כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 01.03.2020

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

חידושים בתחום רפואת הכאב

לכנס הצפון ה- 11 לטיפול בכאב שנערך במלון דן כרמל הגיעו רופאים מומחים אחיות וצוות רפואי בכיר מהמובילים בארץ. יו"ר הכנס הד"ר בלן מכרמל אמרה כי עם השנים הפך הכנס למקום המרכזי בו מוצגים החידושים והנושאים החמים ביותר בישראל ובעולם בתחום רפואת הכאב.

צוות מרפאת הכאב של ביה"ח כרמל ומרפאת לין בכנס. צילום - אלי דדון

בכרמל אומרים דיי לכאב

"אחד מכל שישה אמריקאים מכור לתרופות נגד כאב, וכיום קשה יותר לטפל בהתמכרות לאופיואידים מאשר לטפל במחלת הלוקמיה"  כך אמרה בכנס הכאב מנהלת הכנס ד"ר אדית בלן מנהלת יחידת הכאב בבית חולים כרמל ובמרכז רפואי לין של הכללית במחוז חיפה וג"מ.

לכנס הצפון ה- 11 לטיפול בכאב שנערך השבוע במלון דן כרמל הגיעו עשרות רבות של רופאים מומחים אחיות וצוות רפואי בכיר מהמובילים בארץ. יו"ר הכנס הד"ר בלן מכרמל אמרה כי עם השנים הפך הכנס למקום המרכזי בו מוצגים החידושים והנושאים החמים ביותר בישראל ובעולם בתחום רפואת הכאב.               יו"ר כנס הכאב ד"ר אדית בלן מכרמל

נושא הקנאביס קיבל התייחסות מיוחדת באירוע ומנתונים מיוחדים שהוצגו בכנס עולה כי בישראל מספר משתמשי הקאנביס הרפואי הגדול ביותר בעולם ביחס לאוכלוסיה.

ד"ר סטייסי שושן מנהלת התוכנית הארצית לטיפול בהתמכרויות דיברה על תרופות מרשם והתמכרויות ועל השוק השחור הקיים בישראל בו נמכרים תרופות נגד כאב ואופיואידים. כדי להילחם בתופעה עדכנה ד"ר שושן כי בישראל נפתחו 9 מרכזים מיוחדים בכל רחבי הארץ לטיפול ייעודי במכורים לתרופות.

ד"ר אמנון מוסק סגן מנהל המערך הנוירולוגי באיכילוב דיבר על מגפת הכאב הנפוצה ביותר בישראל המיגרנה. ד"ר מוסק ציים כי בכל יום חולים בישראל כ- 40 אלף חולים ממיגרנה קשה, ובישראל בכלל כ- 700,000 חולים במיגרנה שנחשבת לאחת המחלות הנפוצות ביותר.

גם דיקן הפקולטה לרפואה פרופ' אילון איזנברג כיבד בנוכחותו את הכנס והרצה בפני הפורום על הקאנביס הרפואי משימוש לטיפול, פרופ' איזנברג משמש גם כמנהל היחידה לחקר הכאב ברמב"ם.

על טיפול בכאב בזמן הריון והנקה דיבר ד"ר מיכאל גרץ ממחלקת ההרדמה וטיפול נמרץ בכרמל. על טיפול בילדים עם CRPS הרחיב ד"ר הירש ממרפאת הכאב בלין וממחלקת ההרדמה בכרמל, ד"ר אורן בן לולו דיבר על טיפול כירורגי בדלקת מפרקים וד"ר דימה גלר הציג מה קורה כשניתוח הגב לא פותר את בעיית הכאב. סגרה את הכנס יו"ר הכנס ד"ר בלן בהרצאה מרתקת על חידושים בגרייה חשמלית של חוט השדרה בחולים עם כאב עצבי כרוני.

"השנה זה היה כנס עשיר בתוכן ומרתק במיוחד, אמרה ד"ר בלן, אני שמחה על ההשתתפות הערה של עשרות הרופאים שהגיעו מכל הארץ ועוזרים לנו לשים את נושא הכאב והטיפול בו על סדר היום של עולם הרפואה בישראל. לשמחתי ישנה התקדמות עצומה כיום באבחון וטיפול בכאב באמצעים רבים ומתקדמים ואצלנו בכרמל ובכללית עושים ונעשה הכל כדי להקל על כאבם וסבלם של המטופלים".

 

 

 

בתמונות – צוות מרפאת הכאב של ביה"ח כרמל ומרפאת לין בכנס
יו"ר כנס הכאב ד"ר אדית בלן מכרמל
קרדיט – צילום אלי דדון  
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש​

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית