כללית און-ליין
מרכז רפואי העמק

בפעם הרביעית: מרכז רפואי העמק קיבל תו תקן בינלאומי יוקרתי ברפואה

מרכז רפואי העמק מקבוצת כללית קיבל זו הפעם הרביעית, את תו התקן הבינלאומי היוקרתי ברפואה "אקרדיטציה", מטעם ארגון ה-Joint Commission International (JCI).

​העמק היה חלוץ בתחום ולמעשה הוא בית החולים הראשון בישראל שקיבל את תו התקן לפני 10 שנים ומאז התקיימו 3 מבדקים נוספים, האחרון התקיים בשבוע שעבר ובסיומו הודיע ארגון ה JCI- העולמי על מתן תו התקן לבית החולים פעם נוספת.

אקרדיטציה היא תהליך של בדיקה מחמירה ומקיפה מאד על ידי בודקים מחו"ל, שמטרתו היא להעריך את איכות ובטיחות הטיפול המבדק כולל תחומים רבים החל מתהליכי ניהול, דרך תהליכי מניעת זיהומים, בטיחות מתקני בית החולים, בטיחות הטיפול התרופתי, היערכות למצבי חירום, זכויות המטופל, ועד הדרכת מטופלים והתקשורת עם המטופלים, וכן נושאים רבים אחרים.

בתום שבוע של מבדק נרחב ומקיף שכלל בדיקה של למעלה מ- 1,200 מדדים שונים ולמעלה מ-300 סטנדרטים, ציינו הסוקרים כי מכיוון שהעמק הוא בית חולים אקדמי- אוניברסיטאי, הרי שהבדיקה שבוצעה בו היא מהמחמירות ביותר, והוא נמצא בשורה אחת עם בתי החולים הגדולים והמובילים בעולם.

לדברי פרופ' אורנה בלונדהיים, תוצאות המבדק התקבלו בשמחה ובגאווה גדולה על ידי כל אחד מאנשי הסגל של בית החולים. לדבריה, כל הסוקרים ציינו את המצוינות של אנשי הצוות רופאים, אחים ואחיות ותומכי הרפואה, ואף התפעלו מהתוצאות הטובות של בית החולים במדדים רבים, וזאת על אף תשתיות ישנות בחלק מאתרי הטיפול.

העמק מקבל תו תקן.jpg