כללית און-ליין
המערך הקרדיולוגי
פנייה ליחידה

יצירת קשר

​טלפון: 04-8250424
פקס: 04-8250024

מיקום

מכון דימות
 ​קומה ראשונה, חדר 1, סורק פיליפס 256 פרוסות

טיפול נמרץ לב - קרדיולוגיה אשפוזית
קומת כניסה, סורק מחקר Arineta

היחידה לדימות הלב

היחידה מבצעת בדיקות בתחום טומוגרפיה ממחושבת של הלב ונותנת שירות למטופלי בית החולים, מטופלים ממחוז חיפה וגליל מערבי ומהמחוזות הסמוכים של קופת חולים כללית וממקומות אחרים בארץ.

היחידה לדימות הלב

הצוות המטפל

  • צוות היחידה:

    ד"ר נטליה גולדברג - מנהל מכון דימות במרחבמזכירת היחידה: גב' עמליה אלטרד"ר אלכסנדר פוקס - רופא בכירד''ר נגואן נסראללה - מתמחה במכון לדימות ד"ר עסאם חוסין - מתמחה במכון דימותטכנאי אחראי ורנטגנאי ראשי: מר מתי שנפ

היחידה מבצעת מגוון רחב של בדיקות בתחום טומוגרפיה ממחושבת של הלב, ביניהם סריקות רמת סידן לעורקים, טומוגרפיה ממוחשבת של עורקים כליליים ("צנתור וירטואלי"), ובדיקות מורכבות יותר כהכנה לקראת התערבויות פולשניות בלב כגון השתלת מסתם בצנתור או צריבה של מוקד הפרעות קצב בלב.

היחידה מהווה מוקד ידע להפניות חולים הן מבית החולים ומחוז חיפה וגליל מערבי והן מהמחוזות הסמוכים של קופת חולים כללית וממקומות אחרים בארץ. היחידה צברה ניסיון רב בהערכת סורקים ממוחשבים חדשים תוך שיתוף פעולה עם היצרנים.

היחידה מבצעת קרוב ל-1,000 בדיקות CT לב בשנה ומעורבת במספר רב של מחקרים מיוזמה מקומית ובינלאומיים, כגון: הורדת רמת קרינה ב - CT לב והשפעת קשר בין ממצאי הבדיקה לקיום אירועי לב בשנים לאחר מכן.

  1. Philips ICT - פרוסות 256 - הסורק ממוקם בתוך יחידת הדימות - קומה 1.
  2. סורק מחקר חדשני, הראשון בעולם של חברת Arineta., המיועד ספציפית לסריקות של הלב וכלי הדם. הסורק ממוקם בתוך יחידת טיפול נמרץ לב - מחלקה קרדיולוגית אשפוזית - קומת כניסה.

 

פרופ' רונן רובינשטיין מנהל היחידה לדימות הלב בבית החולים כרמל והמשמש גם כמזכ"ל האיגוד הקרדיולוגי הישראלי. מסביר על בדיקות ההדמיה ללב העשויות למנוע אירועים לבביים, התקפי לב ולהציל חיים.

הדמיית לב ומחלות לב