כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 19.04.2020

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

ד"ר רונזא נג'אר דיביני מונתה למנהלת שירות למניעת זיהומים

היא ניצבת בקו החזית במלחמה בקורונה והשבוע היא התחדשה במינוי חדש ומכובד.

ד"ר רונזא בטקס קבלת המינוי קרדיט – צילום אלי דדון

לוחמת הזיהומים של כרמל

ד"ר רונזא נג'אר דיביני רופאה ביחידה למניעת זיהומים במרכז הרפואי כרמל התכבדה השבוע במינוי חדש כמנהלת שירות למניעת זיהומים. את אירוע הענקת כתב המינוי חגגה ד"ר רונזא בגינת ההנהלה של בית חולים כרמל במסורת ימי הריחוק החברתי, שמנהל בית החולים ד"ר אבי גולדברג מעניק לה את כתב המינוי יחד עם ד"ר גבי ובר מנהל יחידת הזיהומים כשהם יחד עם שאר חברי ההנהלה ומנהלים שבאו לברך את ד"ר רונזא שומרים על ריחוק חברתי אחד מהשני כמו שצריך.

ד"ר רונזא למדה רפואה בהדסה בירושלים את הסטאז' שלה עשתה בבית חולים כרמל, היא התאהבה בבית החולים והמשיכה התמחות ברפואה פנימית אצל ד"ר סמיר קאסם מנהל פנימית א1 ו א2. לאחר ההתמחות בפנימית היא המשיכה ל"התמחות על" במחלות זיהומיות בכרמל אצל מנהל היחידה ד"ר גבי ובר. את ההתמחות היא סיימה רק בינואר השנה ומיד לאחר מכן היא נשאבה לתוך משבר הקורונה העולמי.

ד"ר רונזא

"לא יכולתי לבקש מתמחה טובה יותר, אמר באירוע ד"ר ובר, ד"ר רונזא היא שילוב של אשת מקצוע מעולה עם יכולת למידה והשקעה יוצאים מן הכלל. היא נמצאת ביחידה ובבית החולים ללא הפסקה ונותנת את כל הלב והנשמה שלה למטופלים".

במסגרת עבודתה השוטפת ביחידה מספקת ד"ר רונזא עם צוות היחידה ייעוצים בנושא מחלות זיהומיות לכלל מחלקות בית החולים. הם פועלים בתחום מניעת זיהומים עם הדרכות למחלקות קביעת נהלים להתנהגות נכונה כמו היגיינת ידיים העלאת מודעות ומניעת התפשטות של חיידקים עמידים ועוד. "כיום בתקופת הקורונה, מסבירה ד"ר רונזא, אנחנו מנסים להטמיע כללי עבודה ברורים בעיקר מבחינת מיגון כדי למנוע הדבקות. אנו זמינים לכל ייעוץ ולכל חולה חשוד וקביעת צורך בבדיקה כולל הנחיות היכן לאשפז אותו. זו התקופה הכי לחוצה שיש, אני כמעט לא ישנה בלילות אבל אין מה לעשות זאת העבודה ואני אוהבת אותה".

ליחידת הזיהומים בכרמל שותפים מנהל המחלקה ד"ר גבי ובר, שלומית יצחקי אחות אחראית מניעת זיהומים ועוד 3 אחיות מניעת זיהומים שרצות ומכסות את כל בית החולים.

"אני חושבת שכרגע עיקר ההשקעה שלי היא סביב הקורונה, כדי לעבור את המשבר עם כמה שפחות נפגעים חולים והידבקויות אומרת ד"ר רונזא. עד היום פתחנו כמעט 3 מחלקות קורונה חדשות ובכל שלב ובכל פרט אנחנו שותפים מלאים כדי להעניק את מטריית הביטחון למניעת פגיעת המחלה בצוות המטפל והעברת הנגיף וסכנת ההדבקה".

"מבחינת הקורונה מעדכנת ד"ר רונזא אנחנו רק בתחילת הדרך ונכונה לנו עוד דרך ארוכה אבל אני בטוחה שאם נקפיד על כללי מניעת הזיהומים שמירת המרחק והמסכות נוכל כולנו לעזור במיגור המגיפה. אני מאמינה בעמיתים שלי רופאים ואחיות שיחד נוכל לעמוד מול התקופה הקשה הזו שכולנו מקווים שתעבור במהרה".

באירוע השתתפו גם ד"ר סמיר קאסם שד"ר רונזא התמחתה אצלו וגם ד"ר אריה ביטרמן יו"ר ועד הרופאים ושניהם ברכו את ד"ר רונזא בהמון הצלחה במינוי החדש.

"אין ספק שד"ר רונזא היא המינוי הנכון ובמקום הנכון וכולנו מאחלים לה הצלחה גדולה"  ברכו הרופאים. ד"ר רונזא הודתה לכול המברכים ואמרה "אני כבר כאן בכרמל מעל 10 שנים ברציפות וכרמל הפך להיות הבית השני שלי. אני גאה להיות חלק מהיחידה שלנו ואני אעשה הכל כדי לתרום ולהעמיד את השירות הטוב ביותר בנושא הזיהומים לטובת כלל צוות בית החולים ולטובת כלל המטופלים שלנו".

ד"ר רונזא נג'אר בת 35 נשואה אמא גאה לשני ילדים מקסימים ותושבת העיר נצרת.בתמונות -  ד"ר רונזא בטקס קבלת המינוי קרדיט
צילום - אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית