כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 19.01.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

יום הרופא הישראלי - גם בכרמל

450 רופאים, מומחים, מתמחים וסטז'רים עובדים בביה"ח כרמל. כולם מטפלים בחולים במסירות אין קץ ובהשקעה מכל הלב

מעניקים שוקולד לרופאי כרמל ביום הרופא הישראלי

יום הרופא

450 רופאים, מומחים, מתמחים וסטז'רים עובדים בביה"ח כרמל. כולם מטפלים בחולים במסירות אין קץ ובהשקעה מכל הלב. רופאי כרמל הצטרפו השבוע לעוד אלפי רופאים בכל הארץ ביום ההערכה המיוחד שנקבע השנה יום הרופא הישראלי.

" עד היום לא היה שום יום הערכה או הוקרה לרופא הישראלי, מסביר ד"ר זאב גולדיק יו"ר ועד הרופאים בכרמל וחבר מזכירות ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י). "התקשורת בדרך כלל נמשכת לסנסציות ולדברים השליליים כשזה קשור לרופאים, אבל חשוב שכולם ידעו ויכירו את ההשקעה והמסירות שהרופאים שלנו משקיעים במתן טיפול מסור ואוהב במטופלים שלנו. יום הרופא נקבע על יום ההקמה של ההסתדרות הרפואית בישראל בינואר שנת 1912 לפני 105 שנה .

ביום הרופא הישראלי התבקשו האזרחים לשלוח מייל תודה לרופא שלהם. עשרות אלפי מכתבי תודה נשלחו והתקבלו בהם מודים המטופלים לרופא שעזר להם בשעות הקשות ולא מעטים חייהם ניצלו בזכות ערנותם של הרופאים.

אחד ממאות מכתבי התודה שהגיעו להנהלת ביה"ח כרמל היה ממרינה תושבת הקריות שהגיע עם דלקת לא ברורה של בנה למחלקת הילדים בכרמל טופלה וניצלה ע"י פרופ' משה אפרת מנהל יחידת הזיהומים בכרמל.

" אין לי מילים להודות לפרופ' אפרת על הזיהוי והטיפול בחיידק שתקף את בני, כותבת רינה. פרופ' אפרת ישב איתנו שעות הסביר לנו מה הסכנות מה צריך לעשות והדריך והעניק לנו את הטיפול המדויק שהצליח לגבור על החיידק שתקף את בני. המסירות וההשקעה של פרופ אפרת הם יוצאי דופן ואני מודה לו ולכל צוות המחלקה על שהחזירו את בני לחיים". פרופ' משה אפרת הוא רק דוגמא אחת מתוך מאות מכתבי תודה והוקרה שהגיעו לבית החולים כרמל. פרופ' משה אפרת הוא גם זוכה פרס מנכ"ל הכללית ומנהל ביה"ח למצוינות לשנת 2016.

ד"ר גולדיק מוסיף ואומר כי נכון שהיום אנו חשים שחיקת מה במעמדו של הרופא אבל צריך לזכור כי עדיין בקהל הרחב מקצוע הרופא נחשב למקצוע המכובד והיוקרתי ביותר.

כדי להמתיק את עבודת הרופאים הקים וועד הרופאים בכרמל בשיתוף הר"י דוכן הערכה לרופאים שם חולקו מדבקות " לרופא שלי תודה" ולכל רופא הוענק שוקולד קטן ומתוק לטעם טוב ולהוקרה.

"אני מרגיש שאני משקף את תחושת מרבית הרופאים שלנו בכרמל כי ביה"ח כרמל הוא בית חולים משפחתי ומיוחד אומר ד"ר גולדיק. אנחנו משלבים מודל הוליסטי מיוחד שבו הרופאים שלנו מכרמל עובדים גם במרחב ובקהילה רואים ומטפלים בחולים מקרוב . להיות רופא בכרמל ובכללית זאת גאווה גדולה ואני שמח על ההזדמנות שניתנה לציבור להודות לרופאים" מסכם ד"ר גולדיק.

 

בצילום – מעניקים שוקולד לרופאי כרמל ביום הרופא הישראלי - צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית