כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 03.05.2020

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

בכרמל מתחילים לחזור לשגרת טיפולים

מחלקות הקורונה של כרמל מתחילות לחזור לשגרת טיפול במטופלים רגילים, תוך שימור יכולות המחלקה הייחודיות לטיפול בחולי קורונה.

צוות ניקיון מחטא את המחלקת קורונה. צילום - אלי דדון

שגרת קורונה בכרמל

המחלקה הגריאטרית שהיתה המחלקה הראשונה להיפתח, עוברת השבוע תהליכי ניקוי וחיטוי מיוחדים והיא תחזור לשגרת הפעילות תוך שימור היכולת לחזור בתוך שעות ל"מוכנות קורונה".   

המחלקה הגריאטרית שהיתה אחת ממחלקות הקורונה במרכז הרפואי כרמל חוטאה והוסבה היום שוב לטיפול בחולי השגרה הגריאטריים וזאת לאחר שמטופלי הקורונה האחרונים שאושפזו בה החלימו ושוחררו.
המחלקה עברה תהליכי ניקוי וחיטוי קפדניים במיוחד כדי לשמור על בריאות המטופלים והצוות הרפואי.

עוז יאיר המנהל הלוגיסטי של כרמל מציין כי חיטוי המחלקה והכנתה לקליטה חוזרת של מטופלים נעשה על פי הוראות משרד הבריאות במספר שלבים וכלל חיטוי קפדני בכלור וחומרי ניקוי על ידי צוותים מתוגברים של בית החולים ובהמשך  - חיטוי על ידי חברת "קלין ביט" בטכנולוגיה המשתמשת בענן ערפל המבוסס על מיי חמצן העוברים דרך מעגל חשמלי. החומר משמיד את כל הפתוגנים הוירוסים ורעלנים והוא אינו רעיל לסביבה או לאנשים. לאחר החיטוי הכפול ואיוורור המחלקה, היא תוכל לשוב לפעילות רגילה.

המחלקה הראשונה של כרמל שנפתחה ב- 15 במרץ הייתה בין הראשונות שנפתחו באזור חיפה והצפון. בתקופת פעילותה היא טיפלה בהצלחה בכ- 40 חולי קורונה בדרגות חומרה שונות - מרביתם שוחררו לביתם או למלוניות האשפוז לחולים הקלים. 

צוות מחלקת קרונה 1 , צילום - אלי דדון

לנוכח הירידה במספר מאושפזי הקורונה בישראל, חוזרים בכרמל על פי הנחיות משרד הבריאות בהדרגה לפעילות האמבולטורית במרפאות, במכונים ובחדרי בניתוח כדי לתת מענה לצרכי המטופלים.

סגן מנהל בית החולים ד"ר בני רביב מדגיש כי נמשכת הפרדה מלאה של מחלקות האשפוז לקורונה משאר המחלקות והמכונים, ובית חולים כרמל ממשיך לשמור על בטיחות המטופלים והמלווים. עוד מוסיף ד"ר רביב כי כלל הפעילות הרפואית בכרמל תבוצע בהתאם להנחיות משרד הבריאות תוך שמירה על מרחק, מניעת התקהלות במרפאות ובאזורי המתנה, תשאול ובדיקת חום לכל המבקרים והמטופלים והקפדה על חבישת מסיכות.

מנהל בית החולים כרמל ד"ר אבי גולדברג מעדכן כי למרות החזרה לשגרה בחלק מהמחלקות, בית החולים ממשיך להיות ערוך בתוך שעות לפתוח מחדש את המחלקות כמחלקות לחולי קורונה במקרה של התפרצות מחודשת וזאת בזכות ההכנות האיטנסיביות שבוצעו בהן.

 

 

בתמונות – צוות ניקיון מחטא את המחלקת קורונה, צוות מחלקת קרונה 1
קרדיט – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית