כללית און-ליין
חדשות ואירועים

פורסם בראשונה: 10.04.2016

גהה נבחר כארגון מקדם התנדבות

אות ההתנדבות הוענק במשכן הכנסת על ידי שר הבריאות הרב ליצמן

​זו הפעם הראשונה בה מוענק אות ארגון מקדם התנדבות במערכת הבריאות.
״מגן שר הבריאות" הוענק למתנדבים מצטיינים במערכת הבריאות בתום בדיקות מקיפות שנערכו בידי הוועדה שהוסמכה לכך בידי השר ונועד לעודד ארגונים ובתי חולים לסייע לשיפור קידום שירותי בריאות.


 

פרופ' גיל זלצמן, מנהל המרכז לבריאות הנפש גהה: "האות מגיע לכל אחד ואחת מ-200 המתנדבים שלנו, אני גאה לקבל בשמם הוקרה על עבודה טיפולית יוצאת דופן ומרגשת. אנו מאמינים בהתנדבות ומשקיעים רבות בתחום זה לטובת רווחת המטופלים. הפעילות ההתנדבותית המתקיימת במרכז לבריאות הנפש היא בעלת ערך רב ואינה מובנת מאליה לאור הסטיגמה המלווה מטופלים ובתי חולים לבריאות הנפש המביאה לחששות ורתיעה".


 

בין הפרויקטים ההתנדבותיים בגהה: 

פעילות חברתית במחלקות מבוגרים ונוער – פעילות כלל מחלקתית המתבצעת על ידי מתנדבים בשעות אחה"צ במהלך כל השבוע במסגרתה מתקיימת הפעלה חברתית באמצעות משחקים, פעילות ספורט, מסיבות ועוד. מטרתה העיקרית של הפעילות היא שיפור מיומנויותיהם החברתיות של המטופלים במחלקה, כמו גם עידוד של עבודת צוות והבניית "הווי חברתי" .

פרויקט למידה חברתית – כחלק מההיצע הטיפולי-חברתי של המחלקה לילדים ונוער המתנדבים יוזמים פעילות למידה המאפשרת מענה חברתי-חינוכי לכ- 10 מטופלים, כשהפעילות הינה בעלת ערך חינוכי ומאגדת כל יום נושא מוגדר מראש - אמנות, מדעים, מוסיקה.  חונכות אישית – פרויקט חונכות למטופלי חטיבת ילדים ונוער. המתנדב מלווה את המטופל לאורך שהותו באשפוז, פעילות שעוזרת לשפר את מצבו החברתי של הילד במחלקה.

הפעלת קפיטריה – הקפיטריה מופעלת על ידי מתנדבים פנסיונרים אשר פועלים לרווחת המטופלים ובני משפחותיהם. המתנדבים נכנסים למחלקות עם עגלת מוצרים ומוכרים את מוצרי הקפיטריה תוך מתן אוזן קשבת וחמלה למטופל.

מחפשים מחלקה או מרפאה?

​​​​​הקליקו ​כאן​ לרשימת כל היחידות הרפואיות