כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 31.03.2019

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

תודה לעובדות הסוציאליות בבית חולים כרמל

השירות הסוציאלי בכרמל מעניק טיפול פרטני ומשפחתי בנושאי משבר וטראומה, קטינים בסיכון, אפוטרופסות, הנגשת זכויות, אלימות במשפחה, התעללות בקשישים ניסיונות אובדנות, תכנון שחרור של המטופל ועוד שירותים רבים ומגוונים.

בנות השירות הסוציאלי של ביה"ח כרמל , הענקת שי ההנהלה לבנות השירות– צילום אלי דדון

השירות הסוציאלי בכרמל מכל הלב

"יום העובדים הסוציאליים הבינלאומי הוא הזדמנות מופלא להוקיר ולהודות לעוסיו"ת (עובדות סוציאליות) הנהדרות שלנו כאן בבית החולים כרמל, אתן עושות עבודה מסורה וקשה מכל הלב, ומגיעה לכן כל התודה וכל ההערכה". כך הודתה לעוסיו"ת של כרמל מנהלת השירות הסוציאלי של בית החולים הגב' הדס בן שלמה. כבר 30 שנה שהדס משרתת אלפי מטופלים בבית החולים כרמל ומתוכם 19 שנה היא מנהלת את השירות הסוציאלי ביד רמה ובהצלחה גדולה.

השירות הסוציאלי בכרמל מעניק טיפול פרטני ומשפחתי בנושאי משבר וטראומה, קטינים בסיכון, אפוטרופסות, הנגשת זכויות, אלימות במשפחה, התעללות בקשישים ניסיונות אובדנות, תכנון שחרור של המטופל ועוד שירותים רבים ומגוונים.

"החזון שלנו אומרת מנהלת השירות הדס בן שלמה הוא השגת יעדי הטיפול הרפואי בקידום רווחת המטופלים ובני משפחותיהם במתן סיוע רגשי תוך קידום תהליכי החלמה שיקום וחזרה לתפקוד".

בין הפרויקטים הייחודיים שנעשים בכרמל על ידי צוות השירות נמצאים סדנאות מיוחדות לרופאים בנושאי שיפור התקשורת בין המטפל למטופל, הנגשת זכויות בביטוח לאומי, קבוצת תמיכה ייחודית למתנדבי זק"א הקבוצה מנוהלת ע"י בנות השירות ונעשית ללא תשלום כתרומה לקהילה מטעם השירות הסוציאלי של כרמל.

בנוסף מפיקים בשירות קבוצות תמיכה ייעודיות לחולים כמו קבוצת למטופלות במסגרת טיפולי הפוריות, קבוצה להורי פגים, קבוצה לחולות סרטן ועוד ועוד.

בנות השירות הסוציאלי של ביה"ח כרמל , הענקת שי ההנהלה לבנות השירות– צילום אלי דדון

באירוע תודה לרגל היום הבינלאומי במשרדי השירות הסוציאלי בכרמל הגיעו כל העובדות הסוציאליות של כרמל ונציגי ההנהלה הגיעו לברך ולהוקיר אותן. בין המברכים אהוד פקלר מנהל משאבי אנוש שחילק לכל העובדות שי מיוחד מטעם ההנהלה, סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית, סגן המנהל ד"ר רוני דיוקמן  וד"ר שני ברוש הסגנית החדשה. ד"ר אבי גולדברג מנהל בית החולים הודה לעוסיו"ת המסורות של כרמל ואמר, "תודה לכל אחת ואחת מכן על העבודה המסורה לאורך כל השנה ועל ההשפעה החיובית שלכן על אנשים ומטופלים רבים כל כך. אתן שנותנות את המענה בטיפול רגשי מסייעות למטופלים בכל התמודדות עם חולי או משבר בריאות. אתן שדואגות למקסם את תוצאות הטיפול הרפואי, ולסייע למטופל ולמשפחתו למצות את המשאבים לצורך ההתמודדות, לכם מגיעה ההערכה והתודה מכל המטופלים מבני המשפחות ומכולנו".

בכרמל עובדות במרץ במחלקות השונות 18 עובדות סוציאליות מוכשרות ומנוסות מרבית בנות השירות הסוציאלי בכרמל הן בעלות תואר שני ושתיים מהן גם בעלות תואר ד"ר. בקבוצה עובדות סוציאליות שהן גם פסיכותרפיסטיות וחלקן גם מנחות קבוצות.

המחלקה לעבודה סוציאלית בכרמל מטפלת ורואה כ- 10,000 מטופלים ובני משפחות בשנה, היא מטפלת ומפעילה בשעת חירום את מרכזי המידע השונים, מטפלת במצבי דחק ואחראית על הקשר עם הקהילה בעת חירום. המחלקה גם אחראית לאורך כל השנה על הבטחת רצף הטיפול בין בית החולים לקהילה לטובת המטופלים.

 

 

בצילומים – בנות השירות הסוציאלי של ביה"ח כרמל,
הענקת שי ההנהלה לבנות השירות
צילום - אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית