כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 16.08.2020

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

מחלקות מצטיינות לשנת 2019

באירוע מרגש באודיטוריום בית חולים כרמל נבחרו 4 המחלקות הזוכות בקטגוריות השונות ואלו הן - מחלקת נשים ויולדות, המחלקה הנוירולוגית, מחלקה כירורגית א', ומחלקת ילודים ופגים.

מחלקת נשים ויולדות של מרכז רפואי כרמל -מחלקה המצטיינת לשנת 2019. צילום - אלי דדון

המחלקות המצטיינות של כרמל

נבחרו המחלקות המצטיינות של בית החולים כרמל לשנת 2019. באירוע מרגש באודיטוריום בית החולים נבחרו 4 המחלקות הזוכות בקטגוריות השונות ואלו הן. מחלקת נשים ויולדות, המחלקה הנוירולוגית, מחלקה כירורגית א', ומחלקת ילודים ופגים. "בימים כאלו של דאגה וקושי והמלחמה של כולנו בנגיף הקורונה  חשיבותכם כמצטיינים גדולה ובולטת מתמיד" אמר מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג.

מחלקת נשים ויולדות של מרכז רפואי כרמל היא המחלקה המצטיינת לשנת 2019 כך הוכרז בטקס מחלקות מצטיינות שנערך באודיטוריום בית החולים כרמל.

תחת מגבלות הקורונה, הגיעו נרגשים מנהלי וצוותי המחלקות בית החולים כרמל מקבוצת הכללית לאירוע השנתי של בחירת המחלקות המצטיינות. מתוך עשרות מחלקות נבחרו רק 4 מחלקות זוכות. המחלקות המצטיינות נבחרו על סמך דירוגי המצפן המחלקתי, בשילוב עם הערכת ההנהלה. במהלך הטכס חולקו ארבעה פרסים: פרס בתחום האיכות הרפואית, פרס שירות וחווית מטופל, פרס לשימוש מושכל במשאבים, ופרס הראשון, למחלקה ה-מצטיינת בדירוג הכללי בכל התחומים שפורטו. המחלקות המצטיינות זכו כל אחת בתעודת הוקרה, ובפרס כספי מכובד.


מחלקה מצטיינת באיכות לשנת 2019 הפגיה ומחלקת ילודים, מרכז רפואי כרמללמחלקה המצטיינת באיכות לשנת 2019 נבחרה הפגיה ומחלקת ילודים של כרמל. מנהלת האיכות והבטיחות וסגנית מנהל כרמל ד"ר שרון אלרעי שנבחרה בינתיים לתפקיד ממלאת מקום ראש תחום בריאות הציבור במשרד הבריאות, הזמינה את מנהל המחלקה פרופ' אבי רוטשילד יחד עם מנהלת הסיעוד המחלקתית ליאור שקד וצוות המחלקה לקבלת הפרס. "מדובר במחלקה שידועה כאיכותית עם מסירות ללא גבולות למטופלים, הם מחפשים כיצד לשפר ולהשתפר כל הזמן, יוזמים פרויקטים, ועומדים היטב במדדי האיכות". אמרה ד"ר אלרעי, "המחלקה שידועה בתרבות הבטיחות שלה בתחקור העצמי, בדיווחים, בניטור רשומה אמיתי במטרה לעלות על הבעיות. ואין באמת תרבות איכות בלי עבודת צוות אמיתית – ובמחלקה זו יש באמת עבודת צוות מיוחדת.

המחלקה קבלה את הציון הכי גבוה ובפער של 7 נקודות מכל המחלקות הבאות. המחלקה מקבלת הכרה כמחלקה מצטיינת באופן עקבי, גם על ידי משרד הבריאות. כשלמצטיינת מנכ"ל מטעם בית החולים נבחרה אחת ממנהלות הסיעוד במחלקה סופה ג'מפלסון". 


