כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 21.03.2018

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

עובדי בית חולים כרמל ביום מעשים טובים

הנהלת בית החולים, סגל מגוון של ביה"ח, עובדים מהסגל הפארה-רפואי, השירות הסוציאלי, או"ש ומחשוב יצאו ליום תרומה מיוחד ביערות הכרמל, במרכז יום לתעסוקה של אלווין ובמרכז יום לקשיש.

עובדי כרמל מנקים את היער ביום המעשים

כרמל מעשים טובים

"כל השנה אנחנו עושים מעשים טובים אצלנו בכרמל, אבל ביום הזה במיוחד אנחנו שמחים יותר לעשות מעשים טובים לטובת הקהילה בה אנו חיים". כך אמרה הדס בן שלמה מנהלת השירות הסוציאלי בבית החולים כרמל שיצאה יחד עם צוות העובדות הסוציאליות שלה לפעילות תרומה לטובת הקהילה ביום המעשים הטובים.

הדס ובנות השירות הסוציאלי יחד עם יהודית שוורץ מ"מ מנהלת או"ש ומחשוב וצוות המחשוב של כרמל יצאו ליום תרומה מיוחד ביערות הכרמל. בשיתוף קק"ל וכשהם מצוידים בכלי עבודה מעדרים ומספרי גזם מיוחדות החלו עובדי בית החולים כרמל לנקות את חורשות הכרמל מגזם ועשבים שוטים.

"מטרת הניקוי היא גם שהמקום יראה נקי ירוק ואסטטי, הסבירה הדס אבל בעיקר כדי למנוע התפשטות של דלקות ושרפות, מי כמונו שחווה את השריפה הגדולה שהגיע עד לגדרות בית החולים מכיר ומעריך את חשיבות מניעת השריפות" אמרה הדס. בנוסף לצוות העוס"יות וצוות המחשוב של כרמל יצאו עוד עובדים רבים מכל המחלקות השונות כולל חברי הנהלת בית החולים לפעילות ענפה ותרומה ביום המעשים הטובים.

למרכז יום לתעסוקה של אלווין, הגיע צוות בכיר מהנהלת בית החולים לסייע לבעלי המוגבלות באריזת המוצרים השונים. חברי הנהלת בית החולים עודדו את העשייה החברתית של העובדים, ואף לקחו בעצמם חלק באריזת המוצרים כשהם יושבים כתף לכתף עם עובדי המקום משוחחים איתם ומחזקים אותם להמשך העשייה.

במרכז יום לקשיש ברחוב שושנת הכרמל, הגיעו עובדים מהסגל הפארה-רפואי  של כרמל לתת הרצאות מקצועיות ולהסביר לקשישים על מניעת נפילות ועל שיפור הזיכרון. "אלו היו הרצאות בדיוק למה אנחנו צריכים" אמרו הקשישים והודו מכל הלב לצוות בית החולים כרמל

במרכז יום לקשיש ברחוב חסן שוקרי, הגיע סגל מגוון של ביה"ח לפעילויות של טיפוח, חלק מבנות כרמל איפר את הקשישות החביבות וקבוצה שניה עשתה לחלק מהקשישות לק מקצועי בציפורניים מה שנתן לנשים תחושה נהדרת של רעננות והתחדשות. קבוצת עובדים אחרת שוחחה וקיימה פעילות חוויתית מדליקה עם הקשישים, וגם ליצן ביה"ח שעשע את הקשישים והצליח להעלות חיוכים של שמחה על פניהם.

אהוד פקלר, מנהל משאבי אנוש בבית החולים, אמר כי "צוותי בית החולים יצאו לתרום והרגישו שנתרמו גם הם מהפעילות החשובה הזו, שהפכה זה מכבר למסורת של נתינה בבית החולים כרמל".

חן גבעול אדלר הממונה על פיתוח משאבי אנוש בכרמל שריכזה את היום המוצלח אמרה "גם כבית חולים שזוכה לביקורים תרומות ונתינה מגופים רבים ביום המעשים הטובים, גם אנו רוצים ויודעים לתרום ולתת. כל צוות בית החולים התגייס מיד ועשרות אנשים הגיעו להתנדבות מלאה מתוך רצון כן ואמיתי לתת ולעשות טוב לסביבה ולזולת. כי כשמדובר בלתת מכל הלב אין כמו כרמל כי אצלנו כרמל זה מכל הלב".

 

 

בצילום – עובדי כרמל מנקים את היער ביום המעשים הטובים – צילום בית החולים כרמל
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש​

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית