כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 04.04.2019

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

Woman Friendly - שירות ייחודי ובלעדי לנשים וזוגות לקראת לידה

לנשים שחוו פגיעה מינית, אובדן של תינוק, או חוששות מבדיקה פולשנית של רופא הנשים ועומדות לפני לידה. בית חולים כרמל מציע שירות ליווי בלעדי לנשים שחוו טראומה וחוששות מהלידה המתקרבת. כרמל woman friendly כדי שתוכלו ללדת בראש שקט.

בית חולים כרמל למען הנשים

שירות ייחודי ובלעדי לנשים לקראת לידה בבית החולים כרמל. ליווי רגשי בגישת

 Birth Oriented Therapy – BOT. מנהלת הסיעוד של כרמל אהובה טל אומרת כי מדובר בשירות ליווי רגשי ייחודי לנשים לקראת לידה המוגש באופן מקצועי ומסודר רק בבית החולים כרמל ורק ע"י מיילדות מוסמכות שעברו הכשרה ייחודית ומקצועית בתחום.  מעיינה אלבוים מנהלת הסיעוד של חדרי הלידה בכרמל המוסמכת לטיפול בשיטת הליווי הרגשי מסבירה כי מדובר בגישת עבודה עם נשים וזוגות בתקופה שסביב הלידה, המתמקדת במתן ליווי מקצועי לאתגרים הרגשיים שמופיעים בתקופה זו.

מפגשי WOMEN FRIENDLY מתאימים לנשים / זוגות שחשים חרדה לקראת לידה, לאחר טראומה בעבר, פגיעה מינית, חווית אובדן של עובר, נשים עם קושי בבדיקה נרתיקית, ועוד.

הילה הוכהויזר מיילדת בביה"ח מטפלת ומרכזת את תחום ה-WOMEN FRIENDLY בכרמל מסבירה "עד כה נשים עם רגישות יתר לקראת לידה   חוו הצפה רגשית בעת הלידה שמנעה מהן להיות בנוכחות טובה ולהתמודד בצורה טובה עם הלידה. כעת ישנה הזדמנות למפגש טרום לידה, שמאפשר היכרות מוקדמת, להקשבה, חשיפה של הקשיים והטריגרים שעלולים להציף את האישה בעת הלידה. ולמציאת שיטות ותוכניות טיפול כדי למזער את אותה הצפה רגשית ולהתאים את הליווי המקצועי באופן המיטבי עבור היולדת". עד היום עזרה הילה לעשרות נשים וזוגות בבית חולים כרמל לעבור את חווית הלידה בהצלחה ועם חיוך למרות משקעים וטראומות קשות שהן חוו בעבר.

שושי בת ה- 26 מהקריות חוותה אובדן של העובר שלה בחודש התשיעי להריונה הראשון, בהריונה השני לקראת לידה פנתה שושי לצורך מפגשWOMEN FRIENDLY במפגש עלו הפחדים, החששות מסוף ההיריון והלידה הקרבה, הכאב של האובדן והכמיהה לילד. במפגש עלו הדברים שיתמכו בהם בליווי הלידה הנוכחי, כדי לעבור את חווית הלידה בשלום. המפגש מתקיים בחדר אינטימי סמוך לחדר הלידה בכרמל. התכנים וההבנות שעולים מתוך המפגש מתועדים במסמך ייעודי וכוללים את ההנחיות וההמלצות עבור הצוות הרפואי המלווה בלידה - מיילדת ורופא, על מנת לספק ליווי מקצועי, אישי, מותאם. בסופו של תהליך הלידה עברה בשלום ובהצלחה ובמשוב לאחר הלידה שיתפו בני הזוג וכתבו, "הפגישה המקדימה ומילוי הטופס היוו אבן דרך בתהליך ההכנה ללידה, הם השפיעו לחיוב על התהליך לקראת הלידה ועל הלידה עצמה. ניתנה לנו תחושה שרואים אותנו וקשובים לצרכינו הפיזיים והרגשיים. הרגשנו התחשבות ורגישות מצד הצוות. המידע בטופס הועבר לכל מי שטיפל בנו. וחסך מאתנו את הצורך לשתף שוב ושוב בחוויית העבר, ששיח עליה מסעיר ומכאיב כל פעם מחדש" כתבה שושי.

מנהל מחלקת נשים ויולדות בכרמל פרופ' עופר לביא אומר כי שירות הליווי הרגשי הייחודי הניתן באופן מסודר ומקצועי רק בבית חולים כרמל, הוא נדבך שירותי נוסף בסל השירותים הרחב שמעניקה מחלקת נשים ויולדות בכרמל. "אנו מאמינים בטיפול מותאם אישית לכל יולדת ולכל אישה המגיעה אלינו. אנו מעמידים צוות רב מקצועי במגוון רחב של תחומים כדי להעניק את הטיפול הטוב יותר לכל אישה ולכל יולדת. צוות חדר לידה של כרמל פותח בפניכם דלת ולב רחב לליווי מקצועי אישי ומותאם", מסכם פרופ' לביא.

לקבלת פרטים נוספים על השירות ולתאום מפגש עם מיילדת בתחום הליווי הרגשי  ניתן לפנות לטלפון 04-8844489 או במייל babycr@clalit.org.il 

 

 

בתמונה – המיילדת הילה הוכהויזר ( משמאל ) ומנהלת הסיעוד מעיינה אלבוים חדר הלידה בכרמל.
קרדיט צילום - אלי דדון
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש​

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!