כללית און-ליין
מחלקות מבוגרים

יצירת קשר

טלפון 03-9258310
פקס  03-9258388
מייל ​a.clinic@clalit.org.il

שעות ביקור

ימים א-ה' בשעות 8.00-13.00

מיקום

המרפאה ממוקמת במתחם ייעודי במרפאת מבוגרים

הל"ב - היחידה לטיפול במשבר

יחידת הל"ב ערוכה לסייע גם לנפגעי טראומה נפשית עקב המצב הביטחוני
ניתן לפנות לטלפון 03-9258310 בימים א'-ה' בין 08:00-15:00

החל מפברואר 2021 פועלת בגהה יחידת הל"ב (היחידה להתערבות במשבר) למתן מענה ראשוני מהיר, במסגרת מרפאת המבוגרים.

היחידה הוקמה הודות לתרומתם של מריאן ודורון לבנת לעמותת ידידי גהה, ומטרתה מתן מענה מהיר לפונים חדשים, מתמודדי נפש, הנמצאים במצב אקוטי וזקוקים לסיוע מהיר, שאינו אשפוז.

מחקרים מראים כי התערבות מוקדמת אינטנסיבית, עם הופעת ההפרעה הנפשית ובסמוך למועד הפניה לעזרה, יעילה ומשפיעה על מהלך ההפרעות באופן משמעותי ויכולה אף למנוע את הפיכת ההפרעות לכרוניות. בהתאם לתפיסה זו כל הפנייה למרפאת מבוגרים המגיעה מרופא המשפחה עוברת הערכה ראשונית ע"י מנהל המרפאה, והפונים שניתן לסייע להם בטיפול מהיר וממוקד מופנים ליחידה החדשה.

ביחידת הל"ב ניתן מענה מותאם אישית ע"י פסיכיאטר, עובדת סוציאלית ופסיכולוגית. ביחידה משולבים גם מתמחים בפסיכיאטריה ופסיכולוגיה, שמוכשרים באופן מעשי בטיפולים ראשוניים קצרים. לכל מטופל מותאמת תוכנית טיפולית המבוססת על מצבו, העדפותיו ונסיבות חייו.  הטיפולים כוללים מגוון רחב של שיטות, פרטניות וקבוצתיות. סוגי הטיפול כוללים התערבות במשבר, CBT, טיפול דינמי קצר מועד, EMDR, התערבויות משפחתיות ועוד. המטפלים פועלים בגמישות ומשתמשים באמצעים מגוונים, כולל שיחות טלפון, שיחות וידיאו, שאלונים ושיתוף גורמי קהילה; הכל בהתאם לצורך הקליני של המטופל.

כל מידע אישי הנמסר לצוות יחידת הל"ב חסוי ואינו נגיש לרופא.ה המטפל.ת בקופת החולים,

אלא אם המטופל.ת מבקש.ת זאת במפורש ובכתב.

טרם הקמת היחידה, רק מעטים מבין אלפי הפונים למרפאת המבוגרים בגהה זכו להתערבות מהירה. בעקבות תרומת מריאן ודורון לבנת התאפשרה הקמת היחידה החדשה, וכעת יש אפשרות לתת מענה מהיר למאות מטופלים בכל שנה.

הצוות הרפואי

 

פסיכיאטר - ד"ר חמוטל אברהמי

עו"ס - גלי שפיגל כהן

פסיכולוגית - טל בן דור אלוש

מחפשים מחלקה או מרפאה?

​​​​​הקליקו ​כאן​ לרשימת כל היחידות הרפואיות

יש לכם שאלה?

​​​​צרו איתנו קשר​ ונשמח לסייע ולעזור