המצטיינת בתחום השירות וחווית המטופל המחלקה הנוירולוגית. צילום - אלי דדון
הפרס הבא הוענק למחלקה המצטיינת בתחום השירות וחווית המטופל
המחלקה הנוירולוגית
של כרמל בניהולה של ד"ר סיון בלוך ומנהלת הסיעוד אילנה אליהו. קרן מרום מנהלת השירות של כרמל ברכה את המחלקה הזוכה ואמרה, "בסקר שביעות רצון מטופלים קפצה המחלקה בצורה מדהימה מציון 78 לציון 89 בסוף 2019 וקיבלה את הציון 98 במצפן המחלקתי. כל מטופלי המחלקה מציינים שהם מרגישים בטוחים בידיים של הצוות המטפל שהצוות נמצא כאן בשבילם כולל הרופאים האחיות כל הצוות הרפואי וכולל צוות המרפאה בעיסוק, הפיזיותרפיה והעובדת הסוציאלית. 

למחלקה קבלת פנים חמה ומסבירת פנים והצוות מקפיד על מתן הסברים למטופלים על כל שלב ושלב כשאת הכל מובילה רוח המפקד ודוגמא אישית של מנהלת המחלקה ד"ר סיון בלוך." ברכה את המחלקה הנוירולוגית הזוכה גב' מרום.

מחלקה הכירורגית א' שהצטיינה בשימוש מושכל במשאבים. צילום - אלי דדוןהפרס הבא ניתן למחלקה הכירורגית א' שהצטיינה בשימוש מושכל במשאבים.  המחלקה בניהולו של ד"ר אריה ביטרמן ומנהלת הסיעוד איריס שטיינברג.

את המחלקה הזוכה ברך עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי של כרמל ואמר, "המחלקה הכירורגית א' בלטה בחשיבה שלה מחוץ לקופסה ולמרות המגבלות והקשיים התקציבים החלים על כלל המחלקות ובתי החולים, השכיל צוות המחלקה לברור ולמצוא את הנקודות בהן ניתן בחשיבה ותכנון נכון לחסוך כספים מיותרים להשקיע את הכסף במקומות הנכונים. הקו המנחה של צוות המחלקה הוא ניצול ושימוש מושכל במשאבים והוא הצטיין וביצע את השימוש המושכל בצורה הטובה והמושכלת ביותר ועל כך הוא נבחר כמחלקה המצטיינת", ברך עוז יאיר.

למחלקה המצטיינת של כרמל לשנת 2019 נבחרה מחלקת נשים ויולדות בניהולו של פרופ' עופר לביא על הפרס הגדול הכריזו וברכו יחד מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג ומנהלת הסיעוד אהובה טל. 
"חטיבת נשים ויולדות היא מכלול המורכב מאנשי מקצוע המלווים את המטופלות ובני משפחותיהן מיצירתו של העובר ביחידת ה- IVF ועד לידתו. זהו צוות מסור מאין כמוהו הפועל במחלקות המיון השונות, נשים ויולדות, בהיריון ביחידת אם ועובר, בלידה ובחדרי הלידה, וגם ברגעים הקשים במחלות אונקולוגיות במחלקת נשים", אמרה גב' טל

זאת חטיבה מיוחדת עם מחוייבות שאינה קופאת על שמריה ומובילה פרוייקטים חדשניים כמו, WOMEN FRIENDY, אחות אחת לאם ועובר, אפס הפרדה, מעקב אחר נשים סוכרתיות, איתור נשים בסיכון לדיכאון שאחרי לידה, לידה שקטה, ועוד פרוייקטים רבים ומוצלחים".

זאת מחלקה עם איכות אנושית יוצאת מהכלל שבוחרת את הדור הצעיר רופאים מתמחים, אחיות מיילדות ובתוך שנים ספורות מעצבת בתבניתה צוות מחוייב מעורב ומשפיע צוות דינאמי העובד עם ברק בעיניים". 

מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג סיכם והודה לכל צוות מערך נשים ויולדות ואמר. "אתם צוות מנצח וכולכם מרקם אנושי ייחודי העובד בשיתוף פעולה רב מקצועי, ויוצר תחושת גאווה ורצון להשתייך אליו, ועל כך הנכם מצטיינים".

 

תמונות:
בתמונות המחלקות המצטיינות של כרמל
קרדיט – צילום אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית