כללית און-ליין
מה חדש

מה חדש בעמק

מה חדש בעמק 1216.jpg 

קו הפרדה.png 

"​שינוי במזג האוויר, דיו כדי לחדש את העולם ואת עצמנו"

פרוסט

קו הפרדה.png 

ימי האביב הנעימים מביאים איתם התחדשות גם לעמק – אנחנו מברכים את חברי ההנהלה החדשים שהצטרפו אלינו השבוע:

אופיר אורןאופיר אורן - המנהל האדמיניסטרטיבי

בן 54 מגילון בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון ותואר שני בכלכלה בבן גוריון. אופיר חוזר אלינו לאחר שכיהן כמנהל הכספים במחוז הצפון. קודם לתפקידיו בכללית ביצע שורה של תפקידים ניהוליים מגוונים במגזר הציבורי ובהם גזבר של עיריית טבריה ושליח של הסוכנות היהודית לארה"ב.

יהודית חייט - מנהלת הסיעוד

בעלת תואר MA במנהל מערכות בריאות מטעםיהודית חייט
אוניברסיטת באר שבע, ומסטרנטית בחוג לסיעוד באוניברסיטת חיפה.
יהודית עובדת בבית החולים זה 33 שנים בתפקידים מגוונים החל בתפקידי שטח במחלקות ילדים ואורתופדיה, וב- 17 השנים האחרונות בתפקידי מטה בהנהלת הסיעוד, במהלכם צברה רקורד מקצועי מרשים, קידמה תהליכים רוחביים בארגון ובהם תחום הכאב, תיאום טראומה וניהול סיכונים.

ד"ר עפר תמיר – סגן מנהלת מרכז רפואי העמק עפר תמיר.JPG

ד"ר עפר תמיר, בן 61, תושב גבעת אבני בגליל התחתון. סיים לימודי רפואה באוניברסיטת ת"א. מוסמך במנהל מערכות בריאות (MHA) מטעם ביה"ס למוסמכים במנהל עסקים ע"ש ליאון רקנאטי של אוניברסיטת ת"א ומומחה בכירורגיה כללית ובמנהל רפואי. במסגרת התמחותו במנהל רפואי, שימש כעוזר רפואי לראש מנהל הרפואה במשרד הבריאות.
שירת בצה"ל בתפקידים שונים של רפואה פעילה, פיקוד ומטה. בין תפקידיו – מפקד קורסים לקציני רפואה, קצין רפואה אוגדתי, מפקד גדוד רפואה וקצין רפואה של מפקדת חילות השדה. בוגר קורס פיקוד ומטה וקורס מפקדי חטיבות. השתחרר בשנת 1999 בדרגת סא"ל.
במשך עשרים השנים האחרונות, שימש כסגן מנהל המרכז הרפואי פוריה.


נאחל להם ברכות והצלחה רבה בתפקיד, ונסייע להם להצליח !

 קו הפרדה.png 

פרס מפעל חיים לפרופ' אליעזר שלו

אות מפעל חיים הוענק השבוע על ידי משרד הבריאות לפרופ' אליעזר שלו. בנימוקים לפרס נכתב: פרופ' שלו השאיר חותם והטביע אבני דרך במערכת הבריאות ובכך תרם תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. פרופ' אליעזר שלו, הוא סמכות עליונה ברפואת האם והעובר, מומחה לאבחון וטיפול בהריונות מסובכים ובעוברים בעלי תחלואה וסיכון גבוהים. עומד בראש המועצה הלאומית של משרד הבריאות למיילדות פוריות ונאונטולוגיה, וקידם את הפקולטה לרפואה בטכניון להיות אחת הפקולטות החשובות ללימוד הרפואה בישראל.
פרופ' שלו, אנחנו גאים בך, וגאים בכך שתרומתך לחברה ולרפואה תימשך אצלנו בעמק- כשאתה בראש רשות המחקר החדשה שלנו !

פרס מפעל חיים לפרופ' שלו.JPG 

קו הפרדה.png 

חדש - פינת איכות ובטיחות !

יעד בטיחות 2# READ BACK

כדי להבטיח שהודעה טלפונית הובנה בצורה מדויקת כולל זיהוי החולה הנכון, על מקבל ההודעה לחזור בקול על פרטי ההודעה ולתעד ביצוע read back במקום הייעודי ברשומה הרפואית. הנחייה זו רלבנטית לתשובות מעבדה ו/או פתולוגיה, בדיקות דימות או הוראות למתן תרופה.קו הפרדה.png 

המרכז לטיפול בסרטן העור בבניין המרפאות החדש

המרכז לטיפול בסרטן העור נפתח בימים אלה בבית החולים, עם העתקת המרפאה לכירורגיה פלסטית למבנה המרפאות החדש (בנין 8) ששופץ ושודרג בעלות של 70 מיליון ₪. בקרוב יועתקו אל הבניין החדש גם מרפאות העור ועיניים. בנין 8 המחודש.jpg

פתיחת המרכז לסרטן העור מתאפשרת בסיוע של עמותת הידידים, רדיו קול רגע והציבור שנרתמו במבצע התרמה אזורי וסייעו לנו לגייס 3 מיליון ₪. סרטן העור היא המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל, ובאזור הצפון השכיחות של המחלה גבוהה יותר, בין היתר בשל עיסוק נרחב בחקלאות באזור הצפוני של ישראל, וחשיפה רבה יותר לשמש.
במיקום החדש בבניין 8 יופעלו חדרי ניתוח וחדרי טיפולים המיועדים להסרת גידולי העור, כמו גם טיפול בכוויות באמצעות מכשור חדיש ומתקדם. אחד החידושים שהוכנסו למרפאה היא מכשיר לייזר חדשני שנועד לטיפול בנגעי עור טרום סרטניים.
מרכז המרפאות החדש הוקם במטרה להרחיב את מערך המרפאות והמכונים, ולאפשר תנאים נוחים יותר למטופלים. הבניין חוזק כך שהוא ממוגן בפני רעידות אדמה ומיגון למלחמה וחללי ההמתנה מרווחים ונעימים בעבור המטופלים ומלוויהם.צוות פלסטיקה.JPG

קו הפרדה.png 

ברכות וכל הכבוד

 • פרופ' איאן גרלניק מנהל המכון לגסטרו בשיתוף עם ד"ר זיו נאמן מנהל המכון לדימות – פרסמו מאמר בכתב העת היוקרתי - the New England Journal of Medicine, בנושא אבחון וטיפול בחולים עם דימום ממערכת העיכול התחתונה.

 • ברכות לעוברי בחינות שלב ב':
  ד"ר גליק קרינה דפנה – פנימית ג' – עברה בהצטיינות !
  ד"ר איזיקוביץ אייל פנחס- ילדים ב'
  ד"ר בן דוד יעל- ילדים ב'
 • ברכות לרופאים מצטיינים בהוראה

 • רינה כהן מכירורגית א' – עבודתה בנושא טיפול בכף רגל סכרתית עם לחץ שלילי התקבלה להצגה בכנס אירופאי בברלין בנושא פצעים.

קו הפרדה.png 

  לא לאלימות!

האירוע המזעזע של רצח של האחות טובה קררו ז"ל העלה לסדר היום הציבורי את אחת ההתמודדויות הלא פשוטות של כולנו מידי יום – האלימות הגואה בחברה שלנו, שבאה לידי ביטוי גם במפגשים בין אנשי צוות למטופלים.

עם זאת, עלינו לזכור שמרבית המטופלים שלנו אינם אלימים ואנחנו כאן בשבילם, ונמשיך לעשות הכל כדי להעניק להם טיפול מיטבי גם במציאות המורכבת בה אנו נמצאים.

לשמחתי, בימים אלה בשיתוף עם משטרת ישראל הוצב בבית החולים שוטר במשרה מלאה, שיסייע בידי אנשי הביטחון שלנו לשמור על הסדר הציבורי, לאכוף את החוק ולהתמודד עם אירועי אלימות.

במידה שאתם נחשפים לאירוע אלימות מילולית או פיזית – לעזרתכם, באתר הייעודי לסגל בית החולים יש מדריך שינחה אתכם כיצד עליכם לפעול ואיך לקבל עזרה.

קו הפרדה.png 

מנהיגות בעמק

 • 25 מנהלי מחלקות במרכז רפואי העמק ביחד עם מנהלת בית החולים וסגניה הגיעו בימים האחרונים למועדונית לילדים עם צרכים מיוחדים כשהם חמושים בכלי עבודה, מברשות, צבע וסרבלי עבודה.
  הם צבעו, החליפו טפטים, עדרו וגידרו את שטח המועדונית כדי לתת לילדים שמגיעים אליה מידי יום תחושה נעימה של בית.
  הפרוייקט המרגש מתבצע במסגרת תכנית מיוחדת למנהיגות ניהולית שבה משתתפים כל מנהלי המחלקות במשך 4 השנים האחרונות.שיפוץ מועדונית.JPG
   
 • ברכות לבוגרי הכשרות ניהוליות – במסגרת ההכשרות זוכים המנהלים שלנו לקבל כלים שמאפשרים להם לשפר את המיומנויות הניהוליות. לרשימת בוגרים היכנסו

קו הפרדה.png 

מילים חמות

לדואר ישראל בסניף טבעון שממשיכים לפנק את הילדים המאושפזים שלנו במתנות איכותיות ומשחקים. 

תרומת דואר טבעון.jpg
 קו הפרדה.png

 מתחדשים

בימים הקרובים נשדרג את אתר הבית של העובדים למענכם, לגרסה מתקדמת ותצוגה נוחה ומותאמת.
בהנאה לכולם

אתר עובדים חדש.png 

קו הפרדה.png 

 

 חגי האביב כבר בפתח, וההכנות בעיצומן

נאחל לכולנו התחדשות ופריחה בחיים האישיים והמקצועיים,

וחגי פסח ופסחא שמחים בחיק בני משפחותיכם !

פרופ' מ' אורנה בלונדהיים

מנהלת מרכז רפואי העמק