כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 19.05.2019

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

יום האחות בבית חולים כרמל

האחים והאחיות בבית החולים כרמל מציינים יחד עם כל המדינה את שבוע ויום האחות הבינלאומי בסימן: "אחים ואחיות מחוללים שינוי לקידום והבטחת רצף הטיפול – תמיד איתך".

צוות הסיעוד - בית חולים כרמל. צילום - אלי דדון

יום האחות בכרמל

אהובה טל מנהלת הסיעוד של כרמל אומרת: "האחיות והאחים של כרמל הם הלב הפועם של בית החולים, המשאב האנושי הגדול ביותר שלנו ומהווים ערובה לחוסנו של בית החולים ולסיסמה כרמל מכל הלב. האחות והאח בכרמל לומדים לימודים אקדמיים, באוניברסיטאות ובמכללות. עבודתם של האחיות והאחים אצלנו היא עבודה בסביבה פיזית ואנושית משתנה, עתירת ידע וטכנולוגיה, בשותפות עם צוותים רב מקצועיים הכוללים מתן טיפול בגישה המקדמת רגישות תרבותית וחשיבה יצירתית וחדשנית. אופי העבודה הינו רב גוני וכולל תפקידים ותחומים שונים ובמתארים שונים. האחיות והאחים רואים לנגד עיניהם את המטופל ומשפחתו במרכז ומדגימים מצוינות קלינית ונדיבות אנושית. האחיות והאחים שלנו בכרמל פועלים תוך דיאלוג רציף בין הצוותים השונים להבטחת הרצף הטיפולי במעברים בין האשפוז לקהילה, בין מטפלים, בין מחלקות ובין מוסדות ".

יום האחות הבינ"ל מצוין בכל שנה בעולם במהלך חודש מאי. האחים והאחיות במערכת הבריאות בישראל מציינים השנה את שבוע האח/ות בין התאריכים 12-17 במאי. בכרמל יצוין יום האח/ות הבינלאומי בסדרת אירועים בבית החולים בסימן: "אחים ואחיות מחוללים שינוי לקידום והבטחת רצף הטיפול".

גב' אהובה טל, מנהלת הסיעוד - בית חולים כרמלעוד מוסיפה מנהלת הסיעוד אהובה טל ואומרת, "השבוע מציין העולם שבוע שכל כולו הסכמה חוצת גבולות מגדרים ודתות. זה הזמן של הוקרה והחזר חוב מוסרי של ממש על הצלת חיים, על עזרה וסעד, על הענקת טיפול וריפוי על היותכם ממלאי תפקיד כל כך חשוב לכולנו.

אני רוצה להביע את הערכתי לכל אחד ואחת מכם בשבוע חשוב זה. אני גאה במשפחת הסיעוד של כרמל ומאחלת לכולנו המשך עשייה פורייה עשירה ומספקת".

בכרמל סקטור הסיעוד הינו הסקטור הגדול ביותר בבית החולים עם כ- 800 אחים ואחיות מתוכם 77% בעלי תואר אקדמאי והם מהווים את ליבו וכוח העבודה המרכזי של כרמל.

בישראל כיום כ- 69 אלף אחים ואחיות, 6.05 אחיות ל- 1,000 נפש,  14% מכלל העוסקים במקצועות הסיעוד - גברים.

ברוריה מושיץ סגנית מנהלת הסיעוד מוסיפה ואומרת כי: "מקצוע הסיעוד בכרמל מהווה דוגמא ומופת למחויבות, למסירות ולאהבת אדם. האחים והאחיות שלנו בכרמל הם מצילי חיים, משני חיים ומעניקי תקווה. הם אקדמאים, מקצועיים, נותנים מענה לצרכי המטופל בכל רגע נתון ותמיד עושים זאת באחריות ובגובה העיניים. העשייה שלנו בכרמל מתבססת על החזון בית החולים, מימוש הזכות לבריאות לכלל אוכלוסיית ישראל ועל ערכים של שותפות, מצוינות, יוזמה, שוויון, צדק, עזרה הדדית, ותפיסת האדם במרכז".

 

 

 

בצילום – אהובה טל והנהלת הסיעוד של כרמל
קרדיט צילום – אלי דדון 
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!