כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 29.03.2020

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

'רפואה חדשה' במחלקה לטיפול בנשאי וחולי קורונה

ביום יום ד"ר אורי סגול מנהל את המכון הגסטרו של מרכז רפואי כרמל. עם תחילת התפרצות הנגיף הוא התנדב להיות המנהל הרפואי הראשון של מחלקת הקורונה החדשה שנפתחה במרכז רפואי כרמל. ד"ר סגול כותב על 'רפואה חדשה' וחוויות החולים במחלקה.

ד"ר אורי סגול במחלקה עם ד"ר שני ואחמד חמוד אח אחראי המחלקה, צילום - אלי דדון

העולם שהכרנו כרופאים משתנה לנו

ביום יום שלו ד"ר אורי סגול מנהל את המכון הגסטרו של מרכז רפואי כרמל. הוא רואה בודק תומך ומחזק בידו מקרוב עשרות חולים בכל שבוע. עם תחילת התפרצות הנגיף הוא התנדב להיות המנהל הרפואי הראשון של מחלקת הקורונה החדשה שנפתחה במרכז רפואי כרמל, והמגע האנושי עם החולים הפך להיות בעייתי יותר, ורחוק מתמיד.

מיומנו של ד"ר סגול. "מזה כעשרה ימים עזבתי את עבודתי כמנהל מכון לגסטרואנטרולוגיה ועברתי לעזור בניהול המחלקה החדשה לטפול בנשאי וחולי קורונה. הקמת המחלקה תוך ימים בודדים היתה כרוכה בעבודת צוות מאומצת מאוד תוך הבנה של גודל המשימה ועומק האחריות שהוטלה עלינו.

על השינוי המהיר מרפואה הקלאסית שהכרנו שנים רבות, והמעבר ל"רפואה החדשה" אכתוב בפעם אחרת, הפעם אני רוצה לכתוב ולשתף בחווית החולים.

הסיטואציה דמיונית, אדם חש ברע, מזהה סימנים למחלה, נבדק על ידי אנשי מד"א, ונמצא חיובי.

מקבל הודעה שעליו לארוז חפצים ולהינתק מביתו ולעבור למחלקת בידוד.

את פניו מקבל צוות שעטוי בלבוש של חייזר חללי, והוא נכנס לסביבה לא מוכרת, עם מגע אישי של יד נוגעת ומנחמת במשורה רבה. בימים האחרונים עלו מספר תגובות שהדגישו את קשיי החיים בתוך תנאים אלו. מאחר ושמנו דגש על הנושא הזה כבר בבניית המחלקה והשקענו באמצעים ליצירת קשר עם החולים ככל האפשר: טלפונים סלולריים שיועדו לשיחות עם החולים, טלפונים עם מצלמות דו-כיווניות, מצלמות אבטחה שמאפשרות לראות את החולים ולדאוג להם מרחוק, אני רוצה לשתף אתכם בתגובות שקבלנו מחולים ששוחררו לביתם לאחר שנמצאו שליליים לקורונה לאחר מספר ימים, או הועברו למתקן בידוד במלון. לדוגמא - אחת התגובות.

 ד"ר אורי סגול במחלקה עם ד"ר שני ואחמד חמוד אח אחראי המחלקה. צילום - אלי דדון

"לצוות המחלקה, תודה רבה מקרב לב על הטיפול המסור, האנושיות, האוזן הקשבת בימים מטורפים והזויים שלא ידענו אותם כולנו והעולם כולו בטרפת. ואתם עם הטיפול המרגיע התמיכה והגבורה שלכם לטפל בנו ולהסתכן למען בריאותנו אתם מעוררי הערכה. אין עליכם אתם עבורי "מלאכים". מאחלת לכולם בריאות טובה ובהצלחה.

ד"ר ברוש (מנהלת מחלקת קורונה) לא יצא לי להגיד לכם רשמית, אבל תודה רבה על קבלת הפנים והדאגה עצמה במחלקה. האכפתיות שלכם והגישה המדהימה שלך ושל כל חברי בצוות מהרגע שהגעתי. מעריכה זאת ותמסרי גם תודה לכל מי שלקח חלק בחוויה שלי אצלכם. מעריכה ממש, תודה רבה באהבה והוקרה מחולה מספר 325 ומשפחתה". מבטיח לכתוב עוד דברים מהעולם המשתנה במהירות לפנינו". ד"ר אורי סגול

 

בתמונות ד"ר אורי סגול במחלקה עם ד"ר שני ואחמד חמוד אח אחראי המחלקה
קרדיט – צילום אלי דדון
התמונות חופשיות מזכויות לשימוש​

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית