כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 24.12.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

יום עיון ומפגש מטופלים בנושא דלקת פרקים ספחתית

ליום העיון הגיעו מטופלים, בני משפחות, ואורחים רבים שבאו להשכיל ללמוד ולשמוע מהמומחים הטובים ביותר את כל מה שחדש וקורה בעולם הפסוריאזיס ועל החיבור המיוחד של דיאטה ורפואה משלימה כעזרה ומרפא למחלות הפסוריאזיס ופסוריאטיק ארטריטיס.

ד"ר זיסמן צוות מנהלת היחידה לראומטולוגיה וחברי העמותות

דלקת מפרקים ספחתית או בשמה הרפואי פסוריאטיק ארטריטיס הינה מחלה שכיחה כיום. כ-3-4% מהאוכלוסייה הכללית סובלים מפסוריאזיס. כ-15% מהחולים במחלה מפתחים גם דלקת מפרקים. דלקת המפרקים יכולה לערב מפרקים קטנים וגדולים מפרקי עמוד שדרה וחיבורי הגידים לעצמות. רוב החולים עם דלקת מפרקים סובלים ממעורבות ציפורנים.

כדי להאיר את מחלות העור פסוריאזיס ופסוריאטיק ארטריטיס יזמו ביחידה הראומטולוגית בבית החולים כרמל ובמחוז חיפה וגליל מערבי יחד עם עמותת ענבר והאגודה הישראלי לפסוריאזיס יום עיון ומפגש מטופלים מיוחד.

לאודיטוריום בית החולים כרמל הגיעו מכל אזור הצפון ומכל רחבי הארץ עשרות מטופלים, בני משפחות, ואורחים רבים שבאו להשכיל ללמוד ולשמוע מהמומחים הטובים ביותר את כל מה שחדש וקורה בעולם הפסוריאזיס ועל החיבור המיוחד של דיאטה ורפואה משלימה כעזרה ומרפא למחלות הפסוריאזיס ופסוריאטיק ארטריטיס.

את הכנס פתחו ד"ר דבי זיסמן מנהלת היחידה לראומטולוגיה בבית החולים כרמל, רם בלס יו"ר עמותת ענבר ויונה מנטקה מנכ"לית אגודת הפסוריאזיס הישראלית שדיברו על חשיבות האבחון והטיפול המדויק במחלה.

הדס חרדון דיאטנית הרחיבה על חשיבות הטיפול התזונתי לשיפור תסמיני המחלה בהרצאתה מהספחת לצלחת.

פרופ' ערן בן אריה הסביר על היתרונות שבשילוב רפואה משלימה בטיפול בחולים במחלות הפסוריאזיס ועל הגישות המתאימות הדרושות להצלחת הטיפול.

על כל החידושים בתחום מחלות העור והמפרקים הרחיבו מומחי בית החולים כרמל ד"ר יורי שקלר וד"ר דבי זיסמן מנהלת היחידה.

ד"ר זיסמן הדגישה את חשיבות האבחון המוקדם, הטיפול מכוון מטרה המומלץ כיום בחולים עם דלקת מפרקים ספחתית אשר מטרתו מניעת נזק לא הפיך למפרק ושמירת איכות ותוחלת החיים. מטרה זאת ניתן להשיג היום תוך שילוב תרופות משנות מהלך מחלה הכוללים היות גם תרופות ביולוגיות ממספר קבוצות.

המפגש עבר בצורה מוצלחת והמטופלים הביעו שביעות רצון רבה והודו לכולם על המפגש המעניין.

עזרה ותמכה בהפקת המפגש חברת יאנסן ישראל.

 

 

בצילום – ד"ר זיסמן צוות היחידה וחברי העמותות – צילום אלי דדון
* כל התמונות חופשיות מזכויות לשימוש 

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית