כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 26.05.2019

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

יום מחקרים ביחידה הראומטולוגית

יום המחקר הינו פרי עבודה משותפת של היחידה הראומטולוגית ומהמחלקה האפידמיולוגית בכרמל והוצגו בו עבודות בתחום מדע בסיסי מחקרים קליניים ומחקרים במגוון תחומים ראומטיים.

ד"ר זיסמן מכרמל עם החוקרים ורופאי היחידה – צילומים אלי דדון

חוקרים בכרמל

מה הקשר בין זאבת לבין דלקת מפרקים פסוריאטית? ד"ר דבי זיסמן מנהלת יחידת הראומטולוגיה בבית החולים כרמל הציגה עבודת מחקר מתקדמת בשאלת הקשר בין המחלות השונות.

המחקר אותו הציגה ד"ר זיסמן היה רק חלק מיום מחקרים גדוש ופורה במיוחד שערכה החודש יחידת הראומטולוגיה המשלבת בית חולים וקהילה בבית חולים כרמל ובמחוז חיפה וג"מ (גליל מערבי) של הכללית.

יום המחקר הינו פרי עבודה משותפת עם ד"ר ווליד סליבא ועדית לביא מהמחלקה האפידמיולוגית בבית חולים כרמל וד"ר מיקי רהט מנהלת מעבדה אימונולוגית בכרמל.

העבודות שהוצגו היו בתחום מדע בסיסי מחקרים קליניים ומחקרים ביוזמת היחידה במגוון תחומים ראומטיים.

ד"ר מיקי רהט הציגה עבודה בנושא סמנים בדם במחלות ראומטיות. ד"ר מונא אליאס סיפרה על תוצאות פקטורים בדם המושפעים מטיפולים ראומטיים בדלקת מפרקים שגרונית. ד"ר ג'וי פלד דיווחה על תוצאות המחקר שלה לתואר שני מאוניברסיטת טורונטו שעסק בדלקת בעמוד השדרה בהשוואה בין דלקת מפרקים פסוריאטית לבין דלקת מפרקים מקשחת. ד"ר אמיר חדאד סקר את המגמות הטיפוליות בדלקת מפרקים פסוריאטית בשירותי בריאות כללית. וד"ר זיסמן חקרה את הקשר בין זאבת לבין דלקת מפרקים פסוריאטית.

ד"ר זיסמן מכרמל עם החוקרים ורופאי היחידה – צילומים אלי דדון

בחלקו השני של היום התקיים דיון לגבי מחקרים העתידים להתבצע ביחידה בשנה הקרובה כולל מחקרים מעבדתיים. מחקרים של חיידקי הצואה בדלקת מפרקים שגרונית כולל השפעת השתלת צואה במטופלים עם דלקת מפרקים שגרונית התחלתית

השמנת יתר תיבחן בחולים עם דלקת מפרקים מקשחת ומחקר לגבי ממצאים באולטרסאונד בחולים עם דלקת גידים פעילה. בסוף היום תוכנן פרויקט איכות לשנת 2019 שכולל הגברת היענות לחיסונים בקרב מטופלים ראומטולוגים.

ד"ר ג'וי פלד ציינה כי יחידת הראומטולוגיה של כרמל הינה יחידה ייחודית בארץ עקב השילוב המיוחד וההדוק בין מרפאות הקהילה לבית החולים, שילוב זה מאפשר טיפול רציף, אופטימלי למטופלים עם מחלות ריאומטיות.

ד"ר זיסמן מנהלת היחידה סכמה את יום המחקר המוצלח ואמרה כי "זו כבר מסורת של ימי מחקר וזה היה יום מעורר השראה גאוות יחידה. יום המחקר היה שיאו של עבודת המחקר לאורך השנה הכולל מאמצים מרובים של כל הצוות והוא היה לשמחת כולנו  מאוד מוצלח".

 

בצילומים – ד"ר זיסמן מכרמל עם החוקרים ורופאי היחידה
צילומים - אלי דדון
*התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית