כללית און-ליין
מרכז רפואי העמק

במקום ובזמן הנכון: המלאכים מ"העמק" שהצילו צעיר בן 32 שלקה בליבו בחצר בית החולים

הם לא רופאים, אבל כאשר רפי פרץ ומאיר אלפסי, שעובדים במרכז הרפואי העמק, הבחינו בבחור צעיר שהולך בחצר ומחזיק את חזהו, הם הבינו שהוא עובר התקף לב. הם רצו אליו, פינו אותו למיון ובזכותם ניצלו חייו.

​המטופל, צעיר בן 32 מעפולה, מספר "הייתי בהסעה בדרך לעבודה כשהרגשתי לחץ בחזה. ביקשתי מנהג ההסעים לרדת ועצרתי את המונית הראשונה שראיתי. במונית כבר היה נוסע אחר ולמרות חוסר הנעימות התחננתי שיביאו אותי לבית החולים כי הלחץ בחזה גבר והתחלתי גם להזיע. נהג המונית הוריד אותי בכביש הראשי ונאלצתי לעלות ברגל לבית החולים. לאורך כל הדרך הרגשתי שאני עומד להתמוטט".

 "היינו בדרכנו לבניין האשפוז כשהבחנו בצעיר מתקשה בהליכה ואוחז בחזהו כשהוא מחפש את המיון", מספרים רפי פרץ מנהל יחידת השינוע הרפואי ומאיר אלפסי, מנהל שירותי גן וחצר. היה לנו ברור שהוא עובר התקף לב. רצנו אליו ושאלנו אותו מה הוא מרגיש? הוא ענה שאינו מצליח לנשום ושהוא עומד להתמוטט. הובלנו אותו למיון במהירות על כיסא גלגלים, הוא קיבל טיפול מיידי מצוות המחלקה לרפואה דחופה, ותוך דקות הוא כבר היה על שולחן הצנתורים", הם מתארים את השתלשלות האירועים.

 ד"ר אהוד רוזנר, מנהל שירות טיפול נמרץ לב במערך הקרדיולוגיה שמרכז הרפואי העמק מקבוצת הכללית מספר "המטופל הגיע עם אוטם חריף בלב, במקרה כזה כל דקה היא קריטית. הכנסנו אותו לצנתור מיידי וחייו ניצלו הודות להתערבות המהירה של מאיר ורפי. אם מצב כזה לא מטופל תוך זמן קצר עלול להיווצר נזק בלתי הפיך. בגיל כה צעיר התקף לב הוא אירוע מאוד נדיר אך חשוב להכיר את הסימנים ולפנות לטיפול רפואי דחוף כאשר מרגישים כאב פתאומי וחד בחזה, קוצר נשימה, בחילות, הקאות והזעה ותסמינים נוספים".

 "חשוב לי להודות לכולם על העזרה ועל כך שהצילו את חיי. אני מעשן מגיל צעיר וההתקף הזה גרם לי להבין שאני חייב לדאוג לבריאות שלי, להפסיק לעשן ולהקפיד על אורח חיים בריא יותר" מסכם המטופל.