כללית און-ליין
אגף פנימיות
פנייה ליחידה

יצירת קשר

טלפון: 04-6495630 ​

שעות ביקור

שעות פעילות: ימית א'-ה' בין השעות 08:00-15:00

מיקום

מבנה 4, קומת כניסה​

מכון לשיקום הלב

תכנית שיקום לב ייחודית לחולי לב שמטרתה לחזור לשגרת החיים לאחר אירוע לב, לאזן את גורמי הסיכון למחלות לב ולמנוע אירוע חוזר בעתיד. התכנית כוללת: פעילות גופנית מודרכת, הרצאות ומפגשים עם אנשי מקצוע, הדרכה וטיפול מונע.

במכון לשיקום הלב במרכז רפואי העמק קיימת תכנית ייחודית למטופלים הלוקים במחלות לב, במטרה להחזירם לחיי שגרה, ולהתחיל את שלב המעקב והמניעה.

כל חולה ייבדק על ידי קרדיולוג, במידה וימצא מתאים ויבצע את התוכנית, יקבל מכתב סיכום על פעילותו עם המלצות למעקב על ידי רופא המשפחה המטפל.

תכנית האימונים נמשכת 3 חודשים ובמהלכם החולים יבצעו תחת השגחה פעילות גופנית בת 30-60 דקות, פעמיים בשבוע, בהדרכת פיזיותרפיסט ובמעקב קרדיולוג. לכל מטופל מותאמת תכנית אישית תוך שימוש במכשירי כושר שונים כגון הליכון, אופניים, אופני יד, משקולות ומכשירי כוח. מטרת האימון היא ללמד את המטופל כיצד להמשיך את הפעילות הזאת באופן קבוע בבית, בטיילת, בשדות או במכון כושר רגיל.

מטרת השיקום היא הקניית הרגלי חיים בריאים ופעילים, שיפור הביטחון העצמי, הפחתת מצבי חרדה ודיכאון ושיפור התפקוד הגופני. לכל מטופל מבוצעת הערכה מקיפה לבריאותו ולמצבו הגופני הבסיסי ומותאמת תכנית אימון אישית.
השיקום הגופני כולל תרגול על מכשירים כושר שונים: הליכון, אליפטיקל, סטפר, אופני רגליים ואופני ידיים. מכשירים אלו מאפשרים הפעלת קבוצות גדולות של שרירים והעלאה מבוקרת של דופק הלב והמאמץ. בנוסף, קיימים מכשירי התנגדות שונים לחיזוק השרירים, וביניהם מכשיר הקינזיס המאפשר התנגדות מכיוונים שונים לשם חיזוק שרירי השלד.

במהלך תכנית האימונים יתבצעו פגישות, שיחות והרצאות בנושא מחלות לב ומניעתן, פעילות גופנית, דיאטה מתאימה, פעילות מינית לאחר אוטם שריר הלב, נטילת תרופות ועוד. ההרצאות יינתנו על ידי קרדיולוג, אחות טיפול נמרץ, רוקח, אורתופד, פסיכיאטר, עובדת סוציאלית, דיאטנית ופיזיותרפיסט.


מי זכאי לפנות למכון שיקום הלב?

  • חולים שעברו אוטם שריר הלב
  • חולים שעברו צנתור לב טיפולי
  • חולים שעברו ניתוח מעקפים
  • חולים עם אי ספיקת לב בדרגה III- II ו/או תפקוד חדר שמאל נמוך מ-35%
  • חולים שעברו השתלת דפיברילטור
  • חולים שעברו ניתוח החלפת מסתמים

 
התוכנית לשיקום הלב נכללת בסל הבריאות לזכאים בהצגת טופס 17
בני/בנות הזוג של המטופלים רשאים להשתתף בפעילות ובהרצאות, בתשלום סמלי.

חולי טרשת עורקים
תעוקת חזה יציבה
חולי אי ספיקת לב
חולי מחלת כלי דם פריפרית
חולים בעלי עודף משקל

רופא מומחה: ד"ר לב בלוך
אחות אחראית: סופי גורדון
פיזיותרפיסטים: הגר שומוביץ, רן ויינר שלמה
מזכירה: אלמוג דנן ​

מדברים על זה בפורום - לב

פורום קרדיולוגיה ומסתמים העמק: