כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 25.08.2021

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

מנהל טיפול נמרץ כרמל מבקש - לכו להתחסן

עם תחילת גל התחלואה הרביעי אומר מנהל היחידה לטיפול נמרץ ד"ר אריק עדן "עד היום טיפלנו בעשרות חולים קשים שחלקם חוברו גם למכונות אקמו, מתוך 31 חולי קורונה שחוברו לאקמו בגל הרביעי, 25 הם צעירים שלא התחסנו. לכו בבקשה להתחסן".

ד"ר אריק עדן מנהל היחידה לטיפול נמרץ. צילום - אלי דדון

מנהל טיפול נמרץ כרמל מבקש - לכו להתחסן

עד היום טופלו בכרמל יותר מ- 1200 חולי קורונה מתוכם עשרות אושפזו במצב קשה מאוד ביחידות השונות לטיפול נמרץ. עם תחילת גל התחלואה הרביעי אומר מנהל היחידה לטיפול נמרץ ד"ר אריק עדן "עד היום טיפלנו בעשרות חולים קשים שחלקם חוברו גם למכונות אקמו, מתוך 31 חולי קורונה שחוברו לאקמו בגל הרביעי, 25 הם צעירים שלא התחסנו. לכו בבקשה להתחסן".

לאורך שלושת גלי הקורונה היו מחוברים למכונות האקמו וטפלו בכרמל עשרות חולי קורונה במצב קשה ביותר, וחלקם הגדול טופל בהצלחה רבה. בשיא המגיפה המצב הגיע לכך שהיו מחוברים ומטופלים בו זמנית ובאותו היום בכרמל 4 חולי אקמו קשים. אבל פריצת הגל הרביעי וכמות החולים הלא מחוסנים המגיעה לבית החולים מדירה שינה מעיניו של מנהל היחידה לטיפול נמרץ בכרמל, ד"ר אריק עדן.

חולה קורונה מובל לאשפוז. צילום - אלי דדון

"לפני שנה וחצי פרצה הקורונה לחיינו", אומר ד"ר עדן. "ואני בתור מנהל היחידה לטיפול נמרץ בכרמל יחד עם כל חבריי ליחידה ולמקצוע בבית החולים, בארץ, ובעולם כולו התגייסנו למשימה. להציל, ככל האפשר, את חולי הקורונה במצב הקשה ביותר.
וכאשר הטיפול לצערנו נכשל, היינו צריכים ללוות בדרכם האחרונה את אלו שנחרץ עליהם למות במסגרת האיומה של מחלקות הקורונה ללוות אותם ואת בני משפחותיהם".

"לשמחתי עם תחילת השנה הנוכחית הגיעו החיסונים. האוכלוסייה ברובה התחסנה בהזדמנות הראשונה אך ישנם ביננו רבים שלא התחסנו ונימקו זאת באופנים שונים ומוזרים.
ואז הגיע הגל הנוכחי הרביעי במספר ולא האחרון כנראה. ולאחר שכבר חשבנו שמיגרנו את המגפה... מתברר לכולנו שממש לא כך".

"בגל הרביעי חוברו בארץ 31 מטופלים למכשיר האקמו", מזכיר ד"ר עדן. ולהזכירכם, פחות מחצי מהחולים המחוברים לאקמו שורדים, ואני אומר שורדים ולא מחלימים.

צוות היחידה בטיפול בחולה קורונה. צילום - אלי דדון

רק השבוע חזרו אלינו לבית החולים שני חולים צעירים ובריאים לחלוטין שהיו מחוברים לאקמו בשנה האחרונה עם בעיות שונות, שקשורות לקורונה הקשה מאוד ממנה סבלו. ומתוך אותם 31 חולי הקורונה שחוברו לאקמו בארץ במהלך הגל הרביעי 25 הינם צעירים מתחת לגיל 60 ואף לא אחד מהם מחוסן !!!".

"תקשיבו לי", אומר ד"ר עדן. "החיסונים מצילים חיים אז אם טרם עשיתם זאת לכו להתחסן ומהר בבקשה.
נכון, זה יקל עלינו את העבודה והעומסים המטורפים במחלקות הקורונה והטיפול הנמרץ, אבל זה יציל אתכם ויתן שקט ושלווה לסובבים אתכם.

אנא תתרמו את חלקכם בכדי שאנחנו נוכל להמשיך למלא את חובתינו ואל תתנו לנו לאבד את החמלה", מבקש ד"ר עדן ומאחל בשמו ובשם כל צוות טיפול נמרץ וצוותי הקורונה של כרמל ברכת שנה טובה ובריאות לכולם.

 

בתמונות:
ד"ר אריק עדן מנהל היחידה לטיפול נמרץ
צוות היחידה בטיפול בחולה קורונה
חולה קורונה מובל לאשפוז
קרדיט צילום – צילום אלי דדון 
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש​