כללית שלי
מרכז רפואי העמק

סגירת פערים בבריאות בצפון: הקמת מרכז סרטן ראשון בעפולה יוצאת לדרך בהשקעה של 50 מיליון דולר

בקיצור

1.

מרכז הסרטן "בית שולמית", על שמה של ד"ר שולמית כצמן, יוקם במרכז רפואי העמק כבניין ירוק בעיצובו של האדריכל הישראלי הבינלאומי רון ארד.

2.

המרכז יוקם בהשקעה משותפת לקרן כצמן ושירותי בריאות כללית בהיקף של 50 מיליון דולר.

3.

טקס הנחת אבן הפינה התקיים במעמד חיים כצמן, מייסד ויו"ר גזית גלוב.

טקס הנחת אבן הפינה להקמת מרכז סרטן בבית החולים העמק נערך במעמד משפחת כצמן ובהשתתפות בכירי המשק והנהלת הכללית. המרכז, שיוקם בעלות של 50 מיליון דולר בהשקעה משותפת לקרן כצמן ושירותי בריאות כללית, ייקרא "בית שולמית" לזכרה של ד"ר שולמית כצמן ז"ל, רופאת ילדים מוערכת וממייסדי עמותת "גדולים מהחיים", שנפטרה בעצמה בשנת 2013 ממחלת הסרטן והיא בת 49.

החולים בצפון המזרחי לא ייאלצו לנסוע יותר למרכז הארץ לקבלת טיפול

בהיעדר שירותים רפואיים ומחלקות לטיפול בחולי הסרטן בצפון, בחרה משפחת כצמן, שתרמה 25 מיליון דולר, להנציח את זכרה של ד"ר שולמית כצמן ז"ל באזור זה, ולהקים את מרכז הסרטן המתקדם במרכז רפואי העמק של שירותי בריאות כללית, כדי לתת מענה ל- 700,000 תושבים המתגוררים בצפון המזרחי של ישראל. 

"בית שולמית" ייבנה כבניין ירוק שיאפשר גישה לשטחי הטבע המקיפים אותו. תכנון הבנייה ועיצובו הופקד בידיו של האדריכל הישראלי הבינלאומי רון ארד בשיתוף משרד האדריכלים מושלי-אלדר מישראל.

מרכז הסרטן יוקם כבנין נפרד במתחם של מרכז רפואי העמק על שטח של כ-11,000 מ"ר ויכיל מכון רדיותרפיה להקרנות, מחלקות אשפוז לחולים במחלות אונקולוגיות והמטולוגיות, מרכז יום לטיפול תרופתי וכימותרפי, מרכז לשיפור איכות החיים של החולה ומשפחתו, בית מרקחת ומכון לחקר הסרטן שיוקם במשותף למרכז רפואי העמק ולטכניון, כאשר בראש הוועדה המדעית המייעצת של מכון המחקר יעמוד פרופ' אהרון צ'חנובר, חתן פרס נובל לכימיה לשנת 2004.

בניית מרכז הסרטן תמשך כשלוש שנים והוא צפוי להיפתח בדצמבר 2019. עם השלמתו יינתן מענה רפואי שלם וכוללני לחולים במחלות ממאירות בצפון מזרח ישראל.

בלונים לכצמן.JPG 

פרופ' אורנה בלונדהיים, מנהלת מרכז רפואי העמק: "כיום, חולים רבים שלוקים בסרטן ובמחלות ממאירות נאלצים לפצל את הטיפול בין כמה בתי חולים משום שבאזור שלנו חסרים שירותים קריטיים כמו הקרנות ומחלקת אשפוז. בשעתם הקשה מיטלטלים החולים הללו מרחקים ארוכים כדי לקבל טיפול. החלטתה של משפחת כצמן להקים את בית שולמית במרכז רפואי העמק היא החלטה דרמטית שתסגור פערים גדולים שקיימים בשירותי הבריאות והרפואה בצפון".

חיים כצמן, מייסד ויו"ר קבוצת הנדל"ן הגלובלית גזית גלוב: "מכל הפרויקטים החברתיים שהייתי מעורב בהם, זהו ללא הספק הפרוייקט האישי ביותר וזה שמרגש אותי יותר מכל. החלטנו להקים את בית שולמית בצפון כדי להנציח את שולמית הרופאה, להמשיך את פועלה, את רוחה ואת מורשתה – לעזור, לרפא ילדים ומבוגרים החולים בסרטן ולתמוך בהם ובמשפחותיהם".