כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 28.07.2020

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

ד"ר שרון אלרעי פרייס מונתה כמ"מ ראש שירותי בריאות הציבור

ד"ר אלרעי-פרייס היא סגניתו של ד"ר אבי גולדברג, מנהל כרמל וחברת הנהלה במרכז הרפואי כרמל משנת 2015. ד"ר אלרעי שמשה גם כמנהלת מערך איכות ובטיחות בכרמל, היא מומחית ברפואה פנימית, בבריאות הציבור וברפואה מונעת.

ד"ר שרון אלרעי פרייס בכרמל. צילום - אלי דדון

גאווה מכרמל

ד"ר שרון אלרעי פרייס סגנית מנהל מרכז רפואי כרמל מונתה כמ"מ (ממלאת מקום) ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות והיא תחליף בתפקידה את פרופ' סיגל סדצקי.

כך החליטו שר הבריאות אדלשטיין ומנכ"ל משרדו פרופ' חזי לוי. המינוי אושר על ידי נציב שירות המדינה, על תקן ממלאת מקום עד לפרסום מכרז מסודר.

ד"ר שרון אלרעי בוגרת ביה"ס לרפואה בטכניון. השלימה התמחות בפנימית בביה"ח כרמל מקבוצת הכללית לאחריה נסעה להתמחות משולבת – התמחות במחלות זיהומיות והתמחות באיכות ב- Dartmouth – Hitchcock Medical Center  בארה"ב.

בשנים 2013-2010 היתה ד"ר אלרעי האפדימיולוגית הראשית של מדינת ניו המפשייר (New Hampshire State Epidemiologist). "במסגרת תפקידה היתה הגורם המנחה והמפקח בנושא בריאות הציבור בהיבט של מחלות זיהומיות במדינת ניו המפשייר, אחראית לחקירת התפרצויות מחלות זיהומיות, ושימשה גורם מקשר בין משרד הבריאות בניו המפשייר לבין המרכזים לבקרת מחלות ולמניעתן (CDC).

ד"ר אלרעי-פרייס היא סגניתו של ד"ר אבי גולדברג מנהל כרמל וחברת הנהלה במרכז הרפואי כרמל משנת 2015. ד"ר אלרעי שמשה גם כמנהלת מערך איכות ובטיחות בכרמל, היא מומחית ברפואה פנימית, בבריאות הציבור וברפואה מונעת. כיום היא לומדת לתואר במנהל עסקים בתוכנית לניהול מערכות בריאות. ד"ר אלרעי הינה בוגרת תוכנית "ענבר", תכנית מנהלים יוקרתית של "מעוז" ומשרד הבריאות להכשרת עתודה ניהולית במערכת הבריאות בישראל.

במכתב פרידה לחברי הנהלת ביה"ח כרמל כתבה ד"ר אלרעי "התבקשתי למלא את התפקיד של ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות (אותו מילאה פרופ' סדצקי). החלטתי לקבל את האתגר העצום הזה מתוך רצון ומחויבות לסייע ככל שאני יכולה בעת הזו.

אני עוזבת את כרמל ברגשות מעורבים. גדלתי בבית החולים הזה שנהייה לי לבית שני, וקשה לעזוב את הבית. אבל יש רגעים שבהם צריך להתגייס למטרה, גם אם להתגייסות מחיר אישי. זה רגע כזה. תודה על כל העבודה המשותפת.

למדתי מכם הרבה לאורך השנים ורכשתי חברים ואנשי אמון. אתם אנשי מקצוע מדהימים ומחזיקים את בית החולים הזה כבית חולים איכותי, אנושי ומוביל. אני גאה להיות שייכת לבית החולים הזה".

מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג הודה לד"ר אלרעי איחל לה הצלחה בדרכה החדשה ובאגרת לעובדים אמר, "דר אלרעי צמחה בבית החוליםשלנו והובילה בשנים האחרונות את מערך האיכות והבטיחות בכרמל להיות מהמובילים בארץ וכמודל לחיקוי של בתי חולים רבים אחרים. בנוסף פעלה בתחום החדשנות הדימות והיבלה פרוייקטים רבים במסגרת תפקידה. ד"ר אלרעי מצטרפת לצוות המוביל של משרד הבריאות כדי לתרום מיכולותיה בהתמודדות עם הפנדמיה ואנו בטוחים שתתרום בצורה משמעותית. בשמי ובשם כל עובדי כרמל אני חזק את ידיה של שרון בבחירתה האמיצה ומאחל לה הצלחה רבה".

בהתייחסות למינוי החדש אמר שר הבריאות אדלשטיין כי "ד"ר שרון אלרעי מהווה חיזוק משמעותי למערך שירותי הבריאות במשרד ולפעולות לקטיעת שרשרת ההדבקה. ד"ר אלרעי מצטרפת לחיזוקים משמעותיים נוספים, פרופ' חזי לוי ולפרוייקטור פרופ' רוני גמזו. אני בטוח ששלושתם יחד כאחראים כל אחד בתחומו על המאבק בנגיף הקורונה יביאו בשורה לאזרחי ישראל בפעילות האינטנסיבית אל מול הקורונה".

 

בצילום -
ד"ר שרון אלרעי פרייס בכרמל
קרדיט – צילום אלי דדון
* התמונה חופשית מזכויות לשימוש​

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית