כללית און-ליין
תחומי הטיפול בשיקום

מערכת שיווי משקל ממוחשבת

אנחנו במרכז הרפואי גריאטרי שיקומי הרצפלד, משתמשים בטכנולוגיות ומערכות טכנולוגיות המסייעות לנו בשיקום המטופלים בגיל השלישי. כחלק מהטיפול, אנו משתמשים במערכת המסייעת להעריך את מידת היציבות ושיווי המשקל אצל המטופלים

מערכת הטטרקס הינה מערכת אבחון המאפשרת להעריך את מידת היציבות ושיווי המשקל של הנבדק באמצעות מדידות מדעיות (Posturography), להעריך את המנגנון בו הוא משתמש לשמור על שיווי משקל, ולאבחן את מקור הבעיה כגון: מקור נוירולוגי, אור, ופדי, וסטיבולרי וכד'.

בחיי היום יום משתמש האדם בתנודות זעירות המכונות Sway בכדי לשמור שיווי משקל בזמן עמידה והליכה. במצבי מחלה למיניהם משתנה התנודה בתדירותה, או בכיוונה. שינויים בתנודה הנורמאלית מביאים להפרעות בשיווי משקל ועל כן מגדילות את הסיכון לנפילות.

מערכת הטטרקס מאפשרת להעריך את מידת הסיכון לנפילה של הנבדק ולכוון התערבויות טיפוליות מתאימות על-מנת לצמצם את מספר הנפילות והפציעות הנלוות להן. הספרות המקצועית הרלוונטית מצביעה על כך שלהתערבויות טיפוליות ותוכניות שיקום מתאימות ישנה השפעה גדולה על התוצאות הקליניות של נפילות בקרב קשישים.

בנוסף למערכת האבחון, למכשיר תוכנת ביו-פידבק, משחקי מחשב לתרגול ואימון מיומנויות תפקודיות של שיווי משקל, המאפשרים למטופל להשיג מטרות כגון שיפור נשיאת משקל והעברת המשקל, החזרת השימוש בגפה, ניתוב גוף בתנועה תוך כדי שמירת שיווי משקל וכדומה.

מערכת הטטרקס מאפשרת לנו לשכלל בצורה משמעותית את יכולת הערכה והמדידה של המטופלים שלנו וכן מהווה כלי טיפולי מתקדם, מהנה ויעיל לשיפור תפקודי שיווי המשקל שלהם.