כללית שלי
חדשות קפלן

פורסם בראשונה: 07.07.2020

הנחיות ליולדת, מבקרים ומלווים

יולדות יקרות, לאור המצב ריכזנו כמה נקודות חשובות ותשובות לשאלות נפוצות לקראת לידה ואשפוז במחלקת היולדות בימי הקורונה. שימו לב להנחיות המעודכנות

1. לשחרור לאחר לידה: לאחר לידה, השחרור כרגיל לאחר 48 שעות בתנאי שמולאו כל התנאים המתאימים לשחרור האם והילוד. אחרי ניתוח קיסרי השחרור הוא, במידה והאמא והתינוק בסדר, לאחר 4 ימים.

 

2. כל יולדת/הריונית שמגיעה למיון עוברת מיד תשאול בו מבוצעת הערכת סיכונים לגבי הסיכוי שהיא חולה בקורונה. נשים חולות בקורונה הנמצאות בדרכן לביה"ח ילוו ע"י מד"א או אנשי אבטחה מוגנים. כל אישה חשודה/חולה בקורונה תבודד באופן מידי בחדר ייעודי ונפרד.

 

3. מלווים: אנו מאפשרים מלווה אחד בלבד ליולדת בכל זמן נתון, אך מאפשרים החלפה על ידי מלווה מוגדר אחד נוסף כל מספר שעות (מעבר לשני מלווים אלו כל השאר מתבקשים לא להגיע). המלווה הנוספת יכולה להיות דולה. אנו מבקשים מהיולדת והמלווים להגיע עם מסיכה אישית.

על המלווים להיות בריאים, מתחת לגיל 70, ללא חום וללא תסמינים נשימתיים. אנו מבקשים מהיולדת והמלווים להגיע עם מסיכה אישית.

 

4. מבקרים: במחלקת יולדות אנו מאפשרים מבקר אחד בלבד.

5. מסכה: במהלך הלידה, המלווים מחויבים ללבוש מסכה. יולדת יכולה להיות בלי מסיכה רק בשלב הלחיצות – בלידה עצמה.

6. אנו מאפשרים אפס הפרדה ליולדות . לא ניתן לבצע אפס הפרדה בנשים חשודות/חולות בקורונה. 
 

7. מבודדת עם תסמינים החשודים לקורונה: ההתייחסות אליה תהא כחולת קורונה. על מנת לדעת בוודאות, התכנית היא ליטול בדיקה עם הגעתה לחדר לידה על מנת לאשר או לשלול המחלה. במידה והיא חולה - ניאלץ להפריד בין האם ליילוד. במידה ולא חולה, אין צורך בהפרדה.

 

מבודדת ללא תסמינים: בשלב הזה אין צורך בהפרדה. יחד עם זאת, נוכח התפשטות המחלה, אנו דנים באפשרות שגם יולדת כזו תעבור בדיקה בהקדם על מנת להסיר ספק ולמען בריאותו של היילוד.

 

8. הנקה: יולדת חולת קורונה/חיובית לווירוס ביולדת שמעוניינת בהנקה אנו ממליצים לשאוב חלב בזמן האשפוז ולאחר מכן בשחרורה במידה ותהיה מעוניינת להניק זה יהיה אפשרי.
 

שיהיה בשעה טובה ובבריאות טובה!