כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 15.12.2019

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

בכרמל חותמים על כרטיס אדי לתרומת אברים

עובדי כרמל הצטרפו בחתימתם לפרויקט הארצי של המרכז הלאומי להשתלות "מיליון מצילי חיים" במסגרתו מתגייסים כולם כדי להגיע למיליון תורמים חתומים על כרטיס אדי תוך מספר שבועות.

רופאים אחיות חברי הנהלה וצוות עובדי כרמל עם כרטיסי אדי. צילום - אלי דדון

בכרמל חותמים להצלת חיים

עשרות אנשי צוות רפואי של המרכז הרפואי כרמל יחד עם עובדים רבים מכל המחלקות והאגפים הצטרפו וחתמו השבוע על כרטיסי אדי לתרומת איברים.

עובדי כרמל הצטרפו בחתימתם לפרויקט הארצי של המרכז הלאומי להשתלות "מיליון מצילי חיים" במסגרתו מתגייסים כולם כדי להגיע למיליון תורמים חתומים על כרטיס אדי תוך מספר שבועות.

מתאמת ההשתלות של המרכז הרפואי כרמל מקבוצת הכללית האחות עדנה רז מסבירה כי, מרכז רפואי כרמל הינו שותף פעיל וחלק מהמערך הלאומי להשתלות, ובכרמל נעשות הנצלות איברים רבות תרומה של קרניות עיניים ועוד".

האחות רז מוסיפה ואומרת כי רק בתקופה האחרונה נעשתה תרומת איברים גדולה והונצלו בתרומה זו כבד ושתי כליות, קרניות ועור. בנוסף במהלך השנה הונצלו 24 זוגות קרניות והושתלו קרניות ל- 33 אנשים עיוורים שראייתם חזרה בזכות השתלת הקרנית. הרופאים משתלי הקרניות מכרמל הם ד"ר היימס וד"ר וישראלי ולהם 95% הצלחה. בנוסף עוד 5 תרומות עור עברו לעבוד בבנק העור בכדי להנפיק לבתי חולים למטופלים עם כוויות. בחלק גדול מהתרומות שנלקחו היה לתורמים כרטיס אדי והמשפחות כבדו את רצונם של הנפטרים ותרמו איברים. מתאמת ההשתלות רז אומרת כי במשך שנותיי הרבות בנושא זה לא הייתה משפחה שידעה שיש כרטיס אדי ולא הסכימה לתרומה ומכאן חשיבות הכרטיס. אני כולי תקווה שחלק גדול מעובדי מרכז רפואי כרמל ישאו את כרטיס אדי בגאווה. ד"ר אריק עדן נאמן ההשתלות של בית החולים ומנהל היחידה לטיפול נמרץ נשימתי עדכן ואמר כי, "החתימה על כרטיס אדי הינה המעשה האנושי, האצילי והנעלה ביותר של כל בן אנוש כי 'כל המקיים נפש אחת כאילו קיים עולם מלא'. החתימה וההצטרפות על כרטיס אדי לוקחת רק 30 שניות וניתן להצטרף דרך אתר האינטרנט של המרכז הלאומי להשתלות או דרך עמוד הפייסבוק".

עוד מוסיף ד"ר עדן ואומר כי כרטיס אדי מעניק לחותמים ולבני משפחתם קדימות ברשימת הממתינים להשתלה וכי כל הדתות רואות בתרומת איברים צו מוסרי עליון.

מתאמת ההשתלות האחות עדנה רז עם צוות היחידה לטיפול נמרץ לב. צילום - אלי דדון

מתאמת ההשתלות של כרמל האחות רז מוסיפה ואומרת כי, "קיצור משך ההמתנה להשתלה מצילת חיים הינו האתגר הגדול ביותר העומד בפנינו. הכוח לעשות את השינוי ולקצר משמעותית את זמן ההמתנה להשתלה הוא בידיים של כל אחד מאתנו. בואו לעשות מעשה לחתום ולתרום, לטובתנו ולטובת החברה שלנו".

בשנים הקרובות מתכננים במרכז הלאומי להשתלות לקדם שיתופי פעולה עם מדינות שונות לקידום השתלות מתורמים חיים, באמצעות תכנת מחשב למציאת התאמות / הצלבות בין זוגות ממדינות אחרות שלא נמצאה בניהן התאמה.

מנהל המרכז הרפואי כרמל ד"ר אבי גולדברג שמחזיק וחתם באופן אישי על כרטיס אדי אומר כי תרומת איברים מאפשרת לרפואה להמשיך ולשמור על קדושת החיים כערך עליון. "אצלנו בכרמל מעריכים מאוד את חשיבות תרומת האיברים ומעודדים את כולם לחתימה על כרטיס אדי. אנו מאמינים כי בידי כל אחד ואחד הכוח והיכולת להציל חיים. לשמחתי כל שנה נכבש שיא חדש במספר תרומות האיברים וההשתלות בישראל, וזו הוכחה לעליה במודעות והנכונות של הציבור לתרום מכל הלב".


בתמונות –  רופאים אחיות חברי הנהלה וצוות עובדי כרמל עם כרטיסי אדי
                 מתאמת ההשתלות האחות עדנה רז עם צוות היחידה לטיפול נמרץ לב
קרדיט צילומים – אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית