כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 22.09.2019

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

בבית חולים כרמל נערכים לחגים

תקיעות שופר בכל המחלקות, מנות חגיגיות למאושפזים, ספריה תורנית עשירה, דירת אירוח למלווים, סידורי שבת מיוחדים בחדר אוכל החדש, אלו ועוד הינם רק מקצת מן החידושים האחרונים להם נערכים בבית החולים כרמל לקראת החגים הבאים עלינו לטובה.

רב הכללית הרב לפקיבקר, עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי, רב כרמל הרב אינדיק . צילום - אלי דדון

חגים בריאים ומהודרים בכרמל

בבית החולים כרמל נערכים ביסודיות כדי לספק את צורכי הדת בחגים הקרבים לטובת המאושפזים ובני משפחותיהם. "כחלק מההיערכות בתחום הדת אומר רב ביה"ח כרמל הרב מאיר אינדיק, יחולקו לקראת השנה החדשה בכל בית החולים מנות חגיגיות לכבוד ראש השנה, בשילוב סימני וטעמי ראש השנה כמו, תפוח בדבש, ראש של דג ושאר סימני החג".

מנהל המטבח השף חביב בנאי אומר, כי "השנה במיוחד שיפרנו ושדרגנו את המנות והמתכונים כדי להביא למאושפזים את טעם החג לכל מיטה ולכל מחלקה".

בית הכנסת של ביה"ח (בית חולים) כרמל מקבוצת הכללית עבר השנה שדרוג נאה במראה והתחדש בארון ספרים יוקרתי, ובספריה תורנית עשירה ומגוונת. התרומה נערכה הודות לגבאי בית הכנסת יונתן בן שמעון בני משפחתו, ובהשתתפות המחלקה לדת וכשרות בכללית בראשות הרב מנחם לפקיבקר.  

בעל תוקע מוסמך יעבור בכל מחלקות ביה"ח וידאג כי לא יישאר אף חולה המעוניין בכך, ללא תקיעת שופר. כמו כן תינתן אפשרות לתאם ולהזמין מראש תקיעות שופר במחלקות ובחדרי האשפוז.

בבית הכנסת יתקיימו תפילות חגיגיות, בהשתתפות חזנים בעלי שם שינעימו את תפילות החג. בית הכנסת יתוגבר בכיסאות וספסלים נוספים בכדי שיהיה מקום לקלוט את המתפללים הרבים במהלך החגים.

בתום התפילות יערכו קידושים חגיגיים בבית הכנסת ויחולק כיבוד עשיר למתפללים", אומר הגבאי יונתן בן שמעון.

כמידי שנה, לפני יום הכיפורים יוקם מוקד מיוחד בו ישתתפו רבנים ורופאים מתוך בית החולים כרמל ומההנהלה ראשית. המוקד ייתן מענה רפואי והלכתי בשאלות אישיות וכלליות בנוגע לצום.

בערב יום הכיפורים יוקדמו שעות הארוחות וכן תתקיים ארוחה חגיגית כסעודה מפסקת לפני תחילת הצום.

עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי בכרמל מעדכן כי גם השנה יוקמו סוכות לטובת מבקרי ומאושפזי בית החולים. הסוכות יוקמו בכניסה הראשית לבית החולים בקומת הכניסה, בחניון מור ובבית החולים הישן לטובת מטופלי המחלקה הגריאטרית.

הרב יוסף ברדוגו מנהל עמותת "אור כרמל" אומר כי "בימים אלו אנו מסיימים עוד שנה נוספת של פעילות ענפה בדירת החסד "אוהל מנחם" שהוקמה על ידי המרכז הרפואי כרמל, מחלקת דת וכשרות של שרותי בריאות כללית בשיתוף העמותה ובסיוע הגברת הנכבדה שולה קופרשטוך. זכינו ברוך השם לארח בדירה במשך השנה החולפת עשרות אורחים ומשפחות מאושפזים והסיפורים הרבים רק מעידים על הצורך בדירה זו. בימים אלו הודות לתרומתו של מר אליעזר נודלמן הוקמה בדירה גם סוכה מרהיבה לעילוי נשמת אמו שושנה נודלמן ז"ל".

בימי חול המועד סוכות תתקיים בבית החולים הישן ובמחלקה הגריאטרית שמחת בית השואבה על ידי ארגון "אור הכרמל" על מנת להביא את שמחת החג לבית החולים, כמו כן בחג שמחת תורה יעברו חניכי תנועת הנוער "בני עקיבא" וירקדו עם ספרי התורה במחלקות בית החולים. 

בחג הסוכות יתאפשר לכל באי בית החולים לברך ולקיים את מצוות ארבעת המינים. שיוצבו בכל קומה בבית החולים בתחנות האחיות, בסוכות ובבית הכנסת.

לקראת החגים התארגנו בבית החולים בסיוע המחלקה לדת וכשרות של הכללית בהנהלת רב הכללית הרב מנחם לפקיבקר ונרכשו מחזורים חדשים לחגים וסידורים חדשים לימות החול.

בימים אלו מחלקת דת וכשרות של הכללית בשיתוף רבני הקהילה החרדית בחיפה הקימו עירוב מהודר לכל מתחם בית החולים כרמל וסביבתו. הערוב כולל את דירת האירוח. את עבודות הקמת העירוב בפועל ביצע הרב ישראל ליפשיץ ובסיומם נבדק ואושר העירוב על ידי הרב מנחם לפקיבקר, הרב ישראל רוזנטל, הרב יחיאל במברגר והרב דוד שלמה זולדן. "כך שכיום כל מלווה או חולה שמגיע לבית החולים כרמל יכול לטלטל בבית החולים ולצאת ולהיכנס ללא חשש כלל" מסביר הרב מאיר אינדיק רב בית החולים.

כחלק מהמאמץ לשפר ולשדרג את מערך הכשרות בכרמל יצא בית החולים במבצע נרחב בו הוטבלו כל כלי בית החולים ובנוסף הוכנסה מערכת ביומטרית חדישה וממוחשבת מהמתקדמות בעולם לכל הסירים במטבח בית החולים, כך שהדלקת כל סיר מתבצעת על ידי מאושרים במערכת בלבד, והבישול נעשה על ידי בישול ישראל בלבד. 

"בית הכנסת של כרמל יחד עם מגוון שירותי הדת החדשים שהכנסנו, מאפשרים שירותי דת ברמה הטובה והנעימה ביותר האפשרית לכל הבאים בשערי בית החולים" אומר רב בית החולים הרב מאיר אינדיק. אנו מצפים לקבל בברכה את כל הבאים להתפלל לקראת החגים ומאחלים לכל  לבית ישראל ולמאושפזי כרמל בפרט, שנה עם הרבה נחת אושר והכי הרבה בריאות".

 

 

 

 

בצילום –  מימין רב הכללית הרב לפקיבקר, עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי, רב כרמל הרב אינדיק וסגן רב הכללית הרב צבי הרשקוביץ
קרדיט - צילום ירון חזן
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית