כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פרופ' מרתה דירנפלד-ויינברג

מנהלת את היחידה לפריון והפריה חוץ-גופית (IVF)

פרטים אישיים

מרתה דירנפלד
  • השכלה

    ​בוגרת בית הספר לרפואה בטכניון חיפה.

מיד לאחר סיום לימודיה, הצטרפה כמתמחה למחלקת נשים ויולדות במרכז רפואי כרמל.

בין השנים 1982 ל- 1984 נסעה ל - Fellowship במחלקת נשים ויולדות של האוניברסיטה החופשית של בריסל - ULB בלגיה, שם הצטרפה לקבוצה אשר הקימה את אחת מיחידות IVF הראשונות בעולם.

פרופ' מרתה דירנפלד רופאה מומחית במחלקה, מעורבת בפעילות השוטפת של המחלקה. במסגרת זו ממלאה תפקיד של רופאה בירה. מרצה בכירה בפקולטה לרפואה בטכניון, ומעורבת בהוראה והדרכת סטודנטים לרפואה. בנוסף מכינה את המתמחים במקצוע לבחינות בגינקולוגיה ומיילדות.

בשנת 1985 הקימה את היחידה  ל- IVF במרכז רפואי כרמל, במחלקת נשים ויולדות ומאז מנהלת את היחידה לפריון והפריה חוץ-גופית (IVF - In vitro Fertilization).

בין השנים 2004-2002 שהתה פרופ' דירנפלד באנגליה במסגרת שבתון, עבדה וחקרה במרכז אוניברסיטאי ובמכון הברידג' עם צוות IVF ו- PGD מהטובים בעולם.

לפרופ' דירנפלד מוניטין עולמי בתחום הפריון, כתבה מאודת עבודות בעיתונים בינלאומיים ידועים, פרקים בספרות והצגות בכנסים ארציים ולאומיים, ומרצה מוזמנת במסגרות מקומיות ובכנסים בינלאומיים. חברה באיגוד האמריקאי לפריון (ASRM).

ב- 2008 נבחרה כנציגת ישראל באגודה האירופאית לפריון (ESHRE).

מאז 2010 נבחרה להיות הנשיאה של האגודה לחקר הפריון.


תחומי מחקר:

 תחומי המחקר של פרופ' דירנפלד משולבים במחקרים קליניים, מחקר בסיסי ושיתופי פעולה.

בשנים האחרונות מתמקדת בעיקר במחקר בסיסי, בחקר תהליכים הקשורים להבנת מנגנונים המשפיעים על העובר במבחנה ותהליכים המעורבים בהשרשת העובר.

​ניתן להעביר שאלות לפרופ' מרתה דירנפלד און ליין באמצעות הפורום שבניהולה.