונה: ההתייחסות אליה תהא כחולת קורונה. על מנת לדעת בוודאות, התכנית היא ליטול בדיקה עם הגעתה לחדר לידה על מנת לאשר או לשלול המחלה. במידה והיא חולה - ניאלץ להפריד בין האם ליילוד. במידה ולא חולה, אין צורך בהפרדה.

מבודדת ללא תסמינים: בשלב הזה אין צורך בהפרדה. יחד עם זאת, נוכח התפשטות המחלה, אנו דנים באפשרות שגם יולדת כזו תעבור בדיקה בהקדם על מנת להסיר ספק ולמען בריאותו של היילוד.

 

7. הנקה: יולדת חולת קורונה/חיובית לווירוס ביולדת שמעוניינת בהנקה אנו ממליצים לשאוב חלב בזמן האשפוז ולאחר מכן בשחרורה במידה ותהיה מעוניינת להניק זה יהיה אפשרי.
 

8. היריון בסיכון: בהמשך להנחיות משרד הבריאות, הביקורים במרפאות החוץ של בתי החולים מבוטלים עד להודעה חדשה. במידה שנקבע לך תור וניתן לקיים את הביקור, יצרו אתך קשר טלפונית מהמרפאה ביום לפני הביקור. במקרה דחוף, נא להתייעץ עם רופא המשפחה.

 

שיהיה בשעה טובה ובבריאות טובה!