כללית און-ליין
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 14.03.2022

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל, חיפה

נשות כרמל על מסלול הבריאות

עשרות נשים מצוותי הרפואה והמנהל של בית חולים כרמל השתתפו בפעילויות רבות וחשובות לרגל יום האישה. את הפעילויות המגוונות לאורך כל השבוע הפיקה ועדת הבריאות של בית החולים תחת הכותרת "נשות כרמל עולות על המסלול לבריאות".

צוות הוועדה לבריאות העובד. צילום - אלי דדון

יום האישה בכרמל - על מסלול הבריאות

 ד"ר מירית טולדנו רופאה במחלקת נשים בכרמל: "האפשרות לתת לעובדות שלנו להיבדק כאן בתוך בית החולים שהוא הבית השני שלהן, מרגשת ומבורכת". 

אחרי שנתיים של קורונה במהלכן נשות בית החולים דאגו למטופלים ועבדו במסירות ובמקצועיות במציאות חדשה, בחר בית החולים בשבוע הזה לדאוג לנשות צוות בית החולים.

שבוע האישה במרכז הרפואי כרמל מקבוצת כללית כרמל נערך השנה תחת הסיסמה "עולות על המסלול לבריאות".

דקלה אופיר ראש הועדה לבריאות העובד יחד עם חברי הוועדה, ד"ר מירית טולדנו, ד"ר לנה שגיא דאין, קרן מרום, ורד מועלם וד"ר שרון קמה מנהלת מערך האיכות תכננו שבוע מושקע ומיוחד לטובת קידום בריאות ורפואה מונעת לנשות בית החולים.

דקלה אופיר יור הועדה לבריאות העובד בכרמל. צילום - אלי דדון 

יו"ר הועדה דקלה אופיר ציינה כי "השנה החלטנו לציין את יום האישה בכרמל ולהקדיש אותו לקידום בריאות העובדות היקרות שלנו. זוהי הזדמנות נפלאה לעצור את המרוץ היומיומי לקחת רגע לעצמנו, להיבדק, להתעדכן בהמלצות המומחים שלנו, לעשות פעילות גופנית מהנה ולצחוק יחד. כיו"ר הועדה לקידום בריאות העובד, אני רואה כל יום כהזדמנות לבחור בבריאות, לאמץ הרגלים שיטיבו עם גופנו וישפרו את איכות חיינו.

סביבת העבודה הייחודית שלנו בכרמל, המורכבת ממומחים רבים ומובילים בתחומים מגוונים, מתאפיינת גם ברצון עז לשתף פעולה ולתרום מהידע, הזמן והמומחיות לעובדי בית החולים עצמם. וזה חלק מהייחודיות שלנו. אני מאחלת לכל נשות כרמל המופלאות שתמשיכו להפיץ את האור שלכן בכל פינה בבית החולים והכי חשוב אל תפסיקו לחייך וליהנות מהדרך".

ד"ר שרון קמה, דקלה אופיר וורד מועלם ערכו דפי מידע מיוחדים עם המלצות לרפואה מונעת, תזונה נכונה, ולפעילות גופנית מותאמת גיל כדי לשפר איכות החיים. 

ד"ר לנה שגיא דאין רופאה בכירה במכון הגנטי של בית החולים ערכה לרגל שבוע הבריאות דף מידע בנוגע לבדיקות גנטיות ל- BRCA המומלצות לאוכלוסייה האשכנזית וזאת כדי להנגיש את המידע ולעודד את ביצוע הבדיקה המאתרת נשים בסיכון ומאפשרת נקיטת התערבות מפחיתת סיכון ומונעת מחלה קשה.

בהמשך השבוע נביל אשקר ואוסנאת מוראד ממרפאת טרום ניתוח, יחד עם נאחות נג'ואה עוסמאן מהמרפאה לבריאות העובד ובשיתוף פעולה עם המעבדה הגנטית, ביצעו לעשרות נשות צוות מכרמל בדיקות סקר אלה.

נביל ציין  "בשבילי, זו זכות לקחת חלק ולקדם את בריאות צוות העובדים שלנו. זה מעל לכל כדי להחזיר להן מעט על כל העבודה המסורה שלהן לאורך כל השנה" .

בדיקות דם לנשות כרמל. צילום - אלי דדון

אחת הנבדקות שהגיעה לביצוע בדיקת הדם מסרה, "תודה על היוזמה המבורכת והמיוחדת אם לא הייתי יכולה לבצע את הבדיקה כאן בכרמל, כנראה שלא הייתי מצליחה לבצע את הבדיקה בכלל. זה רעיון נהדר וגם הביצוע היה מושלם, תודה לכרמל". 

ד"ר מירית טולדנו במחלקת נשים, צילום אלי דדון

גם מחלקת נשים של בית החולים התגייסה לטובת שבוע האישה והזמינה את נשות בית החולים להגיע לביצוע בדיקת שגרה, ד"ר מירית טולדנו, ד"ר מעיין להב שר וד"ר סיון סקוירסקי יחד עם צוות מזכירות המחלקה בראשות אפרת לצטר קיימו ימי בדיקות מרוכזים לטובת נשות בית החולים. 

ד"ר טולדנו: "זה מאוד מרגש מבחינתי להיות יכולה לתת לעובדות שלנו אפשרות להיבדק בתוך הבית ולהקל עליהן את הדאגה לבריאותן, מי כמונו הנשים שיודעות כמה יש לנו זמן לכולם חוץ מלעצמנו".

מריה שטילוב מזכירה ברשומות הרפואיות בבית החולים שהגיע לאחת הבדיקות אמרה, "מרגש שכך דואגים לי, זה חשוב מאוד להיבדק, הבדיקה היתה מאוד מקצועית ויסודית. באמת תודה רבה לבית החולים על היוזמה המבורכת אני בהחלט מרגישה שכאן דואגים לי מכל הלב". 

הפתעה נוספת שחיכתה לנשות כרמל היתה סרט מיוחד שהופק במיוחד לרגל היום בו ברכו סלבים ושחקנים מפורסמים את נשות כרמל. וגם העובדות הצטלמו עם ברכות וטיפים כשהכל מטובל בהומור מדליק במיוחד ליום האישה.  

מנהלת מערך האיכות של כרמל ד"ר שרון קמה סכמה את שבוע האישה המיוחד בכרמל עם תזכורת מדברי האישה היחידה ששמשה כראש ממשלה בישראל הגב' גולדה מאיר. "השיגו את המיטב מעצמכן, על ידי כך שתהפכו ניצוצות קטנטנים של הזדמנות, ללהבות גדולות של הישגים". 

 

בתמונות:
צוות הוועדה לבריאות העובד
ד"ר מירית טולדנו במחלקת נשים
בדיקות דם לנשות כרמל
דקלה אופיר יור הועדה לבריאות העובד בכרמל
קרדיט צילום – צילום אלי דדון 
* התמונות חופשיות מזכויות לשימוש​

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!