כללית שלי
דבר מנהלת מרכז רפואי העמק

דבר מנהלת מרכז רפואי העמק

שלום רב וברוכים הבאים לאתר הרשמי של המרכז הרפואי העמק.
מרכז רפואי העמק נוסד ב- 1924 בקיבוץ עין חרוד כדי לשרת את החלוצים הראשונים בעמק יזרעאל.
ב- 1930 נבנה בניין האשפוז הראשון של בית החולים במיקומו היום לרגלי גבעת המורה.

כיום, מרכז רפואי העמק הוא המרכז הרפואי הגדול בכל צפון מזרח המדינה, המספק שירותים רפואיים לאוכלוסייה של כחצי מיליון נפש.

בריאות התושבים חשובה לנו! לכן, בנוסף לשירותים הרפואיים הניתנים במרכז רפואי העמק, עוסק המרכז הרפואי בהעברת ידע בנושאי רפואה ובריאות ובמניעת מחלות על ידי ביצוע הדרכות, ימי עיון וכנסים הפתוחים לקהל הרחב.
בזכות אנשי הסגל והרופאים, מוביל העמק בצפון ברמת הרפואה, במקצועיות, ביחס חם ואנושי למען התושבים ואנשי הקהילה אותה אנו משרתים.
קידום הרפואה במרכז רפואי העמק מתאפשר באמצעות טכנולוגיה מתקדמת, פיתוח ובינוי, אווירה של מקצועיות ומצוינות, וצוות מוכשר ומיומן של רופאים, אחיות ועובדים.

בשנים האחרונות חלה תנופת פיתוח גדולה ביותר, ואנו בעיצומו של בניית הבניין הרב תחומי שיכלול חדרי לידה חדשים ומרווחים, מחלקת יולדות ותינוקות, חדרי ניתוח חדישים ומצוידים בטכנולוגיות של מחר וכן 2 קומות ממוגנות.

אנו שוקדים בימים אלה על גיוס אנשי צוות והקמת מחלקה נוירולוגית, כדי שחולים עם מחלות נוירולוגיות שונות יוכלו לקבל את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר כאן בעמק, קרוב לבית ולמשפחה.

עד לפני 3 שנים, מטופלים שעברו תאונות או ניתוחים במערכת השלד נזקקו לנסוע למרכז כדי לעבור שיקום. מאות מטופלים כבר שוקמו אצלנו בעמק בהצלחה מאז הקמנו את השיקום. עם העברת המחלקה למבנה הרב תחומי יתווספו לה מיטות ותחומי טיפול נוספים, וייפתחו בריכה טיפולית ומכונים של פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק עם מכשור השיקום המתקדם ביותר.

בימים אלה ממש מותקן במכון האנגיו שלנו מכשיר משוכלל ביותר שיאפשר לנו לבצע בדיקות אבחוניות וטיפוליות מתקדמות במגוון תחומים ובהם במחלות סרטן.
המרכז לבריאות השד – לראשונה נרכז במקום אחד את האבחון והטיפול של סרטן השד, במרכז ייעודי שיפתח במבנה הרב תחומי, אשר יכלול את בדיקות הממוגרפיה והאולטרסאונד של השד, ואת חדרי הבדיקות והטיפולים - וזאת תחת קורת גג אחת.

מבצע "עמק תרום" שהוקדש לסרטן העור אפשר לנו לבנות מרכז חדש במבנה מרפאות חדש. תודה מיוחדת לכם תושבי העמק על הבעת האמון החוזרת ועל נדיבות לבכם ותודה לעמותת הידידים, לתא"ל במיל' גיורא ענבר העומד בראשה ולמר ויקטור בן נעים מנכ"ל העמותה.

תכנון מבנה המרכז ע"ש שולמית כצמן לטיפול בסרטן ומחלות ממאירות הופקד בידיהם המקצועיות של האדריכל הישראלי הידוע רון ארד שיושב בלונדון יחד עם האדריכלים במשרדו של דגן מושלי ומתקדם בקצב מהיר. במבנה ניתן דגש מיוחד לרווחת החולים ובני המשפחה, תוך שילוב אדריכלי של הנוף הייחודי של העמק. במרכז הסרטן נקים מכון הקרנות, מחלקת אשפוז, מרפאות ומרכז לטיפולים כימותרפיים לחולים במחלות ממאירות.

כמי שמופקדים על בריאותם של תושבי הצפון, נמשיך לשמור על רמה מקצועית גבוהה, נוסיף לגדול ולהתפתח, כדי שנוכל להעניק תנאי אשפוז בסטנדרטים הקיימים במרכז הארץ ולהעניק לכל תושבי הצפון המטופלים אצלנו את אותם סטנדרטים של שירותי בריאות ורפואה לה זוכים תושבי מרכז הארץ.

בכבוד רב,
פרופ' מ' אורנה בלונדהיים
מנהלת מרכז רפואי העמק​