כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 30.07.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

מדליות זהב וכסף לשחיינים בתחרות בינלאומית למקומות עבודה

ד"ר איליה שניידר ממחלקת ההרדמה והרנטגנאי דניאל ליטינסקי חזרו עם מדליות זהב וכסף מתחרות הבינלאומית למקומות עבודה CAST שהתקיימה בריגה שבלטביה.

כרמל של זהב

צמד השחיינים המצליח של בית החולים כרמל ד"ר איליה שניידר ממחלקת ההרדמה והרנטגנאי דניאל ליטינסקי חזרו עם עודף משקל של מדליות זהב וכסף מתחרות הבינלאומית למקומות עבודה CAST שהתקיימה בריגה שבלטביה. ד"ר שניידר וליטינסקי הם שני הנציגים הבכירים בענף השחיה המייצגים את בית חולים כרמל בנבחרת הארצית של הכללית. יחד חזרו שחייני כרמל עם 11 מדליות כבדות ומכובדות.

ד"ר איליה שניידר חזר עם 6 מדליות, 2 מדליות זהב במשחה חתירה 50 מטר ו- 100 מטר חופשי, 2 מדליות כסף 200 ו- 400 חופשי ,ו- 2 מדליות ארד במשחה שליחים.

הרנטגנאי דניאל ליטיסנקי חזר עם 2 מדליות כסף 200 פרפר ו 200 מעורב, ו 3 מדליות ארד על 200 גב 200 חזה ומשחה שליחים.

בתחרות שנמשכה 4 ימים השתתפו אלפי משתתפים מכל מדינות העולם עם קבוצות מברזיל מקסיקו פרו אוסטריה הודו הולנד איטליה צרפת וגם ספורטאים ממדינות ערב אירן טורקיה וגם מעירק.

ד"ר איליה מכרמל הוא בן 57 יליד בריה"מ עלה לארץ בשנת 90 נשוי אב לשני ילדים וגר בחיפה.

הוא רופא מרדים כבר 33 שנה בכרמל מתמחה בהרדמה אמבולטורית, ועבר השתלמויות מקצועיות בטורונטו קנדה.

כבר 6 שנים שהוא מתמודד בתחרות הבינלאומית המכובדת למקומות עבודה , הוא הכיר את הבריכה בגיל 11 ומאז אסף מאות מדליות במאות תחרויות ברחבי העולם. ההישג הכי גדול של איליה הוא מקום שלישי בתחרות בבריה"מ כנציג המדינה. "אני רצה להמשיך ולשחות עוד ועוד כי זה מה ששומר לי על הבריאות, אני מקבל תמיכה ועזרה והחברה במחלקת הרדמה ובכרמל בכלל מאוד מפרגנים". מסכם ד"ר שניידר.

אמו של דניאל ליטינסקי פחדה שדניאל הקטן יפול ויפצע במשחקי הכדורגל או בכדורסל ושלחה אותו לבריכה ומאז הוא שם עושה חיל ומביא מדליות.

דניאל עובד כטכנאי רנטגן בכרמל מ- 2009 בעיקר בתחום כלי דם ואנגיו רדילוגיה פולשנית.

הוא היה שחקן במכבי חיפה כדור מים. השתתף בצליחת הכנרת ולאחרונה גם השתתף במשחה אכזיב שם זכה במקום ראשון במשחה 1500 מטר.

"למה בריכה? זאת הסביבה הטבעית שלי, זה חברים לקבוצה מים ים גלישה זאת האהבה שלי אומר דניאל, העתיד הוא להמשיך ולהשתפר כל הזמן".

אבי שמר רכז הספורט של ביה"ח ברך את הזוכים ואמר "אני גאה בהישגים של הספורטאים שלנו, זה בהחלט לא דבר מובן מאליו במיוחד במקום עבודה תובעני מבחינת שעות הפנאי כמו בית חולים. זה דורש התמדה והמון השקעה ואנחנו בכרמל נמשיך לתמוך ולעזור לספורטאים שלנו לאורך כל הדרך".

 

 

בצילום – שחייני כרמל והמדליות – צילום אלי דדון
*  התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